Пам`ятні дати

Із заводом – чотири десятки літ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За рік колектив Гнідинцівського ГПЗ відзначить піввіковий ювілей заснування підприємства. Його будівництво розпочато 1963 року. Через два роки запустили кінцеву трапну установку та котельню з двома котлами. А в 1968 році здано в експлуатацію УКПН, компресорну станцію, пункт наливу побіля Прилук, очисні споруди, проміжний парк і насосну станцію зворотнього водопостачання. Відтоді й починає свій відлік існування Гнідинцівський НСЗ.

Через 5 років на базі установки відбензинення газу і прилуцьких малогабариток заснували ГПЗ. Потім збудовано дожимну компресорну, котра стала його складовою.

Золотий ювілей свого народження ще лиш стукає у двері до колективу заводу, а от 30-річчя об’єднання двох підприємств, яке відбулося у квітні 1987 року, – святкова дата вже сьогодні. Чимало ветеранів, хто стояв біля витоків заснування спільного колективу, й нині трудяться на ГПЗ.

На Гнідинцівський завод Микола Дядик прийшов працювати 1977 року. В активі молодого спеціаліста був Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут. І йому, слід сказати, довірили досить відповідальну ділянку роботи – очолювати виробничо-технологічний відділ. Звідси почалося його „командне” сходження на підприємстві.

З обов’язками справлявся добре, отож із часом Миколі Миколайовичу запропонували посаду начальника АГФУ – абсорбційно-газофракціонуючої установки, яка була одним з основних виробничих підрозділів підприємства. Тут проявився він як тямущий технолог, здібний керівник.

Перше квітня 1987 року стало початком функціонування одного об’єднаного підприємства в результаті злиття двох заводів НСЗ та ГПЗ. Спочатку йому дали назву завод з переробки газу та стабілізації нафти, а тоді перейменували на ГПЗ. В тому ж 87-ому започаткував роботу й цех переробки газу. Створили його на базі колишнього ГПЗ. Колектив очолив Микола Дядик.

На заводі, в „Укрнафті” бачили організаторські і фахові здібності тепер уже досвідченого спеціаліста, тож і призначили Миколу Миколайовича 1997 року головним інженером, першим заступником директора заводу. На цій посаді трудився 8 років. А з 2005 року він очолює колектив підприємства.

За цей період зроблено немало для зміцнення матеріально-технічної бази заводу, переведення на сучасні рейки технологічного процесу, для поліпшення умов праці робітників, ІТП, виробничого побуту, відпочинку членів колективу, співпраці з місцевою владою. Хоча за нинішніх часів це вельми непросто. Адже заводу, маючи чималий потенціал, неабиякі виробничі потужності, через брак достатньої кількості сировини доводиться їх обмежувати.

Час вимагає адаптуватися до нових умов господарювання, коли треба не тільки виживати, а й настирливо, невідступно поліпшувати виробничий процес, добиваючись технічного і ресурсного абсолюту – в затратах і відповідності ціни та якості. Також слід розумно вести договірні стосунки з постачальниками сировини, виробляти страхуючі формули фінансової відповідальності партнерів у проектах будь-якого рівня, бути готовим до негучної акуратної роботи. Все це є у керівника підприємства, цього вимагає Микола Миколайович і від очільників виробничих підрозділів різного рівня.

А ключовий принцип морального кодексу підприємства, як можна так сказати, відлитий у таку формулу: „Честь вища за прибуток”. Саме в такому руслі працює більшість заводчан, на неї покладається директор та його команда. Серед кращих і керівники різних ланок виробництва, і рядові робітники. Вони на своїх місцях не тільки зберігають добрі традиції, все краще й перевірене життям, а й збагачують спільну копилку новими ідеями, напрямками діяльності, беззаперечно підтримуючи добру марку свого підприємства.

Зрештою, і сам директор заводу завжди намагається бути з людьми, працювати для них. М.М. Дядик неодноразово представляв інтереси заводчан як депутат райради, член колегії РДА. Багато уваги він приділяє не тільки виробничим питанням, а й відпочинку, оздоровленню працівників заводу, їх дітей. Знаний у всій Україні заводський хор, успішно виступають на різних змаганнях спортсмени ГПЗ.

Цьогоріч, у жовтні, у Миколи Миколайовича професійний ювілей – 40-річчя роботи на заводі. Гарні дати і в колективу. Тож щирі вітання заводчанам, які повсякчас страхують дружнім плечем підтримки весь район. Нехай доля обдаровує вас добром, здоров’ям, щастям, миром, всіляким позитивом у колективі і в родинах.

Матеріал підготовлено за редакційними архівами.