У ПЛАНАХ ТАКІ РЕМОНТИ

Із засідання виконкому селищної ради

Одне з липневих засідань виконкому (від 23.07) відкривалося традиційним питанням регулювання діяльності селищного КП – погодженням інвестиційної програми підприємства у сфері централізованих водопостачання та водовідведення на 2021 рік, заходи якої здійснюватимуться як коштами підприємства, тобто надходженнями від оплати його послуг, так і за сприяння селищного бюджету.

Директор «Господаря» Олександр Ломака, який охарактеризував потреби, закладені в інвестпрограму, назвав її реалістичною, як мовиться, нічого зайвого. Зокрема, планують ремонти трьох ділянок водогонів (вул. Кондратця – 65 м; Київська – 126 м; Зарічна, район бараків – 75 м) і закупівлю двох каналізаційних насосів, без вчасної заміни і резервування яких може зупинитися вся система водовідведення селища. Найпроблемнішими визначено саме названі ділянки водогонів – за аналізом частоти поривів на них, а таких 3-4 на рік.

Як зазначив доповідач, ремонт водогонів планується виконати бюджетним коштом – близько 80 тис. грн, а насоси – більше 200 тис., купуватимуть за рахунок надходжень підприємства.

Погодження інвестиційної програми і річного плану ліцензованої діяльності з водопостачання і водовідведення (інформувала економіст КП Ірина Чечота, планується підняти «на гора» 306,5 тис. м3 води, її втрати, технологічні, необліковані витрати тощо – 45,2 тис. м3, плановий пропуск стоків – бл. 95 тис. м3 ) – складові у коригуванні тарифів. Процедура це тривала, тож і розпочинається заздалегідь. Формуватимуть їх як прибуткові, аби селищний бюджет не мусив дофінансовувати надання комунальних послуг споживачам.

Також того дня виконком погодив розмір батьківської плати за навчання творчої дітвори у місцевій музичній школі на новий навчальний рік. Як зазначав начальник відділу культури громади Роман Бузикевич, зважаючи на карантин, складну фінансову ситуацію для більшості населення, оплату за навчання вирішено залишити на рівні попереднього року: фортепіано, скрипка, ударні інструменти – 90 грн, баян і акордеон, хореографія – 65.

Низка пільгових категорій дітей навчаються безоплатно – це сироти, з багатодітних родин, діти з інвалідністю, діти воїнів та ін. Батьки користуються пільгами в оплаті і тоді, коли дитина вчиться на двох відділеннях чи із сім`ї одразу два і більше учнів. Із близько сотні учнів, які навчаються у закладі, пільговиків до 40%.

Серед низки питань компетенції органу опіки і піклування ухвалено рішення щодо визначення способу участі батька у вихованні дитини (два проблемні випадки), а от щодо дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (безкоштовний двогектарний пай) голосів забракло.

Вже не вперше окремі мешканці громади розпочинають процедуру отримання такого наділу на неповнолітню дитину. Як висловилися більшість членів виконкому, створювати такий прецедент вони поки що не наважуються, аби не збурювати людське невдоволення. Адже в громаді й серед дорослого населення скористатися таким правом змогли далеко не всі охочі.

Цього разу наділ у Леляках хотіла взяти саме та молода родина – одна з небагатьох навіть у селах, яка самостійно обробляє землю. Батьки вже отримали близько 3 га землі, сіють зернові, тримають живність і хочуть збільшити оброблювану площу. Їм порадили, все ж таки, звернутися за наділом, приміром, від дорослого родича.

Рішенням виконкому було внесено деякі зміни до переліку вулиць і доріг на цьогорічний ремонт (затверджувався у квітні ц.р.). Зокрема, на заощаджені у ході тендерних процедур кошти планується підлагодити грунтові вулиці А. Тищенка (пам`яті загиблого воїна-афганця) та І. Богуна (знаходиться біля повороту на Холодницю вул. Пилипенка). Як зазначала голова громади Валентина Саверська-Лихошва, вони – серед найпроблемніших вулиць селища, де мешканці не можуть ні пройти, ні проїхати.

Рішенням виконкому було створено комісію, яка формуватиме пропозиції щодо придбання за державні кошти житля для дітей-сиріт або надання їм грошової компенсації. Наразі таких дітей у громаді на обліку семеро і, безперечно, було б добре, аби вони отримали такий важливий старт у житті. Кандидатури пропонуватимуться з громад, йшлося у обговоренні, але остаточне рішення щодо почерговості ухвалюватимуть обласні служби, які й фінансуватимуть придбання.

Євгенія Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.