Навчальний рік на Варвинщині закінчиться дистанційно і без останніх дзвоників

Цьогорічні гнідинцівські випускники, фото зі свята Першовересня-2019

Карантин триває, у шкільних коридорах, класах, на подвір’ї – незвична для цих закладів тиша. Але це не канікули.

Навчальні заклади в Україні, – від дитсадків до університетів, – закриті через пандемію коронавірусу COVID-19. Школярі разом з викладачами перемістились у віртуальний простір – перейшли на нову форму навчання – дистанційну. Тож тепер учні «ходять» на навчальні заняття, увімкнувши свої комп’ютери чи інші гаджети. А багатьом батькам довелося відчути на собі всі “радощі” вчительського фаху, адже тепер вони роз’яснюють своїм синові чи доньці навчальний матеріал і не з одного, а з усіх предметів, які вони вивчають.

Не стали виключенням у запровадженні дистанційної освіти і школи Варвинщини. Звісно, для того, щоб вимушена перерва для учнів не стала прогалиною у навчанні, потрібно повноцінно та організовано налагодити процес дистанційної освіти. Як організоване дистанційне навчання у нас на Варвинщині, які труднощі виникли в цьому і як школярі закінчать навчальний рік – прокоментували завідувач районного методичного кабінету сектору освіти, культури, у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Світлана КИСІЛЬ та начальник відділу освіти, дітей, молоді та спорту селищної ради Надія РЕДЬКА.

– Нині кожен навчальний заклад має право самостійно обирати, якими формами дистанційного навчання охопити учнів, виходячи із тих умов, які є в освітньому закладі і у дітей, – розповідає Світлана Кисіль. – Наприклад, у Богданівській початковій школі немає змоги передати завдання учням інтернетом, тому вчителі щодня в телефонному режимі проводять з кожним учнем уроки, добре, що їх небагато. В Світличненській школі для першачків створили групу «classroom», куди вчитель скидає завдання, а діти свої відповіді, там же вчитель коментує їх і виставляє оцінки. В цю ж групу приєднані вчителі іноземної мови і музичного мистецтва. Багато хто обрав для дистанційного навчання «Вайбер».

Вистачає і проблем – це відсутність інтернету, або не в усіх є можливість придбати дорогі гаджети. Та попри це, наші вчителі шукають шляхи, аби всі учні були задіяні в освітньому процесі – працюють в телефонному режимі, передають картки із завданнями тощо.

– Завершення навчального року у нас проходить відповідно до чинного нормативного законодавства на рівні Міністерства освіти, управління освіти, тобто з дотриманням нормативно-правової бази, яка стосується завершення навчального року, – інформує Надія Редька. – Нині в школах продовжується дистанційне навчання, яке стало для педагогів справжньою перевіркою на те, як швидко вони можуть реагувати на виклики, бути гнучкими, а також на комп’ютерну грамотність та вміння працювати на сучасних освітніх онлайн-платформах. Але вчителі прийняли виклик і справляються з ним, проте є й такі, котрим довелося вчитися самим.

Педагоги для навчання учнів використовують різні наявні і доступні ресурси – сайти, соціальні мережі, файлообмінники тощо. За темами уроків підбирають матеріали із завданнями і надсилають їх учням. Проводять тестування і опитування онлайн. Поки що ніяких нарікань не було. Думаю, що навчальний рік завершимо нормально, і в цьому велика заслуга буде також й батьків, адже саме вони контролюють «карантинне» навчання своїх дітей, за що їм велика дяка.

Нагадаємо, що нині з утворенням двох ОТГ, сектору освіти РДА підпорядковується п’ять шкіл – Богданівський ЗЗСО І ст., Світличненський і Остапівський ЗЗСО ІІ ст., Журавський і Гні­дин­ців­ський ЗЗСО І-ІІІ ст. Всього тут навчається 405 учнів, з них одинадцятикласників – 23 (10 у Гнідинцях і 13 у Журавці).

У Варвинській ОТГ три навчальні заклади – два селищних ліцеї (ліцей №1 – 399 учнів, ліцей №2 – 509) і Леляківський ЗЗСО І ст.(7учнів). Всього – 915 учнів, з них одинадцятикласників 78 (ліцей №1 -35, ліцей №2 – 43).

Як повідомили Світлана Кисіль і Надія Редька, навчальний рік в школах району і Варвинської ОТГ закінчиться 29 травня дистанційно – школярі в цьому навчальному році за парти не повернуться. ДПА для 4-их та 9-их класів не проводитиметься. ЗНО для одинадцятикласників буде обов’язково, але дати його проведення залежатимуть від епідеміологічної ситуації в країні. Журнали вчителі будуть заповнювати і виставлять семестрові і річні оцінки після закінчення навчання згідно розробленого графіку, щоб не було скупчення людей. У 1-2-их класах видадуть свідоцтва досягнень, а решті – табелі навчальних досягнень, які надішлють учням в електронному вигляді. Паперові табелі можна буде забрати після повного завершення карантину. Учні 9-их класів, якщо хтось планує вступати на подальше навчання, отримають на руки свідоцтва про освіту до 15 червня.

Останні дзвоники проводити не будуть, а от випускні залишили на розсуд батьків. Хоча Міністерство освіти не рекомендує і закликає в цьому році не проводити заходи, пов’язані з великим скупченням людей.

Записала Н. ПАЛЯНИЦЯ