МОСТИ, ЗБУДОВАНІ З ДОБРА

16 червня – День медичного працівника

Професійне свято медпрацівників припадає на чудову пору року – літо, зокрема, його перший місяць. Це час буяння квітів, зелені, пташиного співу, розквіту життя, за яке за своєю суттю й покликані боротися лікарі та їх помічники – медсестри, фельдшери, всі причетні до професії, ті, хто стоїть на чатах вашого здоров’я.

Колектив КНП «Варвинський ЦПМСД» хоч і недавно працює в іпостасі первинної ланки надання медичних послуг населенню, однак уже має певні позитиви. Зокрема, напрацювання стосуються поліпшення матеріально-технічної бази нашої служби, якості медобслуговування тощо. І добре, що в нас є друзі, котрі готові допомогти. Поміч відчуваємо і з боку окремих громадян, і від трудових колективів, райради, РДА, ОТГ. Ми з радістю приймаємо руку помочі меценатів, зокрема, голови обласного відділення Аграрної партії України Сергія Гайдая, який виділив кошти на придбання велосипедів для медпрацівників району.

Можна сказати без перебільшення, що зустрічати свято завжди приємно, бо з ним до нас приходять ні з чим незрівнянне почуття радості, враження цікавих зустрічей і розмов, добрий настрій. Навіть у такий суперечливий і складний час медичної реформи, як нині. Загін медпрацівників і обслуговуючого персоналу центру порівняно невеликий – 82 працівники, та характер робіт має не тільки строкатий, а й об’ємний, і пацієнтів обслуговують фахівці кваліфіковані, досвідчені. З-поміж багатьох чільну увагу звертають на себе лікар-терапевт Лариса Соколова, нагороджена почесною грамотою Управління охорони здоров’я, завідувач Озерянською амбулаторією монопрактики Володимир Ткачов, який удостоєний почесної грамоти ОДА, завідувачі Світличненським – Григорій Педорич і Брагинцівським – Любов Стеценко фельдшерськими пунктами, які відзначені грамотами РДА, а райради – лікар ЗПСМ Ольга Радько, завгосп КНП ЦПМСД Олександр Бєляновський.

Глибока вдячність їм за багаторічну сумлінну працю, вагомі набутки в труді.

На жаль, не завжди ситуація складається так, що працівник здатен сповна розкрити власні здібності, донести свої професійні знання до хворого. Бракує достатньої кількості сучасної діагностичної та лікувальної апаратури. До того ж, робота первинної ланки медицини досить специфічна. Та, незважаючи на те, що в нас не так просто скрізь і у всьому, це не дає права до роботи ставитися абияк, вважає, приміром, медична сестра терапевтичного кабінету Ніна Скнар, яку ви бачите на знімку.

Навіть маючи складності, люди в білих халатах прагнуть мости до людських сердець будувати з добра, любові, співчуття, уваги й щирості.

Не перебільшу сказавши, що так думати Ніна Яківна має повне право, бо й сама в роботі сумлінна, добросовісна. За вдачею лагідна й привітна, до людей приязна й доброзичлива. Так себе зарекомендувала з перших днів роботи медиком.

А працює Ніна Яківна ось уже 27 літ. Щойно закінчивши медучилище, прийшла на роботу у Варвинську ЦРЛ на посаду медсестри долікарського прийому в 1992 р. Потім була маніпуляційною, дільничною сестричкою, нині медсестра терапевтичного кабінету. За роки праці набула заслуженого авторитету й поваги з-поміж колег і в пацієнтів.

Звичайно, проявляє вдосталь уваги і турботи не тільки до потреб оточуючих, а живе й домашніми клопотами. Її донька Таня працює у сфері ветмедицини. Захоплюється Н.Я. Скнар квітами, вишиванням. Особливо до вподоби їй ромашки і гаптування бісером.

Свою високу фаховість проявляють і інші члени колективу КНП «Варвинський ЦПМСД». Добре слово можна мовити про завіду­вачку Макіївським ФП Наталію Михайленко, портрет якої занесено на районну дошку Пошани, а також фельдшерів Калиновицького ФП – Надію Кононенко, Озерянської АМ Віту Крижанівську, завідувачку Кухарським ФП Світлану Сухаренко, сестру медичну ЗПСМ Валентину Палій, які нагороджені почесними грамотами нашої адміністрації та преміями. Теплих слів дяки заслуговують наші чорнобильці Григорій Педорич та Сергій Андрущенко.

На жаль, сьогодні з нами вже немає багатьох наших колег, але пам’ять і добра згадка про них завжди живе з нами. Це лікарі та інші медич­ні працівники К.Л. Надуєв, К.А. Галицький, І.Г. Стащенко, Н.Ю. Рад­ченко, М.Й. Саверський, М.Г. Ско­ромець, Л.І. Андрущенко, В.В. Пле­шивцев, В.М. Садківський, В.В. Борщ, В.М. Циганков, Н.П. Неліпа, Т.С. Садовська, І.П. Мехеденко, О.П. Бондаренко, А.А. Піневич, А.Т. Ки­ри­ченко, В.Ф. Кудринецький, Я.М. Ра­чиба, Л.А. Ткачук, Н.Г Борщ та багато інших.

Свого часу багато сил, енергії, наснаги, уміння доклали в праці наші колеги, хто на заслуженому відпочинку, Марія Бриненко, Микола Неділько, Галина Бей, Марія Палій, Валентина Василенко, Ніна Ломака, Ніна Оноп­рійко з Варви, Ольга Педорич, Оль­га Назим з Антонівки, Галина Федоренко з Остапівки, Ганна Горох з Журавки, Лідія Ткачова з Озерян і багато інших наших колег.

Щире вітання з наступаючим професійним святом. Здоров’я, добра, щастя, успіхів, благополуччя. Нехай Господь оберігає вас і ваші родини. Нехай ваша нелегка праця буде високо оцінена тими, кому ви присвятили своє життя.

В. ПАНЧЕНКО,
головний лікар КНП «Варвинський ЦПМСД»

Фото Н. Паляниці