ВІДСТОЯЛИ В БОЮ, ПРОСЛАВЛЯЛИ В ПРАЦІ

ЩОБ ПАМ`ЯТАТИ

Цій світлині від роду ось уже 45 років. Зробили фото накінці січня 1975 року. Тут закарбовані учасники редакційної зустрічі ветеранів війни. Зібрання було приурочене 30-річчю Великої Перемоги. І взяли у ньому участь Герой Соціалістичної Праці, депутат Верховної Ради УРСР, голова колгоспу ім. Калініна П.Я. В’юницький, кавалер орденів Слави, Вітчизняної війни, Червоної Зірки, механізатор з Богданів І.М. Олійник, Герой Соціалістичної Праці, бригадир тракторної бригади з Остапівки О.Н. Даценко, кавалер орденів Слави, «Знак Пошани», машиніст Гнідинцівського заводу СНіВЗГ Д.П. Бондаренко, Герой Радянського Сою­зу, робітник РІТС-4 з видобутку газу І.Я. Кон­д­ратець, шофер АК-2 М.Л. Петров (нижній ряд), столяр буддільниці №1 БМУ НГВУ «Чернігівнафтогаз» Т.І. Сушина, кавалер ордена Слави, заступник головного механіка ГПЗ С.І. Савельєв, колгоспник з Богданів П.О. Охріменко, бригадир столярів міжколгосп­буду М.П. Матухно, ст. диспетчер АК-2 АТК НГВУ «Чернігівнафтогаз» П.П. Борсук (верхній ряд).

Під час зустрічі в редакції райгазети її шановні гості розповіли про участь у боях, про те, за що отримали бойові нагороди, які ллються з такого ж металу, як і їх наступні трудові. Адже, повернувшись до мирної творчої праці, учорашні фронтовики прийняли на себе тягар іншого фронту – трудового, разом з молодими пліч-о-пліч відбудовували зруйноване війною господарство.

Своїм героїчним трудом вони невпізнанно змінили свій рідний край, який став не тільки краєм хлібодарів, а й нафтовиків. Учасники зустрічі вклонилися своїм бойовим побратимам, землякам, хто не повернувся додому з грізних полів боїв.

Вони прийняли лист-звернення до земляків, де закликали славу ратну примножити славою трудовою.

Знімок, який газета друкує, до редакції подав із свого сімейного архіву наш читач Анатолій Бондаренко з с. Воскресенське. На світлині з-поміж колишніх фронтовиків – і його батько Дмитро Петрович.

Звичайно, за завісою часу багато чого споглядається вже нечітко, але згадка про ветеранів війни завжди з нами. Пішли вже у засвіти герої цієї світлини, але сьогодні ми знову повернулися до приємної події в житті нашої газети, добрим словом згадавши тих, хто був її друзями.

Вічна їм пам’ять, чиста й світла згадка про цих чудових людей у рік 75-річчя Великої Перемоги.

Віталій НАГОРНИЙ