ЩОБ УСТАНОВИ НЕ ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ЗАРПЛАТИ

Із сесії районної ради

Китайський вислів, адресований недругам: щоб ти жив у часи перемін, нині добре зрозумілий мешканцям нових переформатованих громад, зокрема, задіяним до праці у бюджетній сфері. Значним укрупненням адмінтериторіальних одиниць – громад і районів, завершується так звана реформа «гроші і повноваження – на місця». Щоправда, варто б додати: і всі проблеми – на місця. Чи виправданими будуть згодом такі болісні переміни – покаже час, а наразі місцева влада, як та, що передає свої повноваження громадам, так і та, що їх прийматиме, не мають чіткої дорожньої карти, як цей період пройти з найменшими незручностями для людей. Здійснити передачу установ, закладів і майна правонаступникам, дофінансувати їх потреби до періоду, коли будуть підпорядковані новому власнику.

Переважно цим питанням присвятили, найімовірніше, вже останню сесію Варвинської районної ради, яка відбулася 21 жовтня. Вів її голова райради Петро Бакуменко, участь узяли районні обранці і голова РДА Вячеслав Пилипченко, спеціалісти ради й адміністрації. Депутатський кворум збирався досить напружено, адже нині шириться захворювання і сезонними ГРВІ, і новим небезпечним вірусом.

З обранням нового складу Прилуцької районної ради, куди увійде і колишній Варвинський район, після її першої сесії, варвинські районні депутати попереднього скликання складуть мандати. Тож у ході останніх зібрань у стінах райради намагалися всі фінансові і майнові питання залагодити до того.

Зокрема, як йшлося на засіданні постійних комісій райради, що передувало сесії, аби не виникла небюджетна заборгованість по зарплаті й інших обов`язкових видатках в установах (це така, котру правонаступник згодом не компенсує), було завищено дохідну частину райбюджету. Сума, якої бракує для закриття бюджетного року – близько трьох млн. грн. Район розраховував на співфінансування потреб бюджетної сфери зі скарбниці Варвинської ОТГ, проте нею поки що було надано близько 600 тис. грн. Є вірогідність, зазначив голова райради Петро Бакуменко на засіданні комісій, що такі видатки здійснить область, вирішуючи проблеми ліквідованих районів, а для цього слід хоча б формально прописати їх у бюджеті.

Крім необхідних змін до райбюджету, спільних розпоряджень голів ради і РДА у міжсесійний період, райрада затвердила звіт про його виконання за 9 міс. поточного року. Зокрема, надходження за цей період склали близько 35 млн грн (виконання 100,8%), з них: власних – лише біля 13,4 млн, решта – субвенції з державного, селищного і сільських бюджетів. На 6,3 млн грн зменшилися надходження основного податку – з доходів фізичних осіб, які спрямовувалися до Озерянської ОТГ.

На більш ніж 85 % видаткова частина райбюджету – то зарплата в установах, зазначала начальник фінвідділу С.Тарасенко. На освітянську галузь спрямовано близько 15 млн. грн, бли­зько 9 млн – на медичні заклади, бі­ль­ше 3 млн – на утрима­ння терцент­ру соц­обслуго­вування, близько 2 млн – на енергоносії для установ, більше мільйона – на заклади культури, близько 800 тис. – центру соцслужб для сім`ї, дітей і молоді. Як йшлося на зібранні, деякі сільські ради мають кількамісячну заборгованість по зарплаті в своїх установах, хоча тому передувало нарахування необов`язкових стимулюючих виплат по сільрадах.

Рішенням сесії райради передано старий рентгенівський комплекс ЦРЛ (1985 року випуску, балансова вартістьт близько 14 тис. грн, не задіяний у роботі) у власність територіальної громади міста Прилуки, медики якої мають потребу у столі з того комплексу. Внесено необхідні зміни до рішення щодо надання житла родині молодих медиків та ухвалено інші організаційні рішення.

Підсумовуючи обговорення питань і поточної ситуації в районі, Петро Бакуменко зазначив: ми намагалися максимально зберегти й утримувати всю необхідну людям гуманітарну інфраструктуру Варвинщини, прийняли рішення про її передачу селищній раді, проте наразі залишається багато законодавчо неврегульованих питань у процесі переформатування місцевої влади. Тому вже від нового місцевого депкорпусу, його виваженості, прагнення працювати в інтересах людей залежить формування ефективної нової управлінської структури. Також він подякував колегам по райраді за співпрацю протягом каденції, що завершується, за вміння знаходити порозуміння і компроміси у непростих ситуаціях.

Є. Зима, фото автора
На світлинах: учасники завершальної сесії райради

This slideshow requires JavaScript.