ВАРВИНЩИНОЮ ПРОЙШЛА ПІША ХОДА «ТАРАСІВ ДОРОГОВКАЗ – 2»

Це подвижницька ініціатива волинського мандрівника, шевченкознавця та волонтера Руслана Теліпського, котрий вдруге іде пішою паломницькою ходою. Цього разу за маршрутом Слов’янськ, Кремінна, Сватове, Куп’янськ, Шевченкове, Чугуїв, Харків, Богодухів, Охтирка, Гадяч, Заводське, Варва, Драбів, Канів. Маршрут довжиною близько 800 кілометрів стартував у День Незалежності від пам’ятника Т.Г. Шевченку у місті Слов’янськ і пролягає східними і північно-східними землями через території 7 областей країни. Перший подібний проект був реалізований Русланом рівно 10 років тому і пролягав до могили Кобзаря від Луцька через території дев’ятьох областей України. Він тривав 34 дні поспіль і за цей період було подолано понад 1000 кілометрів.

This slideshow requires JavaScript.

13 вересня після обіду мандрівник прибув до нашого селища. Того ж дня він зустрівся з вихованцями туристсько-краєзнавчого клубу «Ніка». У ході живого спілкування Руслан Теліпський розповів юним турклубівцям про свої подорожі до інших країн, до речі, він побував аж в 59 країнах, і показав на екрані фото, зроблені під час цих подорожей. Також молодий шевченкознавець відвідав музей, створений стараннями вихованців клубу і безпосередньо його керівника Олега Прими, та ознайомився з матеріалами подорожей самих турклубівців. Особливо його зацікавила подорож юних мандрівників до його рідного міста Луцька.

А 14 вересня на центральній площі Варви, біля нещодавно встановленого пам’ятника Кобзарю, Руслан Теліпський зустрівся з керівництвом селища, педагогами та школярами ліцею №1, вихованцями дитячого садочка «Казка», громадськістю, працівниками сфери культури, щоб проінформувати суспільство про основні події пішої ходи, головною ідеєю якої є патріотичне виховання молоді, популяризація духовних цінностей народу, пошана до сучасних Героїв та заохочення кожного українця бодай раз в житті відвідати могилу на Чернечій Горі одного з найбільших світочів нашої нації. Руслан розповів про актуальність у сьогоденні пророчих слів Т.Г.Шевченка, який все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. Особливий наголос було зроблено на великому впливі та значимості пам’ятників Т. Шевченку у патріотичному вихованні молоді.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав свої життя за мир та спокій на нашій землі. Ліцеїстка Марія Коротун прочитала невмирущий Шевченків-ський «Заповіт», знаний майстер художнього слова Микола Виприцький – вірш Кобзаря «Стоїть в селі Суботові», а вихованець ЗДО «Казка» Саша Усик декламував вірш про Шевченка. На згадку про зустріч вихованці садочка подарували Руслану Теліпському вишитого рушника, а очільниця селища передала сухий пайок.

По завершенню зустрічі всі учасники зробили кілька символічних кроків в сторону Канева разом з Русланом Теліпським.

Н.ПАЛЯНИЦЯ, фото автора