Завдяки резервуванню земель більше сотні варвинців змогли реалізувати своє право володіти власними городами

Із сесії селищної ради

Минула сесія селищної мерії від 15.05. – дійсно, карантинна: відбулася на повір`ї ради, з дотриманням маскового режиму і соціальної дистанції, за присутності мінімально можливої кількості депутатів. Покликало їх єдине питання, порушення термінів вирішення якого могло спричинити нові матеріальні санкції для ради, тобто для спільного громадівського бюджету.

З проектом рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Ворона В.І.», який винесено на сесію на виконання судового рішення, ознайомили загал селищний голова В. Саверська-Лихошва, начальник відділу земельних відносин Є. Ігнатенко та юрис­консульт А. Давиденко.

У довготривалому спорі за безкоштовний двогектарний пай у районі «Мостища» суд поставив крапку на користь позивача. Як інформували доповідачі, масив, де знаходиться згадана ділянка, резервувався для можливості передачі у власність тим мешканцям громади, хто мав там городи. За період судового розгляду четверо осіб змогли реалізувати таку можливість, вільною лишається площа близько гектара. Відтак сесією надано дозвіл на розроблення відповідної документації для відведення ділянки позивачеві. Як звучало в обговоренні, радою вже сплачено близько 28 тис. грн внаслідок невиконання попередніх судових рішень. Цей випадок може слугувати місцевим прецедентом до нових позовів від тих заявників, хто з тих чи інших причин не отримав бажаного паю.

В цілому ж за два роки, відколи рада набула повноважень надавати у власність такі землі, внаслідок активної роз`яснювальної роботи свої городи змогли «узаконити» більше сотні варвинців. Також резервування земель для воїнів АТО/ООС і одностайна підтримка депутатів таких заявників допомогли першочергово забезпечити наділами саме цю категорію.

Є. Зима, фото Я. Богоденка