13 вересня – День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості України

І ЗНОВУ – З ВИТРИМКОЮ І НАДІЄЮ

зустрічають заводчани цьогорічний День нафтовика, хоч в останні роки перспективи для підприємства складаються не вельми обнадійливо. Починаючи з 2017 року, на Гнідинцівському ГПЗ суттєво скоротилася переробка газу, адже сировини з місцевих виснажених родовищ обмаль, а газ із Сумщини переробляється у їхньому регіоні.

Ще донедавна основний роботодавець і наповнювач місцевих бюджетів нині, на жаль, втрачає свої позиції. Проте підприємство, де зберігається нафтопереробка, прагне переформатуватися до нових реалій з мінімальними втратами для колективу.

Як зазначають самі заводчани, є два шляхи порятунку ГПЗ: довший і дороговартісний – буріння і розробка місцевих газових родовищ, коротший і цілком реальний до втілення – підвіз давальницької сировини залізницею і автоцистернами від цеху відвантаження готової продукції під Прилуками. Будь-який з них потребує зацікавленої, реальної, а не показної, підтримки з боку влади місцевої громади, району, області і держави.

А наразі, як і раніше, на свою нелегку вахту виходять сотні заводчан, докладаючи кожен на своєму робочому місці максимум знань, зусиль і відповідальності, аби ГПЗ безперебійно функціонував, тримався на плаву. Тож з нагоди цьогорічного професійного свята чимало з них нагороджено почесними відзнаками.

Зокрема, Почесною грамотою Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України і Подякою її Центральної ради – Дмитра Самойленка, майстра ЦВГП, Валентину Малигу, оператора ЦП і СН, Марію Онопрійко, старшого фахівця групи діловодства «Схід»; Подякою і Почесною грамотою ОПКП ПАТ «Укрнафта» – Анатолія Козаченка, начальника СГРС, Віталія Посного, майстра ДКВП та АДЦА, бригада №3, і Валерія Сосункевича, майстра ЦПГ; Почесною грамотою ПАТ «Укрнафта» – головного бухгалтера підприємства Тетяну Парахненко, токаря РМЦ Григорія Бойка, оператора ЦПГ Володимира Коротуна, електромонтера Анатолія Шпитяка, оператора КЦ Григорія Приліпка, апаратника ЦП і СН Валерія Наталенка; Почесною грамотою Федерації профспілок Чернігівської області – електромонтера Ярослава Пиреня, оператора ЦП і СН Сергія Шабанова; грамотами заводського проф­кому – приладиста ДКВП та АДЦА Олексія Кошовця, робітницю ДГО Ніну Даниленко, електрогазозварника РМЦ Андрія Небрата, лаборанта хіманалізу Наталію Клименко, слюсаря-ремонтника ЦПВП Олексія Косенка, керівника ветеранської організації заводу Олександра Кисляка; відзнаками Варвинської ОТГ – начальника РМЦ Миколу Дрюка та інженера технічно-виробничого відділу Світлану Дейнеку.

Вітаємо кращих заводчан з визнанням і відзнаками, всіх нафтовиків краю і ветеранів галузі – зі святом професії, що стала для них і їх родин життям. Зичимо здоров`я, витримки у нелегкі часи і, все ж таки, відродження колишньої нафтовицької Варвинщини.

Текст і фото Є. Зими

На світлині – група працівників підприємства, працю яких відзначено грамотами.