У ХІД ІДУТЬ ВЖЕ Й «ПОЯСКИ»?..

Із сесії селищної ради

На старті поточного скликання селищної ради окремі попередники депутатів нинішніх намагалися їм приклеїти зручні ярлики: мовляв, голосують, за що скажуть, не читають проектів рішень і не думають… Минула січнева сесія і підготовчі комісії до неї вкотре засвідчили: вивчають, думають, коли не згоджуються із пропонованим – не голосують і принципово сперечаються. Але по суті, без зайвого піару і пафосу.

Так, у підготовчий період бюджетна комісія зробила запит до голови щодо доцільності придбань нових об’єктів благоустрою – лавочок і вазонів, та відповідності їх встановлення містобудівним вимогам. Думку колег висловив голова комісії Віктор Гармаш, дискусія продовжилася й безпосередньо на сесії.

На зібранні 23.01 – за участі 20 обранців, головувала В. Саверська-Лихошва – не бракувало й інших гострих кутів, зокрема, щодо передачі у власність громадянам безкоштовних ділянок. Тенденція така: вільних орних площ, та ще й двогектарних, як стверджують радівці, в громаді вже майже немає, тож заявники підбирають й ті «пояски» обабіч полів, доріг, ярів, які лишилися досі незатребуваними і «світяться» вільними на кадастровій карті. Ті, хто намагається реалізувати право на безкоштовний пай, добре розбирають чагарники – на корчування, а яри – навіть невідомо навіщо.

Одна із заяв сесії знову стосувалася залісненої ділянки впритул до дитячого оздоровчого табору «Веселка», крім того – прихистку місцевої фауни, тож депутати вкотре збурилися, а чи треба такі землі роздавати за заявами, й відправили заяву на ретельніше вивчення.

Щодо випилювання деревини новими власниками ділянок висловився і директор КП О. Щербатюк: чому такою самосійною рослинністю не може користуватися селищна рада для власної котельні?.. Як пояснювала голова, безкоштовним це топливо для ради однак не буде, адже техніку і людську працю доведеться оплачувати. Не надавати ж вільні запитувані ділянки, хоч із рослинністю, змоги немає – вони мають сільгосппризначення, пояснював керівник земельного відділу Є. Ігнатенко.

Частково придатні до обробітку або і заліснені ділянки того дня все ж таки отримали О. Жулай (яр за аеродромом до Світличного), А. Маснуха (у Калиновиці), В. Сай (на ІІ дамбі), А.Борсук, В. Дзюба («Руда» на межі з Гнідинцями), Л. Сидоренко (біля ставка «Україна»). Депутати вкотре наголошували: роздаємо, але і за використання та сплату податку спитаємо.

А от рішення щодо надання землі «атовцям» (В.Луценко, М. Малієнко – по 2 га) і чорнобильцям (О. Лещенко, А. Приліпко – по 1 га), як і завжди, були ухвалені швидко і без зайвих дискусій. Також того дня прийнято рішення щодо продажу у березні ц.р. права оренди з аукціону на дві ділянки сільгосппризначення площею близько 10 га, що дасть додаткові надходження до бюджету.

Сесією включено до переліку інвестиційно привабливих ділянку площею 50 «соток», щоб СТОВ «Дружба-Нова», яка претендує на неї, мала змогу цю землю орендувати – біля адмінприміщення по вул. Л. Українки сільгоспвиробник планує побудувати стоянку автотранспорту.

Згодою на початок будівництва нового об`єкта торгівлі заручився орендар ділянки площею 2 «сотки» по вул. Ломоносова (напроти кафе «Лаванда») В. Муравейник – орендував з аукціону торік. Принагідно депутати цікавилися долею сусідньої ділянки, кілька років тому викупленої під будівництво супермаркету і обладнаної водогоном і каналізацією. Селищний голова інформувала так: забудовника «гальмують», схоже, штучно дозвільні процедури. Ця ділянка і подібна, викуплена іншим власником за прокуратурою, наразі простоюють без використання і по договорах з власниками їх обкошує КП.

Депутати затвердили положення про громадівський ЦНАП у новій редакції. Зокрема, на сесії звучало, що центр обслуговує мешканців всієї Варвинщини, на день проведення сесії із сільських рад угоди про співфінансування на 2020 рік не уклала єдина – Озерянська.

У комунальну власність громади з подальшою передачею у КП «Господар» рішенням сесії прийнято нещодавно придбані навантажувач і контейнери для ТПВ, інші матеріали.
На цьому розгляд основних питань січневої сесії завершився, а от підрубрика «Різне» цього разу забрала ще пів зібрання. Зокрема, начальник місцевого відділення поліції Олександр Логвіненко та його заступник вкотре акцентували увагу депутатів на необхідності обладнати у селищі відеоспостереження. Такі системи впроваджено вже у всіх райцентрах області і вони допомагають оперативніше виявляти правопорушення і запобігати їм. Як звучало у обговоренні, Варва теж планує розпочати встановлення камер, спрямувавши на це 100 тис. «дружбівської» соціальної допомоги. Придбання відбуватиметься під контролем депутатів, із застосуванням тендерних процедур.

Правоохоронці також зверталися до мерії з ініціативою ухвалення програми фінансової підтримки відділення, адже від його матеріально-технічного, кадрового забезпечення залежить реальна допомога жителям громади. Нагадали, що надходження ПДФО до варвинського бюджету від райвідділу – близько 400 тис. грн. Активніше залучати державну допомогу радили їм селищні депутати, зокрема, у придбанні сучасного службового транспорту. Є перспектива поповнення матеріальної частини майбутньої поліцейської станції і поліцейського офіцера громади.

Про необхідність введення додаткової посади соціального працівника для обслуговування одиноких непрацездатних варвинців інформував загал директор районного терцентру соцобслуговування Юрій Булава. Людей, які звертаються за допомогою соцслужби, дедалі більше, а навантаження на персонал і нині вже не відповідає нормам. Відтак представник терцентру заручився згодою депутатів допомогти у вирішенні цього питання.

Щодо практичного застосування системи онлайн-моніторингу відомчого транспорту ради і її підрозділів інформувала секретар ради Любов Лущик. Голова фракції «Батьківщини» В. Неліпа висловив деякі зауваження щодо використання пального, проте відзначив відчутну економію бюджетних коштів із запровадженням такої системи.

Начальник економічного відділу Оксана Нечай обгрунтовувала необхідність виготовлення ПКД на реконструкцію будівлі другого селищного ліцею (колишня гімназія), аби, «розбивши» роботи на черги, все ж таки шукати державне фінансування для заміни даху. Шанси на проходження мають тільки ті проекти, де враховано комплексний підхід: утеплення стін, заміну вікон тощо. Як зазначила Оксана Миколаївна, сприяти у залученні державного фінансування обіцяє народний депутат від округу В. Зуб.

Серед нових депутатських ініціатив звучали такі: організувати оранку городів варвинцям технікою КП і спробувати її здешевити (В. Небрат); забезпечити спецодягом загін благоустрою, виділити кошти на заміну «задвижок» селищного водогону, упорядкувати використання земель – виявляти «самозахоплення» для обробітку, контролювати сплату земельного податку (В. Гармаш); організувати належне освітлення спортзалу «Факел», де займається немало любителів спорту (А. Костін) та ін., серед втілених – збільшення виплат за престижність професії педагогам НУШ (ініціювала Т.Прищенко, бюджетна комісія підтримала).

Підсумовуючи бурхливе обговорення окремих питань січневої сесії, як і багатьох попередніх, голова фракції Аграрної партії Микола Гайдай акцентував увагу колег на необхідності персональної відповідальності кожного фахівця, посадових осіб за свою роботу, тоді і результати для громади будуть відчутнішими. Йдеться про неякісні придбання чи інші прорахунки або хибні управлінські рішення. Така відповідальність радою застосовується, зокрема, догани, матеріальні стягнення, зазначила голова громади В. Саверська-Лихошва.

Євгенія Зима, фото автора

На знімках: участь у обговоренні питань сесії брали керівники фракцій ради Микола Гайдай (Аграрна), Віталій Неліпа («Батьківщина»), депутати Віктор Гармаш, Андрій Костін, Василь Небрат та інші.

P.S І наздогін викладу сесії щодо розкорчовування дерев на безкоштовних паях. А чи вивчалося питання зміни призначення самосійно заліснених ділянок, аби у нашій невельми лісистій місцевості зберегти хоч те, що природа сама насіяла?.. Як Карпати лисіють на очах – всі переймаємося в соцмережах, а коли бензопили працюють попід Горільченковою «Сосною» і дитячим табором «Веселка» – то чомусь і ні…

This slideshow requires JavaScript.