Вони не йшли за славою…

Пишаємося ними

Чи випадковість, чи знаково, а цьогорічне 23 лютого, ще донедавна день святковий би, чоловічий, варвинці відзначили символічно. Вшановували воїнів нового часу, простих чоловіків, котрі добровольцями або за призовом мусили стати до зброї на сході держави у, здавалось би, мирні дні. Вшановували пам`ять полеглих, материнські сльози, дякували за небайдужість волонтерам і їх помічникам, говорили про проблеми, які хлопці та їх рідні долають вже опісля служби.

Того дня у РБК відбулися вручення відзнак воїнам і волонтерам, перегляд кінофільму „Кіборги” та науково-практичний семінар з питань реабілітації воїнів АТО за участю професора Михайла Матяша та місцевих фахівців соцслужб. У ході заходів вручено відзнаки воїнам-братам Олегу та Ігорю Пузікам, волонтерам Ірині Кальченко і Анатолію Однольку, а групі варвинських воїнів, розповіді про яких вміщено до книги „На палаючому Сході”, підготовленої за участю журналістів Чернігівщини, примірники цього видання вручив голова райради Петро Бакуменко.

This slideshow requires JavaScript.

Перед переглядом фільму (відбувся за ініціативи місцевої влади і волонтерів, спонсорської підтримки Варвинської ОТГ) з особливим хвилюванням варвинці зустрічали на сцені нашого місцевого „кіборга” – журавчанина Анатолія Григоровича Кузьменка, котрому у пеклі Донецького аеропорту пощастило вціліти. Ветеран Афгану й АТО, волонтер Микола Марченко за дорученням райвійськкомату вручив йому пам`ятну медаль «За службу державі», а варвинці вітали тривалими, дружніми оплесками і А.Кузьменка, і всіх воїнів у залі й поза ним.

Показ „Кіборгів” відбувся у рамках обласного фестивалю „Дивись українське”, як анонсував глядачам голова регіональної творчої спілки кінематографістів «Чернігівська творча майстерня» Володимир Антошин. Про цей фільм, який, до речі, знімався на Чернігівщині, краще не розповідати. Його треба дивитися.

Режисер Ахтем Сеїтаблаєв, талановитий акторський і творчий колектив фільму не просто накрили кожного глядача реалістичністю картини про героїчну, в нелюдських умовах оборону Донецького аеропорту, про стійкість воїнів, у звичайному житті – простих чоловіків, а й змусили замислитися: чому так сталося, що на нашій землі війна, що маємо робити всі ми, аби з`єднати воєдино розкраяну горе-політиками державу…

Є.Зима, фото автора