Рішення непродумане і вкрай шкідливе

Голові Варвинської селищної ради
п. Саверській-Лихошві В.В.

Лист-звернення

Ми, жителі смт Варва, категорично не погоджуємося з рішенням Варвинської селищної ради стосовно відкриття нового комунального сміттєзвалища в урочищі Мостище Варвинського району з наступних причин:

1. Екологічна безпека, захист довкілля є життєво важливими для кожного без винятку жителя нашої ОТГ, а тому вирішення питання стосовно місця розташування нового полігону утилізації ТПВ не може прийматися без проведення громадських слухань.

2. Легковажне ставлення керівництва селищної ради до належної процедури прийняття такого рішення означає, що замість полігону з безпечної утилізації ТПВ буде створене ще одне примітивне сміттєзвалище і в результаті громада отримає лише додаткове джерело забруднення довкілля, що вкрай негативно позначиться на екологічному становищі тепер уже південних околиць Варви.

3. В даний час на території, запланованій селищною радою під місцерозташування нового сміттєзвалища, діє асфальтовий завод Варвинської ШРЕД. Його закриття чи намір перенести в інше місце означатиме припинення роботи ШРЕД з усіма негативними для громади наслідками.

4. Невирішене питання стосовно утилізації вже накопичених відходів в районі Холодниці після утворення нового сміттєзвалища означатиме лише подвоєння екологічних проблем громади.

Усе вищенаведене дає підстави стверджувати, що рішення про створення нового сміттєзвалища є не просто непродуманим, але і вкрай шкідливим для життя нашої громади, а тому має бути переглянуте.

Колективний лист-звернення підписали: В.І. Ворона, Н.Г. Макух, В.П. Палій, Т.С. Макаренко, О.В. Глиняна, А.П. Корнієнко, І.В. Коломієць та сотні інших варвинців.
Станом на 10.05.2018 – більше 300 громадян. Збір підписів триває.