Вшанували ліквідаторів-правоохоронців

Понад 20% особового складу тодішньої Варвинської міліції побували в «царстві атому» в період 1986-1989 років.

Відповідно до покладених обов’язків співробітники райвідділу не були безпосередньо в ядерному пеклі, але, як виявилося, і того було достатньо, щоб відчути руйнівну силу цього людського винаходу.

На сьогодні ми втратили трьох своїх побратимів, яким би ще жити й жити, бо було їм лише за 50. Це Микола Якович Сірош, Віталій Олександрович Хоменко, Микола Іванович Кальний. Царство їм Боже і вічна пам’ять.

А всього у зоні відчудження побувало 10 співробітників райвідділу міліції. Більшості на період трагедії було від 20 до 30 років. Наймолодшими були курсанти Львівської та Івано-Франківської шкіл міліції М.М. Урода та В.М. Попсуй, яким сповнилося лише по 23 роки. Нині пенсіонери ОВС, полковники міліції у відставці.

Майже 3 місяці в зоні перебував П.О. Волошин, тоді інспектор ДПС м. Прилуки, нині ветеран ОВС, інвалід 2-ї групи.

Добросовісно виконували свої обов’язки та теж відчули «смак» атому співробітники райвідділу В.І. Бобир, П.Ф. Савченко, А.Г. Полонець.

На рахунку варвинських правоохоронців не один попереджений та розкритий злочин, що також мали місце в зоні відчудження, десятки виявлених правопорушень.

За розкриття тяжкого злочину та затримання злочинця міліціонер-водій П.Ф. Савченко відзначений Подякою міністра МВС України. Відзнаками різних гатунків удостоєні всі ліквідатори аварії на ЧАЕС.

З честю виконував покладені на нього обов’язки і був гідний присяги працівника ОВС Віталій Хоменко, який уже 4 травня 1986 р. був відряджений до 30-кілометрової зони. Можливо, ті декілька днів для нього виявилися фатальними. В зоні відчудження мені довелось бути поряд з Віталієм Олександровичем, тому відветро можу заявити, що він гідно представляв колектив нашої міліції.

Уже на третій день з дня трагедії в складі загону МВС забезпечував евакуацію населення з м. Припять Валерій Богуславський. Вчергове в зону йому довелось завітати в листопаді 1986 року. Валерій Григорович – ліквідатор аварії І-ї категорії, інвалід війни ІІ-ї групи, очолював наш райвідділ міліції з 1991 до 1996 років.

Щороку за традицією ліквідатори збираються разом, щоб згадати ті трагічні події, розповісти про них нинішньому поколінню співробітників.

Але за певних обставин, що відбуваються в державі, – війна на сході України, реорганізація ОВС, досить часті зміни керівного складу місцевої поліції, останні роки попередні традиції були дещо призабуті.

Нинішній начальник Варвинського відділення поліції Андрій Кізім спільно з ст. інспектором кадрового забезпечення поліції Анною Ляшенко до дати трагедії на ЧАЕС поставилися відповідально. Ліквідатори аварії були запрошені до вшанування райвідділу поліції, проведена зустріч з особовим складом. Від керівництва райвідділу і особового складу на адресу ліквідаторів аварії на ЧАЕС лунали слова вдячності і поваги. Виступали і самі ліквідатори аварії. Нагороджені медалями «Захиснику вітчизни» ліквідатори аварії П.О. Волошин та П.Ф. Савченко. Від райвідділу поліції до святкового столу ліквідатори отримали добротний продовольчий кошик.

А завершилася зустріч особового складу пам’ятним фото ліквідаторів аварії і начальника поліції біля будівлі поліції. Від імені всіх ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, пенсіонерів Варвинського відділення поліції висловлюю щирі слова вдячності керівництву райвідділу поліції, особовому складу за проявлену турботу і повагу до пенсіонерів ОВС, ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

В. ГИЛЕНКО, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС ІІ категорії
На фото – учасники пам’ятної зустрічі.