ЗМАГАЛИСЯ МАЙБУТНІ ОЛІМПІЙЦІ

МІСЦЕВИЙ СПОРТ

За гарною традицією, що прижилася у Варвинському ліцеї №2, де не на словах, а на ділі дружать із фізичною культурою і спортом, всіляко пропагують і поширюють олімпійські ідеї, щороку вчитель фізичного виховання Валентина Остах організовує змагання «Олімпійське лелеченя» для учнів 6-7 класів. От і наприкінці минулого року команди шестикласників «Стріла» (6-А кл.) і «Драйв» (6-Б) та семикласників «Ракета» (7-А) і «Пупсики зі стажем» (7-Б) пройшли низку випробувань.

Розпочалися змагання урочистою ходою команд. Далі бойового настрою додало учасникам винесення олімпійського прапора і вогню найкращими спортсменами школи – переможцями обласних та учасниками всеукраїнських змагань. Їх винесли Саша Ройко, Анна Каша, Костя Охріменко, Назар Левадний, Катя Бурляй. Продовжився захід презентацією та виступом команди «Прогрес».

А далі всіх учасників, присутніх захопив дух азарту та бажання перемоги. Неймовірна атмосфера панувала у спортивному залі. Кожен викладався сповна: учасники – в конкурсах, а глядачі – у підтримці улюбленої команди. Градус напруження панував до оголошення результатів.

Спортивний етап змагань складався з комбінованої естафети, під час якої спортсмени на швидкість проходили встановлені дистанції. При цьому вони використовували різноманітний спортивний інвентар. Діти бігали по купинах, пересувалися «павуком» (на чотирьох точках опори), вели футбольний і баскетбольний м’ячі, переносили повітряні кульки, їздили на самокатах тощо. А під час олімпійської вікторини кожній команді потрібно було дати відповіді на запитання, що стосувалися олімпійських видів спорту та спортсменів. Також в програмі змагань були рухлива гра – волейбол, перетягування каната, хореографічна постановка зі спортивними елементами і акробатичними трюками тощо. Всі учасники продемонстрували високий рівень підготовки, спритність, вправність та кмітливість.

Але між собою боролися не лише команди. Перемога в індивідуальних конкурсах цінується не менше, бо вимагає особливої підготовки і витривалості. Такі якості зуміли найкраще продемонструвати Ігор Нічик в конкурсі силачів, Іван Бойко та Яна Дзюба в стрибках на скакалці, Крістіна Розводовська в конкурсі малюнків на спортивну тематику.

Незалежне журі – вчитель фізичного виховання Валентина Остах, завідувач сектору культури, туризму, у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Юлія Скрипка, “міністр” зі спорту ліцею №2 Ірина Смаглюк були справедливі та безкомпромісні, вираховували бали з точністю.

За підсумками конкурсних етапів місця серед команд поділились наступним чином: третю сходинку посіла команда 6- Б класу, другу – 7-Б, а першу – 7-А.

Усі команди-переможиці були нагороджені медалями та грамотами. А директор ТОВ «Прогрес» Микола Бойко вручив усім командам грошові премії.

Текст і фото Наталії ПАЛЯНИЦІ

This slideshow requires JavaScript.

Від лелеченяти до олімпійських злетів

Любов до спорту об’єднує людей в усьому світі. Ідеали, покладені в основу Олімпійських ігор Стародавньої Греції, дуже важливі для людства. Вони зробили олімпійський рух благородним і популярним явищем, що охоплює всі континенти і країни, які перетворили олімпійський спорт у свято миру, дружби і прогресу, гармонії тіла й душі, величі розуму і справедливості.

Поширенням знань про олімпізм і Олімпійські ігри займається багато організацій. На міжнародному рівні – Комісії Міжнародного олімпійського комітету «Культура та олімпійська спадщина» і «Олімпійська освіта», Міжнародна олімпійська академія, Олімпійський музей. В Україні діє комісія «Олімпійська освіта і культура» Національного олімпійського комітету України. Ці організації проводять велику роботу з популяризації олімпійського спорту та ідей олімпізму, з розвитку системи олімпійської освіти серед населення нашої країни.

Варвинський ліцей № 2 входить у мережу шкіл України з олімпійської освіти. Із метою впровадження знань про Олімпійські ігри щороку в ліцеї проводиться спортивно-масовий захід «Олім­пійське лелеченя» для учнів 6-7 класів. Програма змагань включає в себе вікторину «Знавці олімпійських ігор», конкурс малюнка на спортивну тематику, естафету, змагання силачів, стрибки через скакалку, перетягування каната, спортивний танець та волейбол. Це були не просто змагання, а справжня боротьба витривалості, спритності, швидкості та командного духу. У запеклій боротьбі виграла команда 7-А класу у складі Марини Домме, Володимира Кропиви, Руслани Сліпченко, Сергія Пиреня, Таїсії Дмитрієвої, Артема Цопи, Яни Дзюби, Владислава Бицака, Ірини Хоменко та Івана Бойка. Друге місце завоювала команда 7-Б класу, третє – 6-Б, четверте – 6-А класу.

Найприємніша частина заходу – нагородження. Переможці отримали медалі та грамоти, а дякуючи спонсорській допомозі М.І. Бойка, усіх учасників змагань нагородили грошовою премією, яка приємно здивувала. Кращого подарунка для дітей напередодні свята Миколая годі і сподіватися.

Педагогічний та учнівський колективи ліцею № 2 дякують керівнику ТОВ «Прогрес» Миколі Івановичу Бойку за надану грошову допомогу для придбання інвентарю проведення спортивного свята «Олімпійське лелеченя», яке принесло для дітей багато позитивних вражень та емоцій.

Хочу подякувати за Вашу небайдужість та активну підтримку в популяризації олімпійських ідеалів і бажаю Вам міцного здоров’я, усіх земних та небесних благ.

Валентина Остах, вчитель-методист ліцею № 2