Завершальна, але робоча, конфліктна, земельна…

Із сесії селищної ради

Минулої п`ятниці, 16 жовтня, майже за тиждень до чергових виборів до місцевих рад, й нашої селищної в тому числі, відбулася її завершальна у сьомому скликанні сесія – 51-ша. Але про якусь святковість такого зібрання нагадувало лише вдячне слово за співпрацю від голови громади В. Саверської-Лихошви наприкінці та пам`ятне фото біля БК, де цього разу й збиралися селищні обранці.

Стартували і завершували напружено, з дискусіями, адже у передвиборчий період інакше й бути не могло. Добру частину часу слухали нарікання місцевого завсідника владних зібрань В. Остапця. Проте всі заплановані рішення, а це низка земельних, організаційні, фінансові тощо, однак ухвалили.

Декому «на посошок», а кому – й авансом (зокрема, мова про депутатів колишніх і кандидатів у майбутні) перепало по «вистражданій» ділянці під гаражі у мікрорайоні «Нафтовик». І у минулому скликанні, й у нинішньому зацікавлені особи сперечалися за такі наділи за принципом «так не діставайся ж ти нікому», вказували на відсутність прозорого порядку надання землі у громаді та інформування варвинців, хто хотів би теж узяти наділ… І ось такий розвиток подій. Біля суперечливих ділянок, котрі направили на аукціон, що так і не відбувся, віднайдено ще кілька вільних. Їх безкоштовно у власність отримали на завершальній сесії мешканці селища Тетяна Но­сенко, Сергій Смаглюк, Інна Цопа, Антоніна Дят­­лова, Віталій Галушка.

Учасникам бо­йових дій Андрію Демченку і Юрію Кісілю надано двогектарні паї; раніше орендовані ділянки під забудову по вул. Вишнева передано у власність Валентині Зуб і Ганні Чистик; 2 га під городництво у Булавівщині – Владиславу Кривчуну; 1,5 га сільгоспземель – Юрію Пальосі; а от журавчанин, що претендував на гектар господарського двору теж у Булавівщині, наразі дістав відмову.

Для низки місцевих підприємців було продовжено договори на земельні ділянки на нові терміни (магазини «Каштан», у бараках, кіоск біля колишнього «Маркету» та ін.) під 6% орендної плати. До речі, у каденції, що минає, за ініціативи підприємців, оренду для торгівельників «скостили» вдвічі – з 12 до 6 відсотків, а от оренда для промислових підприємств, котрих у Варві і так катма, залишається на попередньому рівні. Так, ПП «Сєвєр» – недіючий цегельний завод, який майже демонтовано, звернувся за знижкою в оплаті, але наразі такого механізму для окремо взятих підприємств немає – якщо і знижувати, то слід усім, а це мінус до бюджету.

Серед фінансових рішень – прийняття до бюджету селища державних дотацій на інсуліни (надійшло близько 100 тис., ліки співфінансуються переважно з місцевого бюджету), на придбання житла дитині-сироті – близько 400 тис., близько 300 тис. – освітньої субвенції, а також на проведення виборів – більше 900 тис. грн. Натомість Озерянська сільрада «зняла» 100 тис. своїх коштів, які планувалися на МНВК. За рахунок перерозподілу коштів бюджету до кінця року забезпечено заробітну плату закладам освіти громади (плюс 1,3 млн) і культури. З коштів, запланованих на придбання комунальної спецтехніки, профінансували потреби районних установ (бл. 620 тис., жовтень, частково листопад). Всього ж потреба співфінансування району ще на 1,3 млн. На 126 тис. грн «Господарю» відшкодовано вартість електроенергії, використаної очисними спорудами, та послуги щодо підготовки документів на спецводокористування. Виділено й кошти на протиепідемічні заходи для медичних установ та у ході організації виборів, інші поточні видатки.

Як йшлося у розгляді подальших питань, близько 275 тис. відшкодування різниці тарифів (водопостачання і водовідведення, вивезення ТПВ) рада планує надати КП у четвертому кварталі. Внесено зміни до програми благоустрою – перерозподілено кошти на транспортні послуги, аби вчасно вивозилося сміття тощо.

На сесії звітував про роботу КП його директор О. Ломака. Одне з проблемних питань, яке порушують депутати ради, – тривалі пусконалагоджувальні роботи на нових очисних, що спричиняє додаткові витрати електроенергії, адже працюють і старі, і нові споруди. Як пояснював керівник КП, підрядник веде відповідну роботу, аби довести показники очищення стоків до запроектованого результату, «Господар» надає всю необхідну допомогу. Інформацію доповнив представник відділу економічного розвитку селищної ради С.Бейкун, зазначивши, що процес контролюють обласний департамент екології та природних ресурсів, управління капітального будівництва ОДА та інші служби.

Завершальна сесія ухвалила й рішення щодо прийняття у власність селища районних установ, закладів і їх майна – будівель, транспортних засобів тощо – логічний крок у створенні нової укрупненої ОТГ. Отож вже невдовзі дискусії, хто і як має їх утримувати, припиняться. Але відповідальності за їх подальшу долю це не применшує – за можливі негаразди кивати у єдиній громаді далі буде ні на кого. Сподіваємося, що з таким усвідомленням нині вирушають на вибори всі, хто бачать себе в управлінні громадою.

Підводячи риску зібрання, Валентина Саверська-Лихошва подякувала колегам за майже трирічний період спільної праці, пошуків рішень і компромісів, побажала здоров`я та наснаги на добрі задуми і починання.

Є. Зима, фото автора.

This slideshow requires JavaScript.