ЗА ДОБРОЧИННІСТЬ І МИЛОСЕРДЯ

5 грудня відзначали Все­світ­ній день волонтерів – людей, які не проходять повз чужу біду та роблять вагомий внесок у захист України, тих, хто готовий жертвувати своїм часом, коштами, щоб надати допомогу тим, хто цього потребує.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, а у зв’язку зі змінами в політичній та суспільній ситуації в нашій країні, волонтерство нині набуває нового значення та є актуальним напрямком у житті. З цієї нагоди у районній раді ветеранів відбувся захід, котрий організували і провели голова та відповідальний секретар райради ветеранів Марія Качаєва та Алла Лисобикова.

В урочистостях взяли участь селищний голова Валентина Са­верська-Лихошва, її заступник Та­мара Дейнека, волонтери, котрі своїми вчинками сприяють перемозі України, го­лови первинних ве­терансь­ких організацій, котрі займаються волонтерством і гуртують інших в цій благородній справі, учні-волонте­ри, керівник та представник Вар­винського відді­лення Чер­нігів­­ського зем­ля­цтва у Києві Во­ло­димир Зуб та Віктор Коно­ненко.

З привітальним словом до кра­щих волонтерів ОТГ звернулася очільни­ця селища Валентина Саверська-Лихо­шва, котра зазначила, що в умовах неоголошеної війни проти України ми дуже часто сприймаємо цей рух як допомогу армії та людям, що постраждали від неї. Але насправді поняття волонтерства набагато ширше. Серед представників цього руху є ті, хто допомагають хворим, немічним, знедоленим, і не тільки людям, а й тваринам. Волонтер – це людина з великим серцем, яке вміщає не лише особистий біль, а й проблеми ближнього. Також Валентина Василівна вручила присутнім волонтерам подяки та сувеніри. Зокрема, їх отримали Микола Марченко, Ірина Кальченко, Яна Борщ, Олексій Балаба, Наталія Попова, Оксана Лукавенко, Микола Зеленський, Владислав Самусенко, Михайло Дяк, Ольга Кузьменко, Олексій Самосват, Віталій Яковлєв, юні волонтери Діма Костін та Ілля Кошовець, колектив нафтопромислу №2.

А представник клубу «Рота­ракт» та голова громадської орга­нізації «Ритм нашого життя» Вла­дислав Самусенко вручив годин­ники Катерині Пиріг, Наталії По­повій та Оксані Лукавенко, котрі перемогли у конкурсі, присвяченому Дню доброти.

З вітальними словами та вдячністю звернулася до всіх причетних до благородної справи надання допомоги заступник селищного голови Тамара Дейнека. Щирими словами вона закликала присутніх берегти, як найцінніший скарб, мир в Україні та життя її громадян.

Також в ході заходу виступили й самі волонтери, котрі ділилися досвідом, розповідали про свою діяльність, жартували.

Ведучі розповідали про кожного із присутніх на зустрічі та про їх сердечні вчинки. Також вони згадали прізвища підприємців Варви, котрі з перших днів бойових дій на сході України підтримували наших захисників продуктами харчування, коштами, необхідними приладами, пристроями, і тих, хто надає допомогу одиноким, самотнім, хворим.

З маленьких справ виростає велике добро. І саме такими добрими справами відомі на Вар­винщині меценати Сергій Гайдай, Віктор Кульбако, Валерій Зуб, котрим ведучі щиро дякували за щедрість і доброту.

Додали настрою присутнім того дня своїми пісенними вітаннями учасники ансамблю «Червона калина», виконавши задушевні пісні під баян і бубон, а Іван Кисіль порадував своїм художнім свистом.

На завершення ведучі всім гостям подякували за тепло душ і сердець, якими вони зігрівають тих, хто поряд, хто цього потребує у наш нелегкий час, знаходячи радість і розраду у безкорисливих вчинках. А гості в свою чергу дякували їм за прекрасно проведений час у колі однодумців.

Текст і фото Наталії ПАЛЯНИЦІ

This slideshow requires JavaScript.