Завтра – День адміністратора

МАЙЖЕ десятиріччя в Україні, і в нашій громаді зокрема, триває становлення системи центрів надання адміністративних послуг. Спершу у більшої частини населення не було розуміння, для чого створюється ще одна установа, коли ми звикли по кожен папірець ходити у відділи – земельний, соцзахисту, держреєстрації та інші.
Потім, коли у ході укрупнення районів, низка установ, як от міграційна служба чи орган ДРАЦСу, припинили свою роботу у Варві – колишньому райцентрі, невдоволення наростало – це ж тепер що, по такі послуги доведеться взагалі їхати до Прилук?..
Але, як показує досвід місцевого ЦНАПу, створення єдиної установи за принципом спільного відкритого офісу вивело адмінпослуги на рівень швидких і зручних сервісів, за якими не треба оббивати чиновницькі пороги. А крім того, за підтримки громади наш центр адмінпослуг зважився на доволі клопітне і дороговартісне впровадження паспортних послуг (українські, закордонні паспорти), за якими вже не ми їдемо у Прилуки, а прилучани – до нас. Невдовзі у Варві запрацюють послуги з обміну посвідчень водія, реєстрації транспортних засобів (досі “монополія” сервісних центрів МВС). Станцію для них, як і для паспортного сервісу, було придбано за фінансування з місцевого бюджету.
Докладніше про діяльність Варвинського ЦНАПу у розмові з його ініціативною і наполегливою очільницею Наталією БАБЕНКО.
– Практика роботи таких центрів не нова – вона давно відпрацьована у європейських країнах, – розповідає Наталія Миколаївна. – Людині більше не потрібно витрачати час на походи до різних відділів, всі найактуальніші адмінпослуги можна отримати у нас, у зручних умовах і без черг. Нині перелік послуг – 241-а у 12-и сферах діяльності. І до речі, центрів такого рівня, як наш, в області одиниці.







