Архіви категорій: Благодійність

ПІД ЇХ ЩИТОМ – ВОЇНИ І МЕШКАНЦІ СПУСТОШЕНИХ МІСТ

Із волонтерських буднів

Ще з 2014-го варвинська волонтерська група, що нині утворила громадську організацію «ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ЩИТ», добре відома і захисникам України, і колегам-волонтерам з інших регіонів, а також тим землякам, хто  прагне  особисто підтримувати всі добрі починання. Цей осередок небайдужих варвинців збирав і доставляв на палаючий Донбас гуманітарну  допомогу, шукав для воїнів потрібне спорядження і матеріали, можливість їх придбати і доправити до адресатів.

З початком повномасштабної російської агресії  активніше мобілізувався і волонтерський штаб у Варві, у приміщенні телекому. Сюди стікаються і потічки гуманітарної допомоги, які зі значними зусиллями відшуковують волонтери, і люди, котрі просять допомоги у вирішенні  проблем, спричинених ситуацією у державі, звідси вирушають благодійні та евакуаційні  рейси у «гарячі» точки на мапі охопленої війною України.

У цьому злагодженому «вулику», кістяк якого складають  Олександр та Ірина Дирявки, Ольга Александрів, Максим і Андрій Рибальченки та  інша небайдужа місцева молодь, про волонтерські будні розмовляємо з координаторкою осередку Яною БОРЩ. Зокрема, Яна розповідає, ким опікується організація нині, які напрямки діяльності у пріоритеті. Читати далі

У ПЕРШОМУ ЛІЦЕЇ ДІЄ СПРАВЖНІЙ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ХАБ!

Маленька допомога краща великого співчуття…

Якщо хочеш навчити дитину людяності, справедливості, взаємовиручки і згуртованості, стійкості перед життєвими викликами – слів і настанов замало, сам маєш бути таким. У повсякденній навчально-виховній роботі, а надто – у час скрути і потрясінь, колектив Варвинського ліцею №1 керується цим принципом, слугує за приклад молоді.

З перших днів загострення російсько-української війни, коли почалося повномасштабне вторгнення агресивного сусіда не лише на Донбас і в Крим, як вже 8 років тому, а й у інші – північні, східні та південні регіони України, у закладі розгорнувся справжній гуманітарний осередок. Тут плетуть маскувальні сітки і шиють потрібні воїнам речі, діє чималий банк одягу для переселенців. Як починався цей волонтерський хаб, як педагоги поєднують таку корисну безкорисливу діяльність з навчальним процесом – у розповіді Тетяни ПРИЩЕНКО – очільниці ліцею, яка завжди підтримує хороші ініціативи. Читати далі

На підтримку багатостраждального Харкова

Добра  справа

“Наш маленький внесок у велику добру справу. – Так коментує світлини чергового гумвантажу з Гнідинців та Остапівки староста округу Ольга СИТНИК.За ініціативи Максима Левківського і підтримки жителів сіл Гнідинці та Остапівка, керівників місцевого сільгосптовариства “Прогрес” Миколи Бойка та Павла Сліпченка ми зібрали близько 3 тонн продуктів харчування. Також виготовили із прогресівського кабанчика 120 півлітрових баночок консерви “м’ясо+каша”, наварили холодцю, закрили “п`ятихвилинку” та багато іншого. Наш вантаж поїхав до жителів міста Харків. Дякуємо всім за підтримку. Разом ми непереможні!”

Читати далі

ДОПОМОЖІТЬ ПРИДБАТИ “БОЙОВУ МАШИНУ” ЛЮДИНІ, ЯКА ДОПОМАГАЄ ВСІМ!

Звернення до місцевої влади та всіх небайдужих мешканців Варвинщини

Шановні земляки, дорогі друзі!

Наша волонтерська група, що з перших днів російсько-української війни швидко мобілізувалася на поміч воїнам – захисникам України та мирному населенню, вже має на своєму рахунку чимало конкретних добрих справ для людей: збираємо гуманітарну допомогу і доставляємо її туди, де вона вкрай потрібна, організовуємо евакуаційні рейси з міст, які нині рашистська орда перетворює на згарища, організовуємо пошук і придбання ліків, виготовлення спорядження, перебуваємо у постійному живому контакті з воїнами і волонтерами інших регіонів, до нас звертаються зі своїми щоденними бідами пересічні громадяни… Наш згуртований волонтерський осередок звик допомагати усім, але цього разу допомога потрібна нам.

Днями, під час третього евакуаційного рейсу з Чернігова, один з  волонтерських “бусів”  потрапив під ворожий обстріл. Близько 60 осіб було евакуйовано за тим заїздом (всього ж – більше двохсот), проте поранень зазнали наші водії-волонтери, які щодня ризикують життям задля порятунку інших.

Мікроавтобус, у який влучив ворожий снаряд, згорів. Це була добре знана всіма варвинцями “бойова машина” досвідченого волонтера, колишнього афганця Віктора Івановича Борсука. 

Цей “бус” і його господар – людина щирої душі і великого серця, рятували, допомагали, підтримували багатьох людей, пройшли чимало небезпечних волонтерських доріг з початку війни на Донбасі.

Шановні земляки, настав час подякувати цій людині за важку, копітку працю для всіх нас –  підтримати його своїми посильними внесками і допомогти придбати нову автівку. Без такої транспортної одиниці значно важче буде і нашому осередку допомагати людям. Ворог ще не відступив, і роботи у всіх нас ще дуже багато.

Окремо звертаємося до представників Варвинської селищної територіальної громади, її керівництва і депутатського корпусу: знайдіть можливість реально, не на словах, допомогти у придбанні нового мікроавтобуса, адже волонтери-добровольці роблять чималу частку спільної роботи на підтримку армії і населення. Із  громадівського бюджету зробіть таке потрібне людям  придбання або перший, найвагоміший, внесок у нього.

Війна триває, ще довго опісля неї ми всі будемо лікувати її рани на нашій землі, тож у такі критичні моменти давайте конкретними справами підтвердимо нашу згуртованість, людяність, стійкість перед будь-якими випробуваннями.

Слава Україні! Слава Героям, що відстоюють  її незалежність!

За дорученням групи “ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ЩИТ” координатори Яна БОРЩ, Ольга АЛЕКСАНДРІВ, Ірина і Олександр ДИРЯВКИ, Максим РИБАЛЬЧЕНКО.

Благодійні пожертви на придбання мікроавтобуса для В.І. Борсука можна вносити на карту його сина:

4441 1144 1484 9560 Борсук Сергій Вікторович (карта Монобанку)

Рахунок UA443220010000026200324154181

Читати далі

НАГОТУВАЛИ ВОЇНАМ САДКІВСЬКОЇ СМАКОТИ

Війна. Навіть на більш-менш мирних територіях вона за лічені дні увійшла у життя кожного, хто на роботі чи у побуті зосереджено, з надією на близьку  перемогу робить свою велику чи маленьку справу.

Працівниці варвинських  дитсадків цієї ночі “воювали” на  кухнях своїх  закладів – наготували смачних садківськи страв бійцям, які нині охороняють наш спокій в теробороні.   Зокрема, у “Казці” приготували  зрази із м’ясом, рибні котлети, булочки, додали солоних огірочків. В “Джерельці” налаштували  картопляних оладків, вареників з капустою, соління, також передали сирі овочі: капусту, буряки, моркву, цибулю. А ще працівники цього закладу з постільної білизни нарізали бинти.

Читати далі

Варвинські боксери тренуватимуться у гарних умовах!

Добра справа

Більшість з нас думають: нинішня молодь цікавиться хіба інтернетом, цифровими гаджетами, сумнівним дозвіллям у компаніях… А дарма! В усі часи було і є чимало тих, хто любить спорт, прагне розвитку і здорового способу життя, гартує власне тіло і дух у спортивних секціях та командах. І справа честі дорослих – розгледіти це прагнення, підтримати, створити належні умови для занять.

Місцевий меценат, керівник сільгосппідприємства “Прогрес” Микола Бойко – з тих, хто не на словах, а конкретними справами дбає про розвиток спорту у громаді. Цього разу він не пошкодував 220 тис грн, аби юні варвинські боксери мали змогу рости і тренуватися у гарних умовах. Депутат селищної ради від “Рідного дому” профінансував добротний внутрішній ремонт приміщення боксерської секції у Варві – повністю оновлено сучасною штукатуркою-“короїдом” стіни і стелю, пофарбовано, на підлозі виблискує новий лінолеум, відремонтовано системи вентиляції і освітлення. Варто зауважити, що приміщення чимале – близько 200 “квадратів”, це боксерська зала з рингом, роздягальні і допоміжні приміщення.

Читати далі

ДОДАТКОВИЙ “КИСЕНЬ” ВІД МИКОЛИ БОЙКА

Добра справа

Підтримку місцевої медицини не популістичним лементом, а конкретними справами продовжує відомий місцевий аграрій – керівник сільгосптовариства “Прогрес” і депутат Варвинської селищної ради з фракції “Рідний дім” Микола Бойко. Днями Варвинська ЦРЛ отримала від нього та колег ще два кисневі концентратори, отож на рахунку меценатів-прогресівців вже чотири такі важливі у час пандемії дихальні апарати. Вартість одного – більше 40 тис. грн, кисень подається одразу двом пацієнтам.

Варвинські медики щиро дякують всім – від меценатів, котрим посильно допомагати медзакладам технікою, і місцевої влади, яка здійснює співфінансування потреб лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, до кожного небайдужого мешканця громади, хто не шкодує гривні і доброго слова на підтримку людей у білих халатах. Разом, свідомо, у єднанні зусиль подолаємо хвороби і негаразди – закликають вони. Читати далі