УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ НАЙГОЛОВНІШІ ДЕРЖАВНІ СВЯТА

Напередодні 27-ої річниці Незалежності України у Варві відзначили День Державного Прапора. На загальнодержавному рівні свято, встановлене Указом Президента України, щорічно відзначається 23 серпня. Це – символ нашої свободи, віри та надії. Під цим знаменом український народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність.

Розпочалося святкування з урочистої ходи з державним прапором вулицею з символічною назвою Миру. Під вигуки «Слава Україні!» «Героям слава!» учні ліцею №2 разом з викладачами і директором ліцею пронесли величезне синьо-жовте полотнище від обеліску Слави до Дошки пошани, де відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь очільники району і селища, керівники структурних підрозділів райдерж­адміністрації та Варвинської ОТГ, державні службовці, представники установ, організацій, громадськість селища.

This slideshow requires JavaScript.

Вже традиційно у Варві, підіймаючи на найвищу щоглу синьо-жовтий стяг, відкрили й оновлену до цієї дати районну Дошку пошани, де вміщено портрети тих, ким пишається наш край.

З вітальним словом до присутніх звернулася голова громади Валентина Саверська-Лихошва, яка зазначила, що благородні кольори нашого стягу, синій та жовтий – мирного неба та запашної пшениці – символізують щоденну працю наших людей – від сходу до заходу, півночі чи півдня України. У цей час випробувань нашої країни, Прапор залитий кров’ю найкращих синів та дочок нашого народу.

Тож церемонія підняття прапора викликає найкращі патріотичні почуття, бо він пов’язує воєдино трудові подвиги та бойові перемоги. І, дивлячись на полотнище стягу, кожен українець, як житель великої країни, повинен відчувати гордість за свою Батьківщину та народ.

А підняли знамено на флаг­штоку під звуки Державного Гімну, який піднесено виконав Василь Долинний, представ­ники трьох поколінь – житель Ка­линовицького старостин­сь­кого округу, ветеран праці Петро Покормяк, учасник АТО, пред­ставник Леляківського ста­­ростин­ського округу Віктор Кро­пива, син учасника АТО, учень ліцею №1 Денис Кропива.

Урочистості продовжилися у будинку культури святковим концертом, присвяченим до Дня Незалежності України.

Уже стало доброю традицією цього дня урочисто вручати паспорти громадян України. Не став винятком і цей рік. Очільниці райдержадміністрації та селищної громади Любов Доля і Валентина Саверська-Лихошва вручили ос­новний документ громадянина України, а також солодо­щі Юлії Теп­люк, Вікторії Ковален­ко, Сергію Горь­єву, Дарині Біло­ус, Карині та Ма­рині Бабкіним, Анні Борсук, Ка­те­рині Пиріг, Де­нису Кропиві, Катерині Кардаш. Після цього вони привітали присутніх з головними святами нашої держави, побажавши їм миру, добра, достатку, щедрої долі та успіхів у справах задля процвітання незалежної України.

А згодом урочистості продовжилися святковим концертом, упродовж якого варвинців вітали талановиті артисти: дитячий ансамбль студії естрадного співу Варвинського будинку культури, солісти Ніна та Олексій Уроди, Катерина Кардаш, Анастасія Давидова, Світлана Мащенко, Сергій Арєф’єв, сімейний дует Софія та Андрій Савенки, дует Олега Мащенка та Яни Борщ, ВІА Варвинського будинку культури. Захоплення варвинців викликав виступ бандуристки з Чорнух Ольги Солохи, музичне попурі популярних пісень, виконане на баяні Юрієм Сисуном, не залишило глядачів байдужими, сподобався і вірш про Україну у виконанні Аліни Овчіннікової. Змістовний розмаїтий концерт продовжили солісти Аліна Глущенко, Олег Мащенко, Віта­ліна Татарченко, ансамбль української пісні «Надвечір’я» та чоловічий ансамбль «Варин», жіночий ансамбль «Горицвіт». Змінювали один одного на сцені окремі солісти, дуети, танцювальні колективи, ансамблі. Рідна мова, краса рідного краю, народні традиції, любов до рідної землі – тематика виконуваних творів.

Незалежна Україна відсвяткувала свій 27-ий день народження. Її молодість – це світанок нашого життя, радість та світлі мрії про майбутнє. А наше майбутнє – це наші діти, ніжна мамина колискова, батькове міцне плече. Тож нехай янголи-охоронці міцно тримають нашу Україну за руку, і тоді найменші перемоги стануть запорукою нашого життєвого успіху, щасливого та мирного життя.

Н. ПАЛЯНИЦЯ,  фото автора.