До кінця тижня можуть бути відомі результати тестування контактних осіб

Після хвилі виявлення захворілих на COVID-19 на Варвинщині, одним з найнагальніших питань є оперативне тестування контактних осіб, яких по району встановлено 146 (рідні, медики, колеги та ін). Варвинськими медзакладами –  ЦРЛ і  ЦПМСД замовлено необхідні матеріали для  лабораторного тестування на наявність коронавірусу – відповідно у кількості 1000 і 300 шт, проте через дефіцит таких матеріалів в області і країні, поставки відтерміновуються з дня на день.

Замовлення на згадану тисячу пробірок для ЦРЛ профінансувала Варвинська селищна рада, повідомляє заступник селищного голови Тамара Дейнека.

За інформацією центру первинної медико-санітарної допомоги, його замовлення на 300 шт (для 150 осіб) вже відправлено і очікується прибуття у середу-четвер.  Щойно матеріали надійдуть, буде здійснено необхідні маніпуляції і  відправлено  у обласну лабораторію, інформує  заступник голови Варвинської РДА Вячеслав Пилипченко. На отримання результатів, припускає, знадобиться день-два, тож, можливо, до кінця тижня можуть бути відомі результати тестування контактних осіб.

Допомогу варвинським медикам надає місцева волонтерська група, якою на благодійні пожертви варвинців замовлено 450 пробірок. Якщо вони надійдуть раніше – для тестування буде задіяно їх.

Частині контактних (із 146 осіб)  тестування вже проводилося раніше. Медикам районної лікарні, які тестувалися одними з перших, і тоді було виявлено одного інфікованого працівника, проведено  повторне тестування. Позитивних результатів, тобто наявності вірусу, на щастя, більше не виявлено.

Станом на 29.04 статистика у районі така: 12 встановлених лабораторно випадків інфікування (8- Журавка, 4- Варва), 3 померлих – дані за весь період, нових випадків немає. ПЛР- тестування проведено для 72 осіб.

У прилуцькому стаціонарі на лікуванні перебувають чоловік першої померлої з Журавки, подружжя односельців (працівниця Варвинської селищної ради і її чоловік), двоє осіб із госпіталізованої варвинської родини, у якій раніше помер літній батько. 

На самоізоляції вдома із встановлених пацієнтів: дві доньки першої померлої з Журавки, їх літня сусідка, варвинський медик.