Варто знати

Пенсійні виплати з жовтня 2017 року

Картинки по запросу пенсыя  карВарвинський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій доводить до відома жителів району, що з 1 жовтня 2017 року проведено масовий перерахунок пенсій відповідно до Закону України від 3.10.2017 №2148-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

З 5357 пенсійних справ, які знаходяться на обліку в управлінні, перерахунок було проведено по 5217 – це 97 відсотків від їх загальної кількості. Додаткові видатки в зв’язку з перерахунком склали 2,9 млн гривень. Масовий перерахунок був проведений автоматизованим способом і здійснювався в два етапи.

На першому етапі було проведено осучаснення заробітної плати, наявної в пенсійній справі на дату перерахунку, зменшення величини оцінки страхового стажу, з якого обчислена пенсія з 1,35 % до 1%, та розрахунок нового розміру пенсії з використанням прожиткового мінімуму, який встановлений на 1 травня 2017 року.- тобто 1312 грн. Осучаснення заробітної плати провадилося по всіх особових рахунках з датою вводу заробітку до 30.09.2017 року таким чином:

індивідуальний коефіцієнт заробітної плати, який наявний в пенсійній справі на дату перерахунку, множився на середню заробітну плату по народному господарству за останні три роки (2014, 2015 та 2016 роки)- це 3764, 4 грн. В результаті цього обрахунку визначалася заробітна плата, з якої призначається пенсія, яка, в свою чергу, множилася на індивідуальний коефіцієнт страхового стажу. При цьому хочу звернути увагу, що величина оцінки страхового стажу, з якого на даний час обчислюється пенсія, зменшена з 1,35 % до 1%.

На другому етані було проведено перерахунок мінімальних пенсій, надбавок, підвищень, доплати за понаднормативний стаж (лише для непрацюючих пенсіонерів) та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» з використанням прожиткового мінімуму, встановленого на 1 грудня 2017 року, збільшеного на 79 грн – тобто до суми 1452 грн.

Мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності необхідного страхового стажу ( 25 років для чоловіків та 20 років для жінок, по пенсіях, які призначені до 1.10.2011 та за наявності 35 років у чоловіків та 30 років для жінок, по пенсіях, призначених після 1.10.2011) з 1 жовтня 2017 встановлено на рівні 1452 грн.

Оскільки доплата за понаднормативний стаж станом на 1 жовтня 2017 року перераховувалася лише непрацюючим пенсіонерам, з метою упередження переплат пенсій ще раз звертаю увагу шановних пенсіонерів на необхідність своєчасного повідомлення Пенсійного фонду про своє працевлаштування. І хороша новина для працюючих пенсіонерів- з 1.10.2017 з їх пенсійних виплат не буде братися податок в розмірі 15 %, і та сума, яка вже була утримана, буде відшкодована в жовтні.

Зупинемося на порядку виплати пенсій з 1.10.2017 по пенсіях, призначених за „спецзаконами”:

– з датою призначення пенсії до 1.10.2011 року незалежно місця роботи, буде продовжена виплата пенсій, які призначено відповідно до Законів України «Про державну службу», „Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», „Митного кодексу України”, «Про судову експертизу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», “Про Національний банк України», “Про службу в органах місцевого самоврядування”, «Про дипломатичну службу», „Положення про помічника – консультанта народного депутата, „«Про Кабінет Міністрів України», «Про судоустрій та статус суддів”.

З датою призначення пенсії після 1.10.2011 року, незалежно від місця роботи, буде продовжена виплата пенсій, які призначені відповідно до Законів України «Про державну службу», „Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», ”Митний кодекс України”, «Про судову експертизу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», “Про Національний банк України», “Про службу в органах місцевого самоврядування”, «Про дипломатичну службу», „Положення про помічника – консультанта народного депутата”, «Про Кабінет Міністрів України», «Про судоустрій та статус суддів» у разі, якщо в такому особовому рахунку в блоці «Інвалідність» є дані про:

інвалідність (загального захворювання) 1,2 групи;

інвалідність1,2, та 3 групи та в даних про надбавки є одне із підвищень згідно Закону України „ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

в даних про надбавки є одне із підвищень згідно Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

З датою призначення після 1.10.2011 року пенсії буде продовжена виплата частини пенсії, яка визначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а частина, визначена на умовах Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», „Про статус народного депутата», «Про наукову і науково-технічну діяльність», крім осіб з інвалідністю І та ІІ груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» (№889), на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів» закривається причиною зняття з оплати «Працює на посадах по спец.законах».

У період роботи на посадах наукових та науково-педагогічних працівників пенсія в призначеному розмірі виплачується науковим та науково-педагогічним працівникам.

З 1.10.2017 дія доплат зі знаком «мінус», в особових рахунках з особливістю «Достроковий вихід на пенсію (жінки)», продовжується до досягнення жінкою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію. Після завершення цього періоду доплати в даних про надбавки закриваються.

У разі, якщо жінка після дострокового призначення пенсії працювала, то період, на який подовжується дія доплат після досягнення жінкою пенсійного віку, зменшується на кількість повних місяців роботи.

По тих особових рахунках, по яких на 1.10.2017 року, жінка досягла пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та закінчився період, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію (з урахуванням кількості повних місяців роботи) дія доплат зі знаком «мінус» припиняється.

З 01.10.2017 року зростають надбавки, які обраховуються з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зокрема:

надбавки за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”

підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»
щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

Також зростають:

мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

При цьому з 1.10.2017 не перераховуються та не зростають:

підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» – ця надбавка залишається на рівні 66,43 грн;

підвищення особам, яким виповнилося 100 і більше років;

щомісячна доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС.

Хочу звернути увагу на те, що якщо підвищення в результаті перерахунку становить більше ніж 140,00 грн цю доплату пенсіонери отримають разом з основною пенсією в жовтні. Якщо ж менше- то з основною пенсією в листопаді.

Крім того, на всі запитання, кожна фізична особа може отримати кваліфіковану і змістовну відповідь фахівців Пенсійного фонду. Для цього потрібно завітати до управління в зручний для Вас час з документами, що засвідчують Вашу особу – пенсійним посвідченням або ж паспортом громадянина України.

Л. Устенко,
начальник Варвинського відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій Прилуцького ОУПФУ