ВІДЗНАЧЕНО 150-У РІЧНИЦЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГЕОРГІЯ ВОРОНОГО

Вже стало доброю традицією у Журавці проводити урочистості на честь дня народження славетного земляка, шанованого в усьому світі ученого-математика, професора Варшавського університету Георгія Вороного, який народився 28 квітня. Тож в переддень славного ювілею журавчани вітали на своїй хлібосольній землі поважних гостей – київську делегацію з національного університету ім. М.Драгоманова на чолі з деканом фізико-математичного факультету Миколою Працьовитим і співробітників інституту математики національної академії наук, представників обласного управління освіти – директора Прилуцького аграрного та в.о. директора гуманітарного коледжів Павла Чернікова і Юлію Шакуру.

Завітали також на святкування президент благодійного фонду ім. Г.Ф. Вороного О.М. Оберемко, наш відомий земляк – головний лікар обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, викладач історії національного університету Чернігівського колегіуму Олександр Тарасенко, представник народного депутата України Олександра Кодоли Володимир Андрієнко, генеральний директор компанії «Іст-Агро», представник депутата облради Сергія Гайдая Микола Гайдай, керівництво району, селища і села Журавка, начальник, методисти районного відділу освіти, представники ЗМІ і ін.

Офіційна частина розпочалася в фойє школи музичним вітанням від школярів. Гостей урочистостей земляки відомого вченого, як годиться, стрічали короваєм, котрий прийняли Валерій Зуб і Микола Працьовитий.

Далі учасники заходу відвідали шкільний краєзнавчий музей і переглянули літературно-краєзнавчий проект-виставу «Життя, що зіткане з добра, таланту, болю та любові», підготовлений вчителями і учнями місцевої школи. До речі, експозиція музею цьогоріч дещо оновилася. Завдяки фінансовій підтримці депутата облради, голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії Сергія Гайдая в коридорі школи з’явилося панно, на якому зображено будинок Вороних і викарбувано слова доньки Вороного Марії «Мій дід, батько, його брати і діти – вони були справжніми, у нас в родині вчили ніколи не думати про багатство – та багатими ми ніколи й не були, – і навіть не про славу, тільки про славу України».

Аби вшанувати пам’ять видатного науковця і його батька, на сільському кладовищі відбувся мітинг-реквієм і покладання квітів до їх могил. Заупокійну літію відправив настоятель храму Христового Воскресіння Володимир, а присутні вшанували пам’ять видатних земляків хвилиною мовчання.

Текст і фото Н.ПАЛЯНИЦІ

This slideshow requires JavaScript.