Хоч вірус, хоч би ядерна загроза, а село має сіяти…

На часі

Карантин карантином, а весняні польові роботи ніхто не відміняв – аграрії повинні, як і раніше, виходити в поле, сіяти ярі культури, обробляти озимі, аби всі ми були з хлібом і до хліба.

Весняно-польові роботи в ТОВ «Гнідинці-Агро» проводяться в штатному режимі, інформує заступник директора з рослинництва, депутат районної ради Олександр Антоновський, з яким ми поспілкувалися телефоном.

Оскільки була незвично тепла зима, то готувати ґрунт до засіву, підживлювати його, закривати вологу на полях розпочали ще в березні, тільки-но це стало можливим. Добрива під основний обробіток грунту внесли ще з осені (використали азотні та фосфорно-калійні), говорить Олександр Володимирович. Озимі після зимової «сплячки» перебувають в задовільному стані, проте тепла безсніжна зима та весняні приморозки негативно вплинули на розвиток озимої пшениці та ослабили рослини, їхня нинішня зелена «кучерявість» досить оманлива. Загалом в сільгосптоваристві засіяно озимими 1120 га.

Сіяти ж почали ще 14 квітня і того дня встигли заробити в грунт лише насіння соняшника на площі 200 га, далі температурні гойдалки із нічними заморозки на грунті пригальмували весняно-польові роботи та, зрештою, поставили їх на паузу. Одначе вже 21 квітня в господарстві відновили роботи в полі, бо добре розуміють: за нинішнього дефіциту вологи в ґрунті обсіятися треба якомога раніше, доки її залишки не випарувалися остаточно. Належна забезпеченість господарства насінням, сучасною потужною технікою та іншими ресурсами дає надію, що нині затримок із такими роботами не буде і впораються вчасно.

Станом на 26 квітня було висіяно 1690 га кукурудзи зернової і 390 га – силосної, вівса – 50 га. Паралельно з цим вносили пестициди на пшеницю. Днями в господарстві приступили до посіву соняшника, якого планують посіяти 800 га. Також у планах висіяти 100 га сої, трави на корм – сорго, суданську траву, люцерну тощо.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото О. Антоновського

На світлинах: механізатор ТОВ «Прогрес» Руслан Ляшко; посівний комплекс Мaderstad до роботи готує Андрій Паньков.