Прибрати з Ломоносова опіслябазарне сміття, а з кладовищ – нетлінні квіти

Із засідання виконкому

Чільним питанням одного із засідань виконкому селищної ради на старті нового навчального року стала підготовка закладів освіти об`єднаної громади до роботи в осінньо-зимовий період. Як нагадала присутнім начальник відділу освіти, дітей, молоді та спорту Надія Редька, громада нині опікується трьома закладами загальної середньої освіти (897 учнів) – два ліцеї у селищі і Леляківська початкова (6 учнів), чотири заклади дошкілля (376 вихованців) – у селищі і в Леляках та Калиновиці, у центрі громади діють ДЮСШ, центр дитячо-юнацької творчості і міжшкільний навчально-виробничий комбінат.


В усіх шкільних і дошкільних закладах налагоджено харчування дітей, у ході підготовки до зими для „Джерельця” надано фінансування на ремонт теплотраси, для „Казки” – на ремонт системи опалення, для ліцеїв, „Віночка” й „Барвінка” – на поточний ремонт приміщень, для першого селищного ліцею – додатково на ремонт санвузлів. На балансі відділу освіти селища перебуває 7 котелень, де виконано необхідні ремонти і вжито заходів для своєчасного старту газопостачання. У закладах освіти вживаються необхідні заходи пожбезпеки.

До речі, у Леляківському садку обладнано належним чином приміщення для учнів школи, адже основна шкільна будівля потребує суттєвого ремонту і заходів пожбезпеки, вивчається перспектива подальшого використання приміщення.

Для впровадження державної програми „Нова українська школа” придбано комп`ютерне обладнання, замовлено меблі і дидактичний матеріал для першачків, зазначила Надія Вікторівна.

У обговоренні теми взяв участь житель селища В.Остапець, перейнявшись проблемами виконання у закладах ОТГ приписів ДСНС щодо пожбезпеки, нагадав про ситуацію у сільських садках, котрі з цієї причини перебували на межі закриття. Рада теж занепокоєна ситуацією і прагне створити безпечні умови для перебування дітей, проте накопичені роками недоліки нині одномоментно не вирішиш, потрібна копітка робота і відповідне фінансування, звучало в обговоренні.

У низці питань відання виконкому – надання жителям громади допомоги на лікування (щоразу на засіданнях затверджуються чисельні списки, адже хворих, особливо онкологічних, чимало), присвоєння поштової адреси, надання дозволів на спилювання дерев. До речі, не кожна заява на спилювання дерева після огляду комісії і висновків екологів задовольняється. Як підкреслила заступник селищного голови Ірина Чаленко, аргумент заявника „воно мені заважає” – тінить, летить листя тощо – для екологів не аргумент. На видалення візуються сухостої, аварійні, вражені хворобами. Вкотре звучала у залі і пропозиція при наданні таких дозволів прописувати у них: зобов`язуюся посадити…

Рішенням виконкому на чергову сесію спрямовано ініціативу нардепа О. Кодоли щодо перейменування у селищі однієї з вулиць на честь нещодавно спочилого видатного українця, десидента, політика і громадського діяча Левка Лук`яненка (родом з Городнянщини і названий „Почесним громадянином Чернігівської області”). Планують перейменувати вул. Озерну у новому мікрорайоні над І-ою дамбою, де виділено земельні ділянки воїнам АТО.

А от ініціатива „з голосу” позбутися у назвах місцевих вулиць прізвищ російських літераторів підтримки не знайшла: хтось нагадав про класиків світової літератури, інші – про бюрократичну тяганину і додаткові витрати мешканцям при перереєстрації своєї нерухомості.

Серед слушних ініціатив, втілення яких розпочинає виконком і рада, – передати комунальному підприємству у обслуговування (прибирання за відповідну плату) низки вулиць, суміжних із територією ринку. На орендованій ділянці порядкуватиме райСТ, а вул. Ломоносова, Вербна та ін., котрі рясно обсіли базарники, прибиратимуть комунальники. Очікується, що за 1 м2 торговельного місця братимуть близько 10 грн. Лад тут давно слід навести, підкреслила начальник відділу економічного розвитку Оксана Нечай, адже за час судової тяганини довкола оренди ринкової території селище власним коштом кілька місяців прибирає і згадані вулиці, і ділянку ринку.

Ще одне корисне започаткування, ініційоване головою фракції Аграрної партії України у селищній раді Миколою Гайдаєм – обмеження встановлення біля пам`ятних місць і на кладовищах штучних квітів. Це захаращення синтетикою довкілля і, зрештою, несмак, коли облиняні букети всіх кольорів веселки майорять роками у місцях загального користування.

Члени виконкому обговорювали й перспективу заборони торгівлі таким крамом. Проте, як на мене, починати треба зі світоглядної перебудови кожного члена громади. Тим, хто дуже залежний від того, а що скажуть люди довкола – мовляв, не приніс штучного “віника”, значить, не поминає рідні, треба переступити цю межу і квітчати все довкола живою рослинністю. Гідне життя – найкраща пам`ять про наших предків.

Є. Зима