Відродження України почнеться з відродження села

Гарний приклад.

В Україні потрібно змінити саму філософію розвитку культурної сфери. Слід усунути залишковий принцип фінансування культури. Її розвиток має стати пріоритетом як для самоврядних громад, так і для держави.

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час V Всеукраїнського фестивалю «Відродження села, його духовності та культури», який тривав 9-10 червня в селі Піски Бахмацького району.

«Ми маємо заохочувати благодійництво і меценатство. Необхідно вдосконалити податкову систему, щоб створити максимально комфортні умови для розвитку сучасної культури. Саме це відображено в програмі Аграрної партії. І над механізмами реалізації цих питань працює Рада з питань культури і духовності. Ми чудово розуміємо, що українці як нація вижили завдяки традиціям та культурі, і в цьому самому маємо знаходити сили, аби збудувати успішну країну щасливих людей», – говорить Віталій Скоцик.

На Чернігівщині за сприяння Аграрної партії та її членів щороку проходить низка культурних подій. Для аграріїв традиції – це певні духовні скрижалі, на яких тримається наша держава.

«Ми розуміємо, що відродження України та подальший розвиток її державності неможливі без усвідомлення і збереження нашої духовної спадщини. Це та матерія, яка повинна піднімати дух та національну гідність українців», – зазначив заступник голови Чернігівської обласної ради, заступник голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії Арсен Дідур.

Всеукраїнський фестиваль «Відродження села, його духовності та культури» в селі Піски проходить уже вп’яте. Його ініціатор, засновник і організатор – голова ПСП «Пісківське», депутат обласної ради Валерій Колоша. Аграрій не просто створив успішне сучасне господарство, яке вирощує та переробляє продукцію рослинництва і тваринництва, а й дбає, щоб у людей в селі були робота, можливість розвитку та творчої реалізації. У Пісках є власна школа мистецтв, діє кінноспортивний клуб «Козацький дух» – тут діти мають можливість навіть опановувати майстерність жокеїв. За підтримки мецената розвиваються гурти «Смоляни», «Еміри».

Підтримати мецената та поринути в світ національної культури з’їхалися гості майже з усіх куточків області та з ряду областей України.

«Ми робимо все можливе, аби молодь залишалася жити і працювати в селі. Інакше як нам відроджувати Україну, хто ж за це візьметься?! Село завжди було колискою української культури, і зараз саме із нього повинна знову початися відбудова нашої країни», – каже Валерій Колоша.

На фестивалі гості мали змогу зануритись у давнину українського села, спробувати себе в різних ролях – тут проходили майстер-класи з гончарства, ковальського ремесла, коління дров, орання плугом, скошування трави, обмолочування пшениці ціпом і навіть із їзди верхи. Також усі охочі могли побачити кінно-трюкове та козацьке шоу, взяти участь у святі сала і толоці. Свої таланти дарували: народна артистка України Алла Кудлай, відомий композитор Ніколо Петраш, поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда, колектив «BIG BOSS», духовий оркестр МНС України і, звісно, місцеві фольклорні та хореографічні колективи.

Під час фестивалю лідер Аграрної партії Віталій Скоцик зустрівся з жителями області.
«Ті ресурси, що вкладають такі меценати як Валерій Колоша у відродження рідної землі, є благою справою, але на державному рівні підтримка села має включати й розвиток інших сфер, насамперед соціального захисту – медицини, освіти та створення робочих місць. Але для цього Україною мають керувати справжні господарники, а не ті, кому вона не потрібна», – запевнив Віталій Скоцик.

Прес-служба Аграрної партії