Вчора, 29 липня, відбулася чергова сесія селищної ради. Найрезонанснішими рішеннями, ухваленими того дня, було призупинення діяльності чотирьох малокомплектних ЗЗСО з кількістю учнів від 6 до 9.
За інформацією селищної ради, станом на 26 липня фінансова незабезпеченість всіх бюджетних галузей новоствореної укрупненої громади становить близько 15 млн грн – з урахуванням тих непопулярних заходів економії, яких нині доводиться вживати у всіх бюджетних установах і закладах.
У одній з найзатратніших галузей – освіті, дефіцит фінансування близько 10 мільйонів. Вимушеними заходами економії – зменшення надбавок, доплат, скорочення кількості груп продовженого дня і годин гурткової роботи, скорочення посад у відділі освіти, МНВК, ДЮСШ тощо, буде заощаджено 2,9 млн грн. Призупинення роботи малих шкіл у Брагинцях, Кухарці, Богданах і Леляках дасть економію більше мільйона з вересня до кінця року і близько 2,8 млн протягом року.
Подібні вимушені кроки робилися і за часів існування району, не застосовуючи їх, наголошували представники селищної ради у ході тривалого і голосного обговорення, не тільки освіта, а й вся бюджетна сфера громади наприкінці бюджетного року постане на межі фінансового колапсу, коли без зарплати та інших першочергових виплат залишаться всі бюджетні заклади, заборгованість зростатиме і в новому році. На це й зважила депутатська більшість, ухваливши непрості й непопулярні рішення щодо шкіл, чим викликала на себе шквал критики і образ від представників сіл і опозиційних депутатів.
У рішеннях враховано пропозицію, озвучену у ході громадських слухань у селах: заклади призупиняються, а не ліквідовуються, що дасть можливість зберігати їх майно.
Докладніше про перебіг сесії – у подальших матеріалах для друкованої газети.
Є. Зима, фото автора