Розглянули питання практичні. І риторичні – квартирне, оздоровче…

Із засідання комісій і сесії районної ради

В останній день травня на спільне засідання депутатських комісій збиралися районні обранці, аби напрацювати проекти рішень чергової, 16-ої, сесії райради, котра скликалася 7 червня. Засідання комісій і сесію вів голова ради Петро Бакуменко, участь узяли голова і керівники структурних підрозділів РДА, представники громад, установ і організацій.

Відкриваючи комісії, голова ради зачитав низку листів – як звернення до ради про фінансову допомогу: від бібліотечної системи району, управління соцзахисту, центру первинної медико-санітарної допомоги, обласного онкодиспансеру та ін., так і відповіді на звернення району до обласних служб та державних органів. Зокрема, останні із категорії формальних відписок і цього разу особливо не вибилися: щодо ремонту доріг в районі область рекомендує робити це за співфінансування (з досвіду попереднього року – вона дещицю, а решта – допоможіть собі самі); щодо стабільної роботи нафтовиків – Держгеонадра вкотре детально роз`яснюють власні функції і висловлюють стурбованість податковим боргом «Укрнафти» тощо.

А от ізраїльські та шведські благодійники таки звернули свої погляди на варвинську безнадійну недобудову – 30-квартирний будинок по Шевченка. Є реальна перспектива залучити допомогу і звести будинок під житло для військових, правоохоронців та реабілітаційний центр на 1-ому поверсі. Нині справа стала за наданням земельної ділянки та іншими документальними процедурами. Оскільки земля – селищна, райрада запропонувала селищній раді прийняти недобудову у свою власність. Остерігаючись чергового співфінансування, селище, як-то кажуть, подякувало і відмовилося, тож на засіданні комісії райради було озвучено ідею створити для організації будівництва власне комунальне підприємство, щоб не втратити можливостей добудови. Вже у ході сесії рішення про створення КП було ухвалено (підприємство має назву «Добробут», директор А. Давиденко, який донедавна очолював відділ районного ЦНАПу). Механізм використання об`єкта після завершення будівництва, як йдеться в договорі про співпрацю райради і міжнародних організацій, визначатиметься додатковою угодою.

Має всі види на практичне втілення і звернення головлікаря ЦРЛ Ю. Полонця щодо придбання службового житла для молодих лікарів. Без цього залучити на периферію фахівців, а гостра потреба – анестезіолог, терапевт, нарколог, ендокринолог та ін., шансів немає. Як запропонував П. Бакуменко, у розрахунку 350 тис. грн на одну квартиру – зібрати спільно із сільськими, селищним бюджетами.

Фінансові рішення, запропоновані на затвердження сесії, на комісіях деталізувала начальник фінвідділу РДА О. Гмиря. Зокрема, озвучила спільні розпорядження голів ради й адміністрації, ухвалені в міжсесійний період: про фінансування видатків бюджетних установ із вільних залишків коштів райбюджету і його перевиконання – зарплата бюджетникам, оргтехніка для сільських шкіл, запчастини для транспорту відділу освіти тощо; повернення коштів у селищний бюджет вслід за переданими установами і прийняття співфінансування від ОТГ для установ районних; сільські бюджети підтримали медзаклади у своїх селах, а Гнідинцівський – профінансує реконструкцію даху сільської школи; обласним бюджетом надано субвенцію на техніку для освітніх шкіл, підвищення кваліфікації педагогів тощо.

Характеризуючи виконання районного бюджету за І квартал, доповідачка інформувала: доходна частина загального фонду з трансфертами склала 57,4 млн грн, з них власних надходжень – 5,3 млн (на 6,5 млн менше торішнього), перевиконання в цілому по району – 4,2 млн, з яких 2,7 – саме райбюджету. Заборгованості по зарплаті й енергоносіях не було, а от по пільгах і субсидіях (це третина загального бюджету) держава традиційно боргує.

Змінами до річного районного бюджету було повернуто селищу 1,8 млн субвенцій на утримання переданих закладів освіти у червні і розподілено перевиконання райбюджету вже за чотири місяці (близько 4 млн грн): на ПКД реконструкції даху Журавської ЗОШ – 60 тис., на зарплату райметодкабінету у червні-липні, на фарбу для шкіл – 97 тис., на встановлення засобів дистанційної передачі показників лічильників котелень шкіл району – 400 тис. і райради – 300 тис., на оздоровлення дітей – 200 тис., на оновлення районної Дошки пошани – 15 тис., на навчання з тероборони у Гончарівську – 80 тис., зарплата ЦРЛ – більше мільйона, центр первинної медицини – близько 350 тис. на оргтехніку, засоби дистанційної передачі даних газових лічильників, пільгові ліки тощо. 161,8 тис. грн надано на оновлення комп`ютерів управління соцзахисту, на видатки терцентру соцобслуговування – більше 800 тис., близько 188 тис. – на утримання відділу культури і бібліотек. Селищу буде передано і 310 тис. грн держсубвенції на капремонт санвузлів Варвинської ЗОШ.

Хоч кошти передбачено, але вивчається питання доцільності встановлення засобів дистанційної передачі даних газових лічильників (по установах району це 1,02 млн грн). Як звучало у ході засідання комісій, приміром, сільські ФАПи доречніше перевести на альтернативне опалення.

Голова ради акцентував увагу депутатів і на проблемі організації подальшої роботи дитячого оздоровчого табору „Сонечко” (приміщення передано до ОТГ, заклад покищо залишається у підпорядкуванні району). Чи доцільно витрачати кошти на закупівлю путівок у інших закладах, маючи власну відпочинкову базу, котра могла б прийняти значно більше дітей, апелював він до представників селища. Район готовий до співфінансування і спільної роботи, підкреслив він. Вже у ході сесії такі думки висловили і районні депутати першому заступнику селищного голови О. Кальному, котрий підтвердив позицію ОТГ: на усунення недоліків пожбезпеки та умов розміщення дітей потрібні не тільки кошти, а й час.

Рішенням сесії у ході реформування медицини нову назву отримав центр первинної медико-санітарної допомоги (заклад комунальний некомерційний, триває укладання декларацій з пацієнтами, від яких залежатиме подальше фінансування закладу), а також продовжено контракти з головлікарем ЦРЛ Ю. Полонцем та керівником трудового архіву Н. Уляніч, затверджено положення про конкурси керівників закладів освіти і культури, оновлено статут ЦБС, затверджено акт приймання-передачі селищній ОТГ майна (ДЮСШ, МНВК, Леляківська і Варвинська ЗОШ).

Необхідні зміни внесено до районних галузевих програм: попередження дитячої безпритульності; територіальної оборони; пожбезпеки (виділено 100 тис. грн на зведення гаража для нової державної пожежної автівки) та інших, заслухано хід виконання програм дитячого харчування у навчальних закладах (всі учні початкової школи і школярі-пільговики харчуються безкоштовно), підтримки підприємництва.

Про роботу звітувала постійна комісія районної ради з питань бюджету і фінансів (голова Г. П’ятниця) – відбулося 127 засідань, розглянуто понад 300 питань щодо виконання бюджету та фінансування установ.

Сесією затверджено техдокументацію з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок (ТОВ „Гнідинці-Агро”, «Цукровик», фізична особа з Прилук – ділянка у Кухарці). Щодо останньої депутати повели мову про те, чому іногородні отримують землю у селах району, коли місцеві сільчани не можуть реалізувати таке право. У даному випадку громадянка з 2015 року є власницею ділянки (розпорядник – Держгеокадастр області) і має право виконати її оцінку, інформувала керівник місцевого відділу Держгеокадастру В. Карпусь, і здійснення оцінки може навіть збільшити розмір орендної плати. Як звучало у ході обговорення, нині шанси отримати т.з. пай мають хіба воїни АТО площею 1 га.

Серед майнових питань, розглянутих райрадою, – передача автомобіля районної ради Фольксваген-Пасат (був у користуванні РДА) до Озерянської громади, оновлення переліку майна спільної власності району – у зв`язку з передачею закладів у громаду, списання застарілої оргтехніки.

З інформацією про роботу за 5 міс. ц.р. Варвинського відділу прокуратури виступив керівник Прилуцької місцевої прокуратури Б. Зарічанський. Зокрема, інформував: рівень злочинності у районі цього року порівняно з аналогічним торік зменшився. До ЄРДР внесено відомості про вчинення 78 кримінальних правопорушень (торік – 135). Із зареєстрованих 294 кримінальних правопорушень (216 кримінальних проваджень минулих років) Варвинським відділом до суду направлено 15 кримінальних проваджень з обвинувальним актом, а в ході досудового розслідування закрито 48 кримінальних справ. Окремо зупинився на правопорушеннях у бюджетній сфері, земельній, на корупційних, де посилено роботу правоохоронців.

У ході червневої сесії депутатами порушувалася проблема передачі від району до ОТГ Будинку школяра. Зокрема, якщо з варвинськими гуртками ситуація ясніша – громада має намір вести такий напрямок роботи з дітьми, то як бути із сільськими керівниками гуртків. Як інформував начальник райвідділу освіти В. Кутовий, і щодо сільських спортивних секцій також, розглядаються варіанти співфінансування сільських бюджетів своїх фахівців у складі закладу ОТГ або район чи села братимуть на себе їх утримання. Лиш би разом зберегти все напрацьоване у попередні роки, підкреслив і Петро Бакуменко.

Є. Зима