ЗБЕРІГАЮТЬ ДУХОВНЕ КОРІННЯ НАРОДУ

Пам`ятні дати

Цьогорічний квітень – надзвичайний, пам`ятний місяць для хорового колективу Гнідинцівського ГПЗ, адже йому сповнюється 25 років. Як швидко лине час… Ніби зовсім недавно М.О. Галушка та А.О. Здоровець, колишні очільники підприємства і його профспілкової організації, ініціювали створення хорового колективу. Було то у квітні 1995 року. Керівником хорового колективу профспілкової організації Гнідинцівського ГПЗ став М.А. Дурас і протягом 19 років очолював його. Йому були притаманні професіоналізм, організаторські здібності, святе ставлення до культурних традицій, щира любов до мистецтва.

Розвиток і збереження хорового колективу продовжували і директори заводу Р.Ш. Сарімов та М.М. Дядик. Сьогодні вшановуємо пам’ять цих людей, які зробили великий внесок у діяльність хору, а також учасників колективу, які відійшли у вічність. Це Олексій Галіновський, Василь Шульженко, Іван Полянний, Олександр Гайдук, Володимир Бевз, Микола Овчар, Григорій Малига. Тільки світле і хороше залишається в пам’яті про цих людей.

У ці складні часи ми можемо пишатися, що маємо таку творчу перлину Чернігівщини, як наш хоровий колектив. Хочу подякувати адміністрації заводу та начальникам цехів за підтримку і розуміння, що ми разом зберегли колектив, нині вже народний аматорський, звання якого підтверджено у листопаді 2019 року.

Українська пісня для учасників хору – як святкове намисто, як веселкове диво. З нею плачуть і сміються, сумують і радіють, мріють і живуть. Надзвичайним народним колоритом, любов’ю до рідного краю наповнений репертуар нашого аматорського хору. Завдяки учасникам хорового колективу зберігається духовне коріння українського народу. Пісня, як та квітка, яка ніколи не в’яне, не відцвітає, якщо живлять її цілющі джерела пам’яті від роду до роду, від покоління до покоління. Вплітаючи квітку до квітки, збираємо наш пісенний вінок, який пронесемо через все життя.

З 2014 року керівником хору при профкомі заводу стала Олена Миколаївна Гончаренко – талановита, відповідальна, професійний музикант, тож продовжує славні традиції хору.

Сердечно вітаю і дякую всім учасникам хору, які внесли свій вклад у збереження хорового колективу. Це були і копітка праця, і задоволення від творчості, несучи радість, надію людям. Впродовж усіх цих років хор неодноразово здобував чудові перемоги.

Хоровий колектив підприємства брав участь у святкових концертах на Майдані Неза­лежності. Був учасником від України Міжнародного фестивалю м. Дубровно, Білорусь. У його заліку дев’ять фестивалів ПАТ «Укрнафта», у 2013 році – Всеукраїнський фестиваль «Золоті ключі», 2014 – Всеукраїнський фестиваль «Співоче поле», 2015 – теж Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорської творчості «Пісенні візерунки», де здобуто гран-прі, Всеукраїнський фестиваль «Співоче поле», 2016 – Всеукраїнський фестиваль-конкурс колективів народного хорового співу імені Порфирія Демуцького – диплом І ступеню. 2017 – щедрівки до різвяних свят у м. Київ, 2019 – участь у IV фестивалі народного аматорського мистецтва “Бода-фест” на варвинській сцені.

Не найкращі часи, на жаль, переживає зараз наша українська земля. Хоровий колектив підготував концертну програму для своїх земляків, яку сподіваємося невдовзі представити. Українська пісня не перестане лунати на цій землі, хай зігріває всім нам душу, звеселяє серце, додає сили на довгі літа.

Від щирого серця дякую усім учасникам, ветеранам хору, акомпаніаторам – за ваш талант, сподвижницьку працю, керівнику – за витримку і професіоналізм. Бажаю усім міцного здоров’я, одвічного людського щастя вам і вашим родинам, творчої наснаги і нових перемог.

Хай ваша життєва дорога завжди буде благословенна добром, миром і щасливою долею. Віримо, що даруватиме людям радість ще не одне десятиліття. З пам’ятним ювілеєм!

Тетяна ЛЕВЧЕНКО,
голова профспілкового комітету Гнідинцівського ГПЗ