АНОНС. 25 січня відбудеться схід Варви

Шановні жителі  селища Варва та сіл Варвинської ОТГ!

Відповідно до розпорядження селищного голови від 8.01.2020 року №5 “Про скликання загальних зборів громадян, жителів Варвинської об’єднаної територіальної громади» 25 січня 2020 року, об 11 годині, у приміщенні будинку культури Варвинської селищної ради (смт Варва, вул. Шевченка) відбудуться загальні збори громадян з таким порядком денним:

І. Звіт голови Варвинської ОТГ про виконання Програми соціально-економічного розвитку за 2019 рік (інформує селищний голова В.В. Саверська-Лихошва ).

2. Звіт начальника фінансового відділу Варвинської селищної ради про виконання місцевого бюджету за 2019 рік (інформує начальник фінансового відділу М.О. Кузьмич).

3. Звіт директора КП «Господар» про організацію роботи та фінансовий стан підприємства за 2019 рік (інформує директор КП «Господар» О.М. Щербатюк).

4. Звіт про виконання Програми благоустрою населених пунктів Варвинської ОТГ за 2019 рік (інформує заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради І.І. Чаленко).

5. Звіт про забезпечення правопорядку в населених пунктах Варвинської ОТГ (інформує дільничний інспектор поліції Ю.М. Борсук).

6.Різне.

Для участі у роботі загальних зборів громадян запрошуються всі жителі Варвинської об’єднаної територіальної громади.

Валентина САВЕРСЬКА-ЛИХОШВА, селищний голова

Звіт Варвинського селищного голови

на загальних зборах мешканців смт Варва 25 січня 2020 року  про виконання Плану соціально-економічного розвитку за 2019-й рік

Вельмишановне товариство!

Я безмежно вдячна всім вам, мешканцям Варви, за активність та небайдужість, вдячна за активну життєву позицію, за підтримку ініціатив Варвинської селищної ради, за допомогу, яку ви надаєте: хто матеріальну, а хто – моральну.

Я особисто, апарат селищної ради, депутатський корпус Варвинської селищної ради, виконавчий комітет спільно з працівниками КП «Господар» працювали й нині продуктивно працюємо на розвиток Варви та Варвинської ОТГ. Ми все робили й нині робимо, щоб Варва та Варвинщина в цілому успішно розвивались. Це – абсолютна правда, ви це знаєте і бачите постійні поступальні кроки вперед в облаштуванні нашої рідної Варви.

Зараз при розповсюджених новітніх технологіях та при наявності достатніх коштів можна багато чого зробити. Ви бачите, які красиві міста Чернігів та Прилуки, але для цього потрібні дуже великі кошти.

Тож Варвинська селищна рада прагне досягти подібної краси, проте ми на благоустрій виділяємо не достатню кількість коштів, бо є значно важливіші напрямки життєдіяльності ОТГ.

Шановні земляки! Знайте: лише спільно з вами, всі разом ми зможемо розбудувати Варву. Ми маємо багато найрізноманітніших ініціатив і хочемо їх втілити в життя.

Якщо між нами, мешканцями ОТГ, не буде єдності і ми будемо ставити «палки в колеса» один одному, то не буде руху вперед. Я б не хотіла, щоб кожен із нас жив за принципом: «Каждый мнит себя героем, видя бой издалека…» Я твердо переконана, що успіх спільної справи – розбудови ОТГ- залежить від кількох складових:

-по-перше, від бажання самого очільника працювати на розвиток громади. У мене та апарату селищної ради таке бажання є;

-по-друге, від обсягів місцевого бюджету;

-по-третє, від соціально-економічної ситуації в державі в цілому, бо ми живемо в державі і вона має вплив на кожного із нас.

Тож, соціально-економічний розвиток Варвинської ОТГ в 2019-му році:

– План (програма) соціально-економічного та культурного розвитку Варвинської селищної ради Варвинської ОТГ в 2019-му році базувався на аналізі соціально-економічної ситуації, стані та пріоритетах розвитку громади, зовнішніх та внутрішніх чинниках.

Фінансування заходів Програми соціально-економічного розвитку здійснюється з урахуванням реальних можливостей селищного бюджету та додатково ще й за рахунок коштів державних субвенцій, якщо вдається додатково отримати кошти через окрему державну програму.

До слова скажу, що 2018-го селищний бюджет складав 92, 3 млн грн, у тому числі 67,4 млн грн – власні надходження. 2019-го року доходи складали 107,5 млн грн, з яких 75,9 млн грн – власні надходження (звіт про виконання місцевого бюджету буде озвучено на сході).

Відповідно до розпоряджень КМУ Вар­вин­ською ОТГ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим на втілення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій здійснено співфінансування на загальну суму 1млн 821 тис. грн. Тож за ці кошти проведено:

– капітальний ремонт дитячого садка в частині внутрішніх електричних мереж та мереж зовнішнього освітлення по вул. Шевченка, 75 на загальну суму – 526 тис грн;

– за кошти державної субвенції при співфінансуванні з місцевого бюджету здійснено встановлення 8-ми дитячих ігрових майданчиків в смт Варва по вулицях Пилипенка, Промисловій, Захисників України, в ліцеї №2 та архітектурно-паркової композиції в сквері «Казкове містечко», в селі Леляки, по вулицях 900-річчя Варви, Миру, 32, Толстого, а також за кошти місцевого бюджету встановлено дитячий ігровий майданчик по вул. Аеродромна в смт Варва;

– за 40 тис грн здійснено закупівлю комп’ютерного обладнання й телевізора для ліцею №1;

– облаштовано об’єктами благоустрою (новими автобусними зупинками) три вулиці райцентру: 9 Травня, Зарічна, Пилипенка, та центральні вулиці сіл Воскресенське, Леляки й Калиновиця.

Посадовими особами відділу економічного розвитку проведена значна робота щодо отримання державної субвенції на фінансування проекту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд із впровадженням енергозберігаючих технологій на основі установки «УМКА-БІО» продуктивністю 500 м3 на добу».

Розпорядженням КМУ Варвинській ОТГ виділено кошти в сумі 8,5 млн. грн, а також співфінансування з місцевого бюджету в сумі склало 768 тис грн. Тож у грудні 2019-го було завершено реконструкцію очисних споруд, адже ситуація з очисними в смт Варва була дуже напруженою: в будь-який час могла відбутися величезна екологічна катастрофа.

Крім цього, 2019-го року здійснено реконструкцію вуличного освітлення:

– в с. Воскресенське – 1,19 км, загальна вартість – 214 тис грн;

– в с. Калиновиця – 1,34 км (І черга) та 2,5 км (ІІ черга) загальною вартістю 280,6 тис грн;

– в с. Леляки (І черга) протяжністю 0,8 км, на загальну суму – 117 тис грн.

За 2019-й рік виконано поточний ремонт дорожнього покриття 23-х вулиць в смт Варва та селах ОТГ, а також здійснено поточний ремонт тротуарів та стоянок автотранспорту по вулицях Шевченка та Некрасова. Вартість ремонтних робіт – 3,7 млн грн. Крім того, виконано поточний середній ремонт вул. Коцюбинського (250 м) за рахунок коштів державного бюджету – вартістю 590 тис грн, замовник – Управління капітального будівництва ОДА.

2019-го проведено благоустрій Центральної площі в смт Варва (встановлено світильники, лавочки, урни, висаджено декоративні дерева, нанесено дорожню розмітку) та встановлено освітлення в парку Слави на бокових алеях.

Здійснено відлов й стерилізацію 23 безпритульних собак (лютий 2019-го).

Проведено чищення ливнівки на розі вулиць Шевченка та Вербної. Здійснено заміну вікон на металопластикові пакети в клубі «Ритм» та ДЮСШ.

2019-го року виконано поточний ремонт да­хів селищного будинку культури та готелю; поточний ремонт дахів Леляківського та Ка­ли­новицького будинків культури; придбано обіг­рівач для будинку культури с. Леляки та музич­не озвучення й очіпки для аматорів Ка­ли­новицького будинку культури.

Розвиток освіти і культури

Майже на всіх об’єктах освіти й культури Варвинської ОТГ встановлено блискавкозахисти, а на транспорті (з метою економії пального) – GPS; в усіх установах освіти й культури, які опалюються газом, встановлено засоби дистанційної передачі даних, у т.ч. ДЮСШ, МНВК, музична школа та ін.

-Виготовлено ПКД (49 800 грн) на капітальний ремонт системи опалення ЗДО «Джерельце» та здійснено придбання комплекту меблів в сумі 30 тис грн для закладу;

-149 тис використано для поточного ремонту харчоблоку в ЗДО «Казка»;

-на 56 тис грн придбано моноблоки для ліцею №1 та №2;

-204 тис використано за оплату послуг із доступу до Інтернету (обидва ліцеї);

– із державного бюджету фінансується проект «Нова українська школа», для якого закуплено нові меблі, дидактичні матеріали, мультимедійні комплекси, ксерокси, ноутбуки;

-на 216 тис грн придбано комп’ютерне та навчальне обладнання, корекційно-дидактичні засоби для ІРЦ (кошти освоєні в повному обсязі);

-крім того, придбано тренажери для спортивної зали ДЮСШ;

-здійснено ремонт санвузлів у ліцеї №1 (приміщення старших класів);

-завершено будівництво футбольного міні-поля на території стадіону «Юність».

-2019-го року в с.Леляки відновив роботу табір відпочинку «Сонечко», де радо відпочивали 90 дітей. З огляду на це працівники загону благоустрою селищної ради упорядкували територію табору та місцевий пляж, встановили лавочки, столики, альтанки, гойдалки тощо.

Пріоритетними напрямками роботи закладів культури ОТГ були і залишаються організація культурно-дозвіллєвої діяльності та розвиток аматорського руху.

Упродовж 2019-го року працівники відділу культури та будинків культури Варвинської ОТГ організовували і проводили культурно-масові заходи та заходи для відпочинку мешканців:

– державні й народні свята: День Варви та дні сіл ОТГ;

-щорічний проект «Гордість Варвинщини»;

-«Фестиваль народної пісні імені Осипа Бодянського»;

-«Перекопівський ярмарок», Масляна та багато-багато інших заходів (всього 35 за рік); Варвинська дитяча музична школа організувала та провела 9 вагомих заходів; Калиновицька філія – 6, Леляківська – 4.

Річні надходження до спеціальних фондів закладів культури складають 67 334 грн, у т.ч платні послуги – 49,4 тис грн, решта – від оренди приміщень та інші надходження.

Варвинський будинок культури зі спеціального фонду витратив 56,9 тис грн на придбання музичного обладнання, освітлення, комп’ютерної техніки; дитяча музична школа – 18 тис грн., історико-краєзнавчий музей придбав будматеріали на 12 тис грн.

Дуже багато істотних проблем в галузі культури потребують вирішення в майбутньому.

Упродовж 2019-го селищна рада придбала будинок у с. Леляки для багатодітної родини (58 тис грн) та квартиру для лікаря ЦРЛ (323, 5 тис грн); 2018-го було придбано квартиру для дитини-сироти вартістю 189, 9 тис грн, а ще раніше – двом знедоленим жінкам було надано по кімнаті в гуртожитку по вул. Шевченка, 37.

Допомога КП «Господар»

Систематично Варвинська селищна рада поповнює матеріально-технічну базу КП «Господар».

За 2018-й рік вкладено в розвиток КП «Господар» 1 млн 263 тис грн.

Упродовж 2019-го селищна рада виділила для розвитку КП «Господар» 16 млн 641 тис грн. А саме:

-на 1 млн 259 тис грн – здійснено реконструкцію централізованої системи водопостачання в смт Варва (вул. Шевченка); 2019-го року її було передано в КП «Господар»;

– 612 тис 273 тис грн вартує раніше збудована і нині передана в КП «Господар» водопровідна мережа (пров. Героїв Крут – вул. Пилипенка);

-575 тис 369 тис грн коштує торік збудована, але цьогоріч передана каналізаційно-насосна станція (вул. Шевченка 23А);

-28 тис грн вартує пристрій спостереження «ТРЕК»;

-1 млн 840 тис грн – навантажувач універсальний «АМКОДОР» в комплекті з відвалом для чищення снігу;

-106 тис грн – євроконтейнери для роздільного збору ТПВ;

-1 млн 860 тис грн – сміттєвоз «МАЗ»;

-30 тис – сніговий відвал для колісного трактора «МТЗ-80»;

-17 тис грн – ремонт покрівлі готелю «Берізка»;

-18 000 – проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (знешкодження та утилізація відходів);

-49 500 – кошти для розрахунку економічно обгрунтованих тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення;

-269 тис грн – геолого-економічна оцінка експлуатаційних запасів питних підземних вод;
-733 тис грн – кошти на виплату заробітної плати працівникам КП «Господар»;

-18,5 тис грн – на придбання комп’ютерної техніки та комплектуючих для КП «Господар»;

-6,6 тис грн – придбання запасних частин до трактора «ДТ», що обслуговує сміттєзвалище;

-14,8 тис грн – кошти для збільшення потужності електропостачання в готелі, який перебуває в оперативному управлінні КП «Господар»;

– 14 тис грн – на ліквідацію аварійної ситуації водогону (вул. Зарічна);

– 92, 3 тис грн коштує виготовлення звіту з оцінки впливу на довкілля;

– 9 млн грн – реконструкція каналізаційних очисних споруд.

Земельні відносини

Основними пріоритетами роботи відділу земельних відносин є вжиття заходів, спрямованих на ефективне та раціональне використання земельних ресурсів ОТГ, зокрема:

-активізація роботи на збільшення надходжень від передачі в оренду земельних ділянок;

-проведення інвентаризації та оформлення права комунальної власності на земельні ділянки;

-проведення роботи з мешканцями, спрямованої на використання земель винятково за цільовим призначенням.

Ці заходи дадуть змогу збільшити надходження до місцевого бюджету та уникнути забур’яненості земель.

2019-го, на підставі земельних торгів продано право оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення, площею 0,06 га, розташовані в смт Варва, по вулицях Ломоносова та Шевченка. Ще одну земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 8,5 га продано (додаткові надходження до місцевого бюджету – 52 тис грн).

З огляду на проведення нормативної грошової оцінки земель переглянуті умови 86 договорів оренди землі (додаткові надходження становлять близько 100 тис грн).

Крім того, продано дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення (торгівля), площею 0,2 га по вулицях Миру та Зарічній (додаткові надходження – 148,3 тис грн).

З передачею повноважень щодо розпорядження землями с/г призначення переукладені договори на вищий відсоток (із 3-х до 7%), що збільшить дохідну частину місцевого бюджету більше ніж на 500 тис грн.

На пленарних засіданнях сесій Варвинської селищної ради у приватну власність передано 123,9 га земель (140 громадянам), це учасники бойових дій, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та ін.

Також розроблені матеріали із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Леляки, Саверське Леляківського старостинського округу та Калиновиця, Булавівщина, Григорівщина, Сіряківщина Калиновицького старостинського округу.

Розроблена документація із землеустрою щодо розширення меж існуючого сміттєзвалища, в результаті чого площа збільшилась на 0,8 га, що відповідає його фактичним межам.

За 2019-й рік рішенням виконавчого комітету було виділено матеріальну допомогу 507-ми мешканцям ОТГ на загальну суму 572 тис 750 грн (допомога виділялася на лікування, воїнам-інтернаціоналістам, онкохворим дітям та дорослим, до ювілейних днів народження, на поховання п’яти одиноких мешканців, на придбання твердого палива малозабезпеченим мешканцям, постраждалим від пожежі, учасникам АТО/ООС, соціально незахищеним мешканцям, ветеранам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС, допомога при народження дитини, до Дня захисника Вітчизни).

 

Протягом 2019-го року до селищної ради надійшло 1 352 звернення, із яких 19 – депутатські.

Підготовлено та проведено 23 засідання виконавчого комітету (прийнято 176 рішень),  18 сесій, на яких прийнято 431 рішення; Варвинським селищним головою видано 480 розпоряджень, постійно працює офіційний сайт селищної ради та реалізовується щотижневий проект «Новини Варвинської ОТГ».

Протягом 2019-го року до селищної ради надійшло 3 019 документів, що на 305 одиниць більше, ніж  2018-го. Протягом року відправлено 4 316 документів, що на 460 одиниць  більше, ніж за аналогічний період 2018-го.

За звітний період Варвинським селищним головою особисто  прийнято  –  917  осіб (за 2018-й  – 681  особа).

Відповідно  до  Закону України «Про доступ до публічної інформації»  на офіційному веб-сайті Варвинської селищної ради  оприлюднюється  та постійно оновлюється  інформація.

 Центр надання адміністративних послуг

  Одним із вагомих факторів, які визначають  рівень забезпечення державою належних умов  життя своїм громадянам, є якість надання адміністративних послуг та збільшення кількості адмінпослуг, які користуються попитом у населення.

На даний час посадовими особами ЦНАПу надається 59 адміністративних послуг. ЦНАП є моделлю інте­г-­­­­ рованого офісу, який працює за принципом «єдиного вікна».

Тож нині, як ви, шановні мешканці, самі бачите,  нам вдалося подолати довжелезні черги за отриманням різноманітніших  довідок.

 Упродовж 2019-го року за отриманням послуг до ЦНАПу звернулися 6 913 суб’єктів. Крім цього, працівниками центру також надаються найрізноманітніші  консультації.

Служба у справах дітей та сім’ї працює, реалізовуючи Програму підтримки дітей та дитинства  –  «Назустріч дітям». Упродовж 2019-го року  Службою  було організовано  та проведено  шість грандіозних заходів, направлених на підтримку та розвиток  дітей з особливими потребами.

 Вельмишановне товариство!

Торік на загальних зборах  мешканців Варвинської ОТГ критичних зауважень практично не було. Проте протягом кількох місяців 2019-го року  я провела 38 зустрічей із мешканцями багатоповерхівок та мешканцями приватного сектору. Всі пропозиції мешканців мікрорайонів  були акумульовані, систематизовані й вивчені, недоліки виправлені.  Інформацію про це опубліковано в районній газеті «Слово Варвинщини». Так ми зробимо  й цьогоріч.

Вельмишановні добродії!

Пропоную вашій увазі плани на  2020-й рік

Цього року плануємо направити для розвитку КП «Господар» кошти в сумі – 8 млн 963 тис 295 грн, із яких:

-2 млн 393 тис 295 грн  – на реконструкцію водопровідної мережі (вул. Зарічна);

-1 млн 300 тис грн  – на придбання екскаватора;

-350 тис  – на заміну вежі  Рожновського (вул. Космонавтів);

-20 тис грн  –  для розрахунку економічно обгрунтованих  тарифів із вивезення ТПВ та їх захоронення;

– 4 млн грн – для втілення в життя  проекту  ДФРР, який передбачає   придбання для КП «Господар» комбінованої  дорожньої машини та бульдозера;

-300 тис грн – відшкодування КП «Господар» різниці між встановленим розміром тарифів на водопостачання та водовідведення і економічно обґрунтованими витратами на їх виробництво.

Крім того, у 2020-му році до місцевого бюджету включені деякі об’єкти, які мають втілитися цьогоріч:

-здійснення поточного ремонту твердого покриття (2 млн грн);

-будівництво тротуару по вул. Ло­моносова в смт Варва (560,3 тис грн);

-розроблення нормативів питного водопостачання для населення  смт Варва та сіл, що підпорядковуються Варвинській селищній раді (30 тис грн);

-ІІ черга вуличного освітлення в с. Леляки тощо.

Тож, вельмишановні мешканці, Варвинська селищна рада робить усе від нас залежне, аби підтримати єдине комунальне    підприємство «Господар», установи та населені пункти, і щиро дякує всім  вам  за підтримку ОТГ.

 Вельмишановне товариство!

Успіх будь-якої справи залежить, як відомо, від людей: їх цілеспрямованості, результативності, відповідальності,  командної роботи.

Перефразовуючи слова Пре­зи­дента США Джона Кеннеді, я хочу сказати: «Не питайте, що зробила для вас Варва, а скажіть, що Ви зробили для неї».

З великою вдячністю хочу адресувати  добрі слова Віктору  Шолому (він прагне облаштувати  зону відпочинку в урочищі «Сухий яр»), і ми допомагаємо втіленню цього проекту; Марії   Качаєвій та членам ради ветеранів,  які завжди й в усьому йдуть  на допомогу та підтримку, особливо  члени ансамблю «Червона калина», які   виступають скрізь і всюди. Ми щиро вдячні  Оксані  Лукавенко та її активу за продуктивну  роботу Молодіжної ради,  головам  вуличних  комітетів в мікрорайоні «Зарічка» Світлані Кисіль та Вірі  Івкіній (вул. 9 Травня), членам громадської Ради старійшин на чолі з Олександром Давиденком, воїнам-інтернаціоналістам, які дуже дружні і часто відгукуються на будь-які заходи, організовані селищною радою,  та багатьом-багатьом іншим.

Вельмишановні мешканці Варвинської ОТГ!

Я щиро вдячна всім, хто прийде на загальні збори; вдячна, що ви  –  небайдужі до розвитку Варви та Варвинської ОТГ; вдячна, що допомагаєте, як словом, так і власними справами.

Як у кожній державі має бути  власна національна ідея, довкола якої об’єднується  нація, так і в кожному населеному пункті має бути своя ідея, довкола якої мають об’єднуватися мешканці населеного пункту. Тож, я вже неодноразово озвучувала і нині повторюсь: наша місцева національна ідея  –  розбудова Варви та Варвинщини.

Я глибоко  переконана і щиро вірю, що ми разом зробимо все можливе, щоб наблизити час успіху. Як на мене, Варва стає ошатнішою, і всі ми намагаємося  й надалі працювати для цього.

Дорогі друзі!

Зрозуміло, що недоліків та помилок не  допускає  лише  той, хто нічого не робить.  Ще класик сказав: «Умён не тот, кто не делает ошибок. Таких людей нет и быть не может. Умён тот, кто делает ошибки не очень существенные и может легко и быстро исправить их».

Як очільниця громади беру на себе повну відповідальність за становлення та розвиток ОТГ. Я працювала й нині з великою приємністю працюю на цій почесній посаді.

Посадові особи Варвинської селищної ради працювали і нині працюють під девізом: «Все – для ЛЮДИНИ»!

 Якщо хтось із вас, вельмишановні друзі,  з якогось приводу звертався до селищної ради, то ви підтвердите, що я та члени апарату селищної ради, депутатський корпус і виконком  завжди намагаємося допомогти, а якщо це не завжди вдається (бо не кожне питання можна вирішити), то ми однак робимо переконливу спробу допомогти. І ви це бачите…

На разі я щиро дякую апарату селищної ради, членам виконавчого комітету, депутатському корпусу, старостам, працівникам КП «Господар», працівникам  установ  громади та вам, вельмишановні мешканці ОТГ,  за працю на благо Варви!

Вельмишановне товариство!

Будьте щасливими! Досягайте мети! Перемагайте! Миру й добра  усім вам і вашим родинам! Божого благословіння  та активної участі  у розбудові  Варвинськї ОТГ, адже «Варва – наш спільний дім, тож будьмо господарі в нім!»

З великою приємністю цитую строфу земляка й відомого педагога Варви Миколи Сіромолота з «Гімну Варви»:

Ми, варвинчани, маєм право

На честь, на гідність і на славу!

І як борці за щастя й волю

Своєї Варви творим долю.

Тож, дуже хочу, щоб спільними зусиллями ми створили ошатну і впорядковану  Варву!

Вельмишановні друзі!  Єднаймося  довкола Варви! З нами Бог і Україна! Слава Україні!

Валентина Саверська-Лихошва,

Варвинський селищний голова