ПЕРША У НОВИХ СТІНАХ

Із сесії селищної ради

Шоста у скликанні, але перша у нових стінах – у залі засідань колишньої райради, а ще, як і кожне таке зібрання, у супроводі суперечок, здебільшого, організаційно-процедурних, ініційованих окремими депутатами, – такою була минула сесія селищної ради від 2 березня. Необхідність скликання цього позачергового зібрання – затвердження передавальної документації сільських рад, котрі увійшли до складу укрупненої Варвинської громади, та поточні фінансові питання. Проте на тривалість сесії і напругу у залі стисла рутинна повістка, зазвичай, впливає мало.

Вже традиційно добра частина часу сесії на її старті відводиться на «розбір» депутатських запитів і звернень. На засіданнях комісій, що передували сесії, і в ході подальшого зібрання від представників фракції «Європейської солідарності» звучали нарікання на розташування фракцій у новій сесійній залі, на якість підготовки матеріалів і їх оприлюднення на радівському сайті тощо. Щодо оприлюднення інформації представники ради пояснили, що внаслідок переїзду управлінських підрозділів у інше приміщення, час і зусилля працівників знадобилися для налагодження цифрової мережі та інтернет-зв`язку. Надалі оприлюднення проектів, рішень та іншої офіційної інформації увійде у звичне русло, з дотриманням визначених законодавством термінів.

А взагалі, як все частіше звучить у ході подібних зібрань від інших депутатів і радівців, за всім цим не варто забувати, що робота депкорпусу та ради в цілому буде ефективною, коли буде злагодженою і спрямованою на спільне вирішення тієї чи іншої проблеми. На жаль, постійні пошуки, як мовиться, плям на сонці тому не сприяють.

Інші депутатські запити й звернення стосувалися: стимулючих виплат педагогам і медикам (В. Небрат з «Рідного дому»), соціальним працівникам (Ю. Булава – «Наш край») та інших установ селищної ради (усно доповнила ініціативи Л. Доля, «ЄС»); створення комісії щодо функціонування проблемного міні-поля (А. Костін, «Батьків-щина») тощо. Су­дова тяжба щодо ремонту підрядником цього майданчика затяглася і, схоже, особливих перспектив не має, тож громаді варто полагодити поле самостійно і використовувати його за призначенням. Доки не повиростали охочі до футболу дітлахи.

Сесією було затверджено передавальні ак­ти Антонівської, Бог­­да­нівської, Гні­дин­ців­сь­кої, Да­щен­ківської, Жу­рав­ської, Ма­кіїв­ської, Ос­та­пів­ської, Світ­личнен­­ської сі­ль­сь­ких рад колишнього Вар­винсь-кого району. Рішеннями про організаційні заходи із забезпечення діяльності виборчих комісій зазначених сіл розпочато і їх подальшу ліквідацію.

Березневою сесією внесено зміни до бюджету Варвинської селищної територіальної громади на 2021 рік, зокрема, з врахуванням видатків на оплату енергоносіїв по установах приєднаних сіл. Також рішенням ради для зручності обслуговування сільського населення старост уповноважено на вчинення нотаріальних дій, визначених законодавством.

Довелося вносити зміни до програми з благоустрою території Варвинської селищної ради на 2021 рік для своєчасного виконання робіт зі стерилізації безпритульних собак. Оскільки жодна така організація не згоджувалася брати участь у тендері, довелося зменшити раніше передбачену суму до бл. 49 тис. Це відлов і стерилізація до чотирьох десятків тварин – єдиний законодавчо визначений спосіб регулювання такого проблемного питання. На нарікання: дорого, а як встановити, а чи дійсно робота виконана, голова навела завжди працюючий аргумент. У таких випадках виконавець пропонує повернути назад стерилізованих тварин. Охочих їх прийняти зазвичай немає…

Також на бл. 40 тис. грн було дофінансовано транспортні послуги для благоустрою громади і борг КП «Озеряни» за орендовану «дружбівську» техніку.

У обговоренні програми благоустрою звучали пропозиції на перспективу: від А.Костіна – у центрі селища замінити різнокаліберні світильники вуличного освітлення на сучасні, однотипні; В.Небрата – унормувати аляпуватий зовнішній вигляд окремих місцевих торгових точок до єдиного, стриманішого стилю.

На сесії озвучено новий склад фракції «Слуга народу» (свого часу на посади у самоврядуванні вибули В. Пилипченко, О. Філоненко), очолив її Володимир Левадний.

Є.Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.