ЗАРАДИ ПРОДОВОЛЬЧОГО ДОСТАТКУ

  15 листопада – День працівників сільського господарства

ТОВ «Журавка» – одне з дуже небагатьох сільськогосподарських підприємств, які вдумливо і кваліфіковано займаються як рослинництвом, так і тваринництвом, зокрема свинарством. Щорічно у розвиток цієї галузі вони спрямовують значні кошти. Нині на свинокомплексі утримується більше 14 тис. свиней, проте ця цифра постійно змінюється. З них свиноматок – 1074 голів, які на рік дають 2,2 опороса. В середньому одна свиноматка має 15-16 поросят.

Сьогодні свинарство – це велике сучасне виробництво, при якому тварин утримують в закритих приміщеннях, потужних корпусах, круглий рік. Тут додержуються належного мікроклімату: відповідної температури, вологості тощо. В блоках завжди чиста підлога та повітря, світло.  Технолог свинокомплексу Ірина Борисенко, котра працює тут з 2012 року, розповіла, що робота на комплексі колективна і відповідальна. Колектив хоч і не великий, але дружний, працьовитий.

Своїми працівниками вона задоволена. Над ними, переконує, не потрібно стояти, адже люди хочуть і вміють працювати. Колектив переважно складають люди старшого віку, молодь же, на жаль, не поспішає на виробництво. Хоча усі працюючі мають офіційну гідну заробітну плату та повний соцпакет.

Догляд за тваринами здійснюють 35-40 операторів на чолі з начальником цеху Юлією Бабенко. Всі вони прагнуть досягнути найкращих результатів. Серед лідерів можна назвати тваринниць Валентину Кочергу, Людмила Якименко, Наталію Товстоп’ят, Ольгу Гречанівську та багато ін. Молодий ветлікар Вячеслав Марченко та три фельдшери – Марія Комісарук, котра трудиться тут з перших днів відкриття комплексу (42 роки), Володимир Дорожкін, Світлана Мовчан лікують та проводять профілактичні заходи поголів’я свиней – вакцинація, контроль протиепізодичної ситуації, якості кормів тощо. Цінують тут за плідну і віддану роботу також начальників племплощадки Тетяну Сєдову та комбікормового цеху Олександра Роя. Відповідально відносяться до своєї роботи обліковець Світлана Пристрельська, завскладом Тетяна Тищенко та її помічниця Аліса Коваль, прибиральниця Лариса Квас, слюсарі, електрики, сторожа та ін. Саме завдяки роботі таких людей журавський свинокомплекс і досягає значних успіхів.

40 % своєї продукції відправляють на свій власний ковбасний переробний цех, а решту продають м’ясокомбінатам та населенню. Годують тварин повноцінними кормами, які виготовляють на своєму комбікормовому заводі.

З нагоди Дня працівників сільського господарства, котре святкують 15 листопада, вітаємо дружний колектив свинокомплексу та всіх працівників агропромислового сектору Варвинщини і зичимо у їхній непростій копіткій праці міцного здоров’я, злагоди у родинах та добробуту в оселях!

Текст і фото Н. Паляниці