З УВАГОЮ І ПОВАГОЮ

На пам’ятній світлині Надія Антонівна із сином Валентином, Марія КАЧАЄВА і Віктор ГАРМАШ.

Наші ювіляри

У кожній громаді, як споконвіків в українській родині, носіями життєвої мудрості, досвіду й гарту завжди були і залишаються їх старійшини – ветерани. Тож і ставлення до найстарших представників роду чи людської спільноти особливо шанобливе: з повагою і увагою, з вдячністю за нелегкий життєвий шлях, за науку молодшим.

Днями своє славне 90-річчя відзначала поважна варвинчанка, вдова знаного ветерана війни і праці Івана Сидоровича Куліненка – Надія Антонівна. Привітати її з ювілеєм, мовити теплі слова підтримки прибули голова райради ветеранів Марія Качаєва та депутат Варвинської селищної ради, голова бюджетної комісії Віктор Гармаш.

Хоч колишній фронтовик, досвідчений педагог І.С. Куліненко нині за вічною межею, але добра пам`ять про нього живе поміж людей. Дороги Другої світової сходив від 1941-го, коли 19-річним юнаком прийняв перше бойове хрещення під Харковом, до 1945-го, Перемогу зустрів під Берліном. Був артилеристом, зв`язківцем, мінометником, здобув кілька орденів і медалей.

Шановане на Варвинщині подружжя педагогів Ку­лі­ненків оселилося тут вже у пенсійному віці, а до того у трудових біографіях були школи Сумщини, Одеси та ін. Іван Сидорович кілька десятиліть очолював шкільні колективи. Живучи на Варвинщині, колишній фронтовик був активним учасником ветеранської органзації, частим гостем у школах і на урочистих заходах. Надія Антонівна залишалася вірною берегинею родини. Виростили сина Валентина, який нині опікується старенькою мамою, і доньку Світлану, трьох онуків, проживши дружною парою більше 60 літ. Нині рідні піклуються про маму і бабусю, відвідують, допомагають.

Не все із довгого життєвого шляху може нині переказати поважна ювілярка, не читає власних віршів, як раніш, – насідають літа і хвороби, проте і зараз щиро цінує прості людські якості: добро, повагу, тепло людського спілкування, з яким завітали того дня до неї представники громади.

Є. Зима, фото Н. Паляниці

 

Впродовж депутатської каденції Віктор ГАРМАШ побував в оселях багатьох місцевих ветеранів.