ВОНИ НЕ ТІЛЬКИ НАВЧАЮТЬСЯ, А Й ПЕРЕМАГАЮТЬ!

Юні озерянські науковці (зліва направо): Каріна ДЗЮБА, Вікторія ХОДАНИЧ, Олег ЛЕОНЕНКО, Діана ДЕНИСЕНКО, Максим ВАСИЛЕНКО, Юлія РУДЕНКО, Жанна КАРМАЗІН.

Знай наших!

Зовсім нещодавно в усіх школах країни пролунали останні дзвоники, сигналізуючи про закінчення надзвичайно тяжкого та найдовшого навчального року. Через коронавірусну пандемію, перипетії з онлайн-навчанням учні та випускники зустріли свято влітку, а не як зазвичай, проводжаючи останні весняні дні.

Для школярів, батьків, вчителів кінець навчального року – це свято зі сльозами на очах, адже цілих три місяці у школі не буде лунати дитячий сміх. Проте, Останній дзвоник – це не тільки привід посумувати, а й можливість разом згадати про перемоги дітей, про їх наставників, що цілий рік шукали можливості, аби учні, попри пандемію, змогли взяти участь в цікавих конкурсах на обласних та всеукраїнських рівнях.

Святкова лінійка з нагоди Останнього дзвоника в Озерянській школі відбулася якнайкраще. Надзвичайно цікаво було слухати, скільки ж озерянських учнів за минулий рік здобули перемоги на найрізноманітніших рівнях. У всіх переможців учителькою-наставницею була Валентина Миколаївна Щербина. Про той об’єм наукової та творчої роботи, виконаної педагогом та її підопічними, свідчать численні дипломи, грамоти, грошові премії, що вручалися учням – переможцям 2020-2021 років. Нагороджував їх заступник голови Варвинської СТГ Олександр Філоненко.

Отож, за фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у секціях «Біологія» та «Екологічно безпечні технології і прикладна екологія» дипломами другого ступеня були нагороджені Олег Леоненко, Каріна Дзюба, Юлія Руденко, Вікторія Ходанич. На обласному ж рівні в цьому конкурсі в секції «Біологія» перше місце здобув Олег Леоненко, друге – Каріна Дзюба. В секції «Екологічно безпечні технології і прикладна екологія» перемогла Юлія Руденко, друге місце посіла Вікторія Ходанич. Серед іншої вікової категорії (16-23 роки) дипломами третього ступеня були нагороджені Діана Денисенко та Марія Ярмошкіна.

На рівні ж обласного етапу Всеукраїнсь-кого заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна» була нагороджена одразу в трьох номінаціях Жанна Кармазін. В номінації репортажний портрет учениці 9-го класу вдалося вибороти друге місце, в номінації «Живий світ» – теж друга сходинка, а от перемога підопічній Валентини Миколаївни підкорилася в номінації «Експериментальне фото».

За результатами відбіркового етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», в номінації «Кращий слайд-фільм» озерянські школярі отримали цілковиту перемогу. Перше місце вибороли одразу три учні: Максим Василенко, Олег Леоненко, Діана Денисенко. Окрім того, в рамках цього конкурсу Максим Василенко ще здобув перемогу в номінації «Краща фоторобота». Також за підсумками фінального етапу конкурсу грамотою було нагороджено Олега Леоненка.

Найактивніших школярів також привітала староста Озерянського старостинського округу Світлана Лозицька. А двома днями пізніше Світлана Володимирівна від щирого серця поздоровила учнів із Днем екологічного середовища, адже це свято невід’ємно пов’язане з колом життєвих та наукових інтересів озерянських школярів.

Потрібно зазначити, що це далеко не перші їх здобутки. На сьогоднішній день вже багато чого вдалося втілити в життя, позаяк за роки продуктивної праці маємо дуже і дуже пристойні результати. А саме: 22 дипломи переможців обласної учнівської олімпіади з екології, 20 дипломів переможців Малої Академії Наук на обласному рівні, двічі Озерянська школа була представлена на Всеукраїнській першості.

Дякуючи постійній праці наших юних екологів і особливо – їх очільниці Валентини Щер­бини, вже вдалося надати урочищу «Липовий Яр» статус ботанічного заказника місцевого значення. Окрім цього, завдяки спільним титачнім зусиллям нашого гуртка з авторитетними науковцями такий природоохоронний статус вдалося вибороти для урочища «Цикля».

Дуже хочеться, щоби наші діти здобували нові перемоги, а Валентина Миколаївна якнайдовше мала натхнення працювати з дітьми, адже справжня втіха для педагога – бачити талановитих і вдячних вихованців.

С. Кармазін, випускник Озерянської школи та Ніжинського держуніверситету

This slideshow requires JavaScript.

Про автора

Станіслав КАР­МА­ЗІН – талановитий юнак з Бра­гинців, який успішно вивчав філологію, переклад і журналістику у Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя. Закінчивши бакалаврат з відзнакою, планує продовжити навчання у магістратурі іншого університету.

Переможець інсти­тут­сь­кого конкурсу логотипів, спів­автор та автор восьми наукових публікацій, дві з яких міжнародного рівня, одна – всеукраїнського. Переможець університетського конкурсу “Найкращий студент-науковець-2021 НДУ імені Миколи Гоголя”.

У шкільні роки переможець конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН України 2016-2017 років (дипломи II та III ступенів), обласної олімпіади з екології (диплом III ступеня), учасник та переможець численних конкурсів в сфері екології на обласному та всеук­раїнському рівнях.