ВАКЦИНУВАЛИСЯ У ЧИСЛІ ПЕРШИХ

24-25 березня, у рамках другої хвилі вакцинації проти COVID-19, Варвинським центром первинної медико-санітарної допомоги розпочато таку роботу. Заклад отримав перші 100 доз вакцини індійського виробника Covishield, виробленої за технологією Oxford/AstraZeneca на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки), і за ці два дні проведено щеплення двом десяткам осіб. По мірі  використання вакцини центр отримуватиме наступні партії, інформує в.о. директора закладу Роман Колодежний.

Як відомо, у першу хвилю вакцинувалися персонал «ковідних» лікарень, екстреної допомоги, лабораторій, військові та ін. Друга хвиля передбачає вакцинацію медичних і соціальних працівників, громадян, кому за 80 років, які перебувають у групах ризику. Саме представників старшого покоління варвинські медики закликають активно вакцинуватися, аби зберегти своє здоров`я, а подекуди і життя.  

Вакцинація добровільна і безкоштовна. Особистим прикладом популяризують її публічні особи. Відтак і у Варві першими вакцинувалися керівники місцевих медзакладів Роман Колодежний і Юрій Полонець, їх колеги-медики, заввідділом лабораторного центру Алла Науменко.  А список   публічних осіб на вакцинування без остраху відкрила селищний голова Валентина Саверська-Лихошва. Після опитування лікаря про самопочуття, замірювання температури тіла і підписання згоди на щеплення, сама маніпуляція відбулася швидко і безболісно. Спостерігати за станом здоров`я, контролювати температуру радять щепленим медики у найближчі дні. Повторна вакцинація має відбутися через 3 місяці.

Як і завідуюча лабораторного відділу, Валентина Василівна розповіла, що щороку вакцинується від грипу і це дає можливість легше переносити сезонні застуди та інфекції, довіряють жінки і вакцинації від коронавірусу. Зважаючи на тяжкість перебігу такої хвороби, зростання інфікування і серед мешканців Чернігівщини, користь від вакцинування, на їх думку, більша, аніж ризики можливих побічних ефектів, котрі не виключені при щепленні будь-якою вакциною і від інших хвороб. Негативну інформацію саме щодо індійського виробника вважають проявами боротьби за ринки збуту у фармвиробництві, а це може стати  на заваді спільному подоланню цього тяжкого вірусу.

Алла Науменко щотижня інформує варвинців через газету щодо динаміки захворювання, тож нагадаємо, що за час поширення пандемії більше 1,5 тис. мешканців Варвинщини вразила ця недуга. На жаль, померли більше двох десятків осіб переважно літнього віку. Протягом березня наростає нова хвиля інфікування: у перший тиждень із 85 протестованих було 45 «позитивних», у другий – на 125 – 64, третій – на 163 – 85. Цього тижня взято більше 200 проб і, як очікується, чимало з них виявляться «позитивними», адже тестуються люди з ознаками коронавірусу і пневмоніями.

Медики закликають варвинців  включатися у вакцинальну кампанію, адже нова весняна хвиля коронавірусу – так званий британський штам, складніша за попередні, і супроводжується важкими пневмоніями.

Є. Зима, фото автора

На світлинах: вакцинуються від “коронавірусу” Валентина Саверська-Лихошва, Алла Науменко та лікар-анестезіолог Варвинської лікарні Олександр Черницький; щеплення виконує медпрацівниця центру Валентина Семенченко.

This slideshow requires JavaScript.