Підтримали родини Варвинщини

Усім миром


«Будьте ж милосердні,

як і Отець ваш милосердний!»
Лк 6:36

«В сім’ї четверо дітей. Я виховую їх одна. На час карантину втратила роботу, а дітей хоча б тричі на день треба чимось годувати… Як пережити ще один місяць, не уявляю…»

«Маємо двох дітей, у одного з них інвалідність. Підробляє в сім’ї тільки батько, але через карантин роботи немає, а значить, і зарплати…»

«Роботи з чоловіком не мали і до карантину, але хоча б підробляли по людях. Зараз роботи по найму дуже мало. З інтернату повернувся син, у нього – інвалідність… Картопля скінчилася, вдома немає навіть круп…»

Такі історії фахівцям із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді доволі часто доводиться чути від сімей, які з тієї чи іншої причини опинилися у складній життєвій ситуації.

Найчастіше, це сім’ї, в яких один з батьків чи дитина мають інвалідність, багатодітні родини, яким без допомоги школи чи садочка важко забезпечувати дітей харчуванням вдома, сім’ї, в які повернулися діти з інтернатних закладів, де вони перебували на частковому державному забезпеченні, а також родини, де батьки втратили роботу чи підробіток. Це не остаточний і не повний перелік груп ризику, але такі реалії життя: поки є робота і зарплата – люди виживають, як тільки втручаються криза, карантин, скорочення – вони зіштовхуються віч-на-віч з нужденністю. Все частіше обід для дітей складається із одних макаронів, хворі перестають приймати ліки, для дорослих росте ризик алкоголізму…

Дуже хочеться вірити, що проблеми багатьох сімей тимчасові, що напружена ситуація спаде, але поки цього не сталося – величезній кількості людей потрібна підтримка. Центр завжди вдячний благодійникам, які, знаючи проблеми наших клієнтів, неодноразово допомагали дорослим і малим одягом, продуктами харчування, а то і коштами на лікування. Цього разу оперативна та своєчасна допомога надійшла від місцевої громади Української Церкви Християн Віри Євангельської «Преображення». Пастор церкви Мирослав Капарчук та його церковна громада відомі своєю участю у соціальних проектах, організацією та сприянням у проведенні заходів для дітей, турботою про ближніх, незалежно від віросповідання. Їх віра жива та діяльна, тобто пов’язана з реальними справами. Нам навіть не довелося довго роз’яснювати проблеми людей, багатьох із наших клієнтів члени церковної громади вже знали, знали їх проблеми та відвідували їх. Побувавши в селах, обов’язково, вже з власної ініціативи, доповнювали наші списки та виявляли людей, яким потрібна підтримка. Серед них люди похилого віку, одинокі, навіть ті, хто перебував на ізоляції.

Загалом, своєчасна та відчутна допомога надійшла до близько 60-ти сімей та осіб району. Вдячні та розчулені люди ділилися з нами своєю подякою та враженнями, зазначаючи, що на такі продуктові набори можна жити певний час. Серед продуктів були набори різних круп, борошно, цукор, консерви, макарони, олія, фрукти та солодощі для дітей, і це – ще не повний перелік.

«Після візитів у сім’ї, зустрічей з новими людьми отримав різні враження та роздуми: від радісних і оптимістичних – до сумних … – Поділився пан Мирослав. – Щиро радієш, коли бачиш, як батьки, не дивлячись на скруту і проблеми, живуть турботою про своїх дітей, сім’ю… Але прикро і шкода бачити сім’ї, де дорослі стали на хибний шлях, випиваючи, не шукаючи роботу, і такі не в змозі дати нічого доброго своїм дітям. Хочеться, щоб вони замислилися над своїм життям, а для цього звернулися до Слова Божого. Багатодітність – це не вирок і не приреченість на бідність. У моїх батьків нас було 14!!! І кожного з нас вони виростили у дусі працелюбності, любові до ближнього, і головне – любові до Бога! Ми ніколи не бачили їх нетверезими, грубими, ми вийшли у самостійне життя, вміючи не лише молитися, а й працювати, бо багато чого в житті залежить від наших зусиль.»

За інформацією РЦСССДМ