Труднощі дорослих  дитячим святам не завада

Добрі новини

Понад 520 тис грн надійшло на капітальний ремонт варвинського дитячого садка «Казка» в частині внутрішніх електричних мереж та мереж зовнішнього освітлення із державного бюджету. Такий передноворічний подарунок землякам зробив нардеп-вихідець з Варви Олег Ляшко, посприявши у залученні фінансування на ці роботи. І це – перший транш, є запевнення, що в цілому на об`єкт буде залучено близько 1,3 млн.

Нагодою попросити земляка про допомогу голова селищної громади Валентина Саверська-Лихошва скористалася під час зустрічі з політиком у Прилуках. І вже за лічені дні проект, що досі років зо п`ять безнадійно перебував на «лаві запасних», почав фінансу­ватися. Радість від такої новини потьмарювало хіба те, що ремонт­ні роботи довелося розпочинати взимку, та ще у розпал традицій­них дитячих новорічних ранків. Проте колектив закладу спільно із селищною радою, підрядником ремонтних робіт доклали максимум зусиль, аби ті незручності були нетривалими, а роботи – якісними. Докладніше розповідає очільниця закладу Лідія Бобошко:

– Найперше зазначу, що подальше зволікання із заміною електропроводки у приміщенні садка могло обернутися лихом, адже демонтуючи старе обладнання і кабелі, ремонтники пересвідчилися: вони давно переробили всі можливі ресурси, пошкоджені, гнилі. Будь-якої миті могло статися закорочення – перша причина загорання у таких, скажімо так, вікових будівлях. До того ж, нині використовується чимало сучасної побутової техніки, а така потужність при будівництві свого часу не передбачалася. Отож проект у садку спільно із селищною радою готували ще з 2015 року, от тільки коштів досі залучити не вдавалося.

Ремонтні роботи у закладі, який забезпечує щоденне перебування дітей, це завжди непросто. – Продовжує Лідія Іванівна. – Протягом 10-25 грудня ми мусили закриватися на ремонт, адже підготовчі роботи, монтаж проводки і електрообладнання тривали майже одночасно у всіх приміщеннях, аби якомога швидше впоратися з ними. Тим паче, що робота кухні, опалення теж залежать від електропостачання, котре доводилося відмикати.

Швидко і якісно, на совість працювали ремонтники-електромонтери із чернігівського ТОВ «Малак Т», старалися якнайменше руйнувань завдати приміщенням і водночас змонтувати мережу за всіма сучасними вимогами, в тому числі – безпековими.

До речі, зробили все можливе, аби зберегти нашу візитівку – ліпнину у музичній залі, декоративне панно на сходах, намальоване силами наших творчих працівників. Електрики навіть старалися, де можна було, самотужки усувати сліди монтажу проводки, шпаклювали вибиті дірки, хоча це і не входило у їх обов`язки. Наші працівники теж оперативно підсобляли у прибиранні, відновленні кімнат, їх інтер`єрів – на несподівані «канікули» ніхто не розходився.

Сама ж новітня проводка перевершила всі наші очікування. Електрика дійшла навіть у ті побутові приміщення, де розеток досі не було. Групи і спальні обладнано бактерицидними лампами, що важливо, аби у дитячому колективі не поширювалися вірусні й бактеріальні інфекції. Освітлювальні лампи – світлодіодні, енергоощадні, довговічні й комфортні для зору, кожна розетка – закрита, виведена на безпечну для дітей висоту. Обладнану сучасну щитову – пульт керування всього об`єкта, у випадку відключення електроенергії діятиме «аварійне» освітлення. На подвір`ї теж вже змонтовано зовнішнє освітлення.

Наступним етапом реконструкції електромережі, яка продовжиться невдовзі, будуть роботи у коридорах, на кухні, де тепер не тільки електроплити буде забезпечено необхідним електропостачанням, а й з`явиться можливість підключити недіючу досі витяжку.

Словом, комфорт і безпека для дітей, персоналу закладу варті тимчасових незручностей, котрі завжди супроводжують будь-який ремонт.

Хоч період ремонтних робіт був нетривалим – близько двох тижнів, проте вихованці і їх батьки з нетерпінням чекали його завершення, адже веселі новорічні свята – найбажаніші в році. Наш колектив вже традиційно на Миколая готує діткам виставу-казку, де у ролях виключно вихователі. Не відступили ми від традиції і цього разу, буквально за два дні розучили ролі, підготувалися і провели цю довгождану забаву, щойно відкрившись після ремонту. З великою кількістю іграшок і з солодощами, про які подбали селищна рада та депутатський корпус, до нас завітала представниця ради Т.О. Дейнека, відвідав малечу, перебуваючи у Варві, і народний депутат О.В. Ляшко, завдяки якому ремонт електромережі став можливим.

Чудові зимові свята тривають, і цими днями ми проводимо й новорічні ранки, аби наші вихованці не залишилися обділеними їх веселощами, святковою атмосферою. Адже труднощі дорослих не мають стати на заваді щасливих миттєвостей дитинства.

Записала Є. Зима,
фото Я. Богоденка