Земельні конфлікти, розподіл додаткових коштів, поточні проблеми

Із комісій та сесії селищної ради

Такою була чергова липнева сесія селищної мерії і засідання постійних депутатських комісій, що передували їй. Зокрема, на бюджетній постало питання ремонту приміщення харчоблоку колишньої Леляківської школи або ж будівлі місцевого дитсадка, де розташовано класи для учнів-початківців. Як краще організувати харчування леляківських школярів і раціонально використати кошти на ремонт – комісія, депутат від села, зацікавлені служби вивчать додатково, йшлося у підсумку обговорення. Досі школярі харчувалися на базі колишньої школи, харчоблок котрої потребує оновлення під санітарні вимоги, пояснювала заступник селищного голови Т. Дейнека. Як наголосив місцевий депутат, голова фракції «Батьківщини» В. Неліпа, сільський дитсадок, де за рішенням ради навчаються і дошкільники, і початківці, потребує ремонту та утеплення, подальшого дообладнання, а відтак – і фінансових затрат. На комісії і сесії слід виходити з узгодженим рішенням, готувати їх у взаємодії депутатів і апарату – нагадав колегам після тривалої дискусії голова фракції аграріїв М. Гайдай.

На бюджетній комісії вивчали поточні потреби на додаткове фінансування із селищної скарбниці, погодивши орієнтовний розподіл на видатки установ і закладів та збільшивши доходну частину бюджету на 1,6 млн грн за рахунок його перевиконання. Так, більше 1 млн грн передбачили на співфінансування у липні-серпні районних установ: ЦРЛ, первинної медицини, двох соціальних центрів, бібліотечної системи, трудового архіву та ін.; 250 тис. запланували на КП для відшкодування різниці тарифів і виконання хіманалізів каналізаційних стоків; 200 тис. – на видатки благоустрою (у І півріччі за рахунок жорсткої економії використано лише близько 600 тис.), 29 тис. – на бухгалтерське програмне забезпечення, 60 – на висвітлення діяльності ради у ЗМІ. Також здійснили перерозподіл зекономлених коштів на потреби закладів освіти, дошкілля, ІРЦ, КП, на одноразову допомогу дитині-сироті тощо.

При виділенні коштів на інші бюджети депутати вказали на існування заборгованості до селищного бюджету Озерянської ОТГ – 100 тис., тож і свої 50 – пропонують на «взаємозалік» або додатково на потреби районної медицини, яку Озеряни співфінансувати не поспішають. Також голова комісії В. Гармаш акцентував увагу радівців на належній матеріальній підготовці ліцеїв до початку навчального року – з урахуванням санітарних вимог в умовах карантину (безконтактні термометри, деззасоби тощо).

Депутати М. Цопа та І. Мелащенко не підтримали запропонований проект рішення з видатками на оплату інформування жителів громади про діяльність ради через газету. Як неодноразово висловлювався перший, він невдоволений опублікованою інформацією про надані йому і його родині безкоштовні земельні ділянки – зокрема, щодо площі наділів, другий зазначив: «бульварної» преси не читає, але вважає її недостатньо інформативною. Більшістю голосів комісія схвалила проект рішення, а окремі депутати рекомендували таким колегам через особисте невдоволення та амбіції не намагатися докласти руку до нищення видання з багаторічною історією і підприємства, що є платником податків до спільного бюджету, адже інформування через газету не може бути безкоштовним – це видатки на друк, оплату праці тощо.

Сито комісії повторно заледве пройшли питання передачі майна на КП («дружбівський» трактор) та з районної власності у селищну – 30-квартирний довгобуд по Шевченка, поряд Приватбанку (щоб спростити процедуру залучення імовірних інвесторів), тож депутати вкотре наголошували апаратові на необхідності грунтовніше готувати кожне рішення.

Члени комісії завернули на доопрацювання звіт щодо виконання програми благоустрою за півріччя – голова комісії вказав на високі показники використання піщано-соляної суміші при теплій, малосніжній зимі і запропонував ретельніше вивчити документацію. Як інформувала заступник селищного голови І.Чаленко, перевитрат суміші не було, облік відобразив обсяги попередніх років.

На сесії 16 липня було не менш гаряче, аніж у комісіях. Адже до озвучених фінансових і майнових перипетій додався земельний блок, низка проблем, з якими до депутатів звертаються варвинці. Хоч кворум був карантинно-літній –прохідна кількість голосів, проте більшість рішень, все ж таки, були ухвалені.

Серед земельних вирізнялися такі: ділянки під гаражі по вул. Садовій (поряд з 14-ма, раніше спрямованими на аукціон) надано варвинцям А.Волику, А. Скорозвон; 0,12 га під садівництво надано воїну АТО В.Чечоті (поряд з його городом); 2 га із земель, оброблюваних «Дружбою-Новою» – вихідцю з Варви, військовому лікарю, учаснику ООС І. Небрату; до 2 га покинутих городів під «Березняком» – варвинцю Г. Іваненку; 1 га господарського двору у с.Калиновиця надано в оренду В. Небрату – під городництво.

А от рішення щодо конфліктної ділянки у с. Леляки відрядили на довивчення – два представники сім`ї Бобошків претендують на одну ділянку 1,35 га, кожен хоче оформити її у власність. Як йшлося в обговоренні, одній стороні торік радою вже було надано 2 га, не вивчивши на місцевості, хто фактично обробляв цю землю. Відтак друга сторона лишилася без городу. Сільський депутат В. Неліпа нагадав колегам і земвідділу, що у таких випадках рада практикує бронювати землі, очікує, доки проявляться всі землекористувачі, аби за роздачею безкоштовних паїв населення не залишалося взагалі без городів, то чому ж тут поспішили з передачею?.. Відтак пошукати вихід із ситуації, вивчити суть спору і законність попередніх дій щодо ділянки доручили земельним комісії і службі.

Відмови на заяви на двогектарні паї отримали того дня троє прилучан (скориставшись публічною кадастровою картою, заявники претендували на місцеві пасовища, хоча ще є немало варвинців, які не реалізували свого права на безкоштовний наділ).

Серед ухвалених рішень липневої сесії – зміна цільового призначення ділянок під свердловинами КП – для проходження дозвільної процедури на користування надрами, передача трактора, обговорювана раніше. Підтримати рішення щодо передачі довгобуду від району до селища закликав селищних колег голова райради П. Бакуменко, який взяв участь у сесії. Є певні напрацювання на залучення інвестора на добудову, а подальший період, коли майно від нинішнього району переходитиме до Прилуцького укрупненого і далі – до майбутньої громади чи ні, може бути не на користь цій справі, зазначив він. Отримають корисний актив чи зайвий клопіт – у залі звучали сумніви, але рішення підтримали.

Озвучені на бюджетній комісії зміни до селищного бюджету на потреби селищних і районних установ були підтримані депкорпусом (за винятком М.Цопи, І.Мелащенка).

У ході обговорення поточних проблем громади, з якими до депутатів звертаються її мешканці, йшлося про стан нещодавно збудованого штучного міні-поля, торік прийнятого у комунальну власність від району. Зведене за спільного державного і місцевого фінансування, наразі воно показує низку недоліків – покриття просіло, поросло бур`яном, що вказує на неналежну якість робіт.

Доки триває претензійна робота щодо горе-підрядника, користуватися міні-полем місцеві любителі спорту не можуть. Цей гордіїв вузол краще рубати – висловилися депутати В. Гармаш, І. Матухно, А. Костін. Останній пропонував не втрачати часу на суди, а самостійно залучити спеціалізовану організацію на ремонт поля і відкрити доступ до нього всім охочим варвинцям. У разі успішного судового оскарження – покласти такі витрати на недобросовісного підрядника.

Віктор Гармаш порушив питання роботи нових очисних споруд – зведені наприкінці минулого року, вони досі не здані в експлуатацію. Хоча будувалися за 9 бюджетних мільйонів з мотивацією якісно очищати стоки і оптимізувати енерговитрати. Якщо хтось винен у ситуації, то чому зайві витрати несе бюджет, запитував він.

На сесії було озвучено заяву В.Чаленка про вихід із депутатської фракції ВО «Батьківщина», депутатське звернення М. Рибальченка – щодо встановлення дитячого майданчика біля буд. № 46 у м-ні «Нафтовик», яке буде враховано при першій нагоді, запевнила голова ради В.Саверська-Лихошва. Питання заміни ділянки водогону (порив) і відновлення твердого покриття по рідній Перекопівській порушив місцевий депутат М.Цопа. Як пояснювали комунальники, порив там стався через заводський брак труби, котра перебуває у більш-менш нормальному стані (НКТ, кілька років тому проблемнішу ділянку поряд вже замінено), порив ліквідовано, а у селищі немало таких ділянок, де сорокарічні труби рве раз-по-раз. Відновлювати асфальт на місці пориву слід після осідання грунту, нагадали депутатові.

Щодо спірного питання довкола коштів на ремонт харчоблоку Леляківської школи інформацію депутатам довела секретар ради Л.Лущик. На місце виїздила комісія із числа депутатів, спеціалістів ради та Держпродспоживслужби, яка невдовзі запропонує письмові пропозиції, зазначила вона.

Також обговорювався хід ремонтних робіт на вулицях селища. На той час їх виконував один з підрядників – місцевий підрозділ облавтодору. Не маючи належних засобів до виконання робіт, шляховики вели їх мляво, а автомобілісти рахували «нарізані» ями колесами автівок.

Депутат В. Бойко просила раду визначити межі прибудинкових територій, аби мешканці могли самостійно наводити лад поряд будинків. Із 11 видів компослуг, як нагадала голова ради, пожильці будинків обрали лише 4, відтак і прибирання території (обкошування, прибирання сміття і снігу) не входить до того переліку. Загін благоустрою, де 5 чоловіків, охопити, приміром, викошуванням всі площі не може.

Таким було липневе зібрання у селищній мерії. Її за лічені місяці очікують нові вибори, тож поточна каденція добігає завершення. Немало обранців намагатимуться надолужити плани в округах і в громаді в цілому, відтак всіх очікують гарячі дискусії і в сесійній залі.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.