У Варві діють контрольно-пропускні пункти

Серед трьох КПП, які  організовано Варвинською ОТГ на в`їздах і виїздах із селища, визнаного осередком спалаху інфекції, один з таких діє на гнідинцівському напрямку. Хоч карантинні заходи дещо зменшили звичну  інтенсивність руху в громаді, проте цей шлях завжди був і залишається пожвавленим – далі по маршруту села Гнідинці, Остапівка, низка нафтовицьких об`єктів. Тож станом на десяту ранку  29 квітня гнідинцівський КПП перетнули більше сотні легковиків та службового транспорту.

Сьогодні тут чергують  остапівський фельдшер  Валентина Іваненко (ЦПМСД), від ДСНС – Максим Ванін, начальник караулу  11 ДПРП, від поліції – Дмитро Даценко, інспектор з логістики. Чергування для них триватиме з 8-ої ранку до 8-ої вечора, тож відбути його на ногах, стрічаючи кожну автівку непросто. Хоч і пригріває весняне сонце, але вітер тут, посеред полів, просто немилосердний.

Для прихистку  і забезпечення побутових умов Варвинською селищною радою встановлено вагончик, забезпечується харчування (продуктові набори формуються у ТОВ “Журавка” з оплатою Варвинської селищної ради, підвозяться її працівниками на КПП),  черговим надано засоби індивідуального  захисту з резерву селища, а також  з волонтерською допомогою. Як зазначає заступник селищного голови Тамара Дейнека, такі умови функціонування забезпечено на всіх КПП.

Як розповідають працівники гнідинцівського пункту, вони перевіряють температуту водіїв і пасажирів (з підвищеною наразі не зафіксовано), обробляють колеса дезрозчином, контролюють переміщення осіб, занесених до списку контактних. Станом на зараз у ньому близько 140 осіб, хто не може залишати карантинну територію, така  інформація оновлюється. Водії терпляче проходять контроль, хоч деякі і висловлюються скептично щодо діявості  таких застережних заходів. Проте більшість, все ж таки, усвідомлює: у питаннях загальної епідбезпеки краще перестрахуватися, аніж недогледіти.

Скільки доведеться “жити” серед полів черговим на КПП, залежить й від  нашої загальної свідомості у дотриманні карантинних заходів. Як ідеться у розпорядженнях щодо них, спалах інфекції закриваться  після двотижневого періоду після одужання останнього хворого.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.