Снігоочисна техніка напоготові

Запитай у мерії

Цьогорічна зима, щедра на сніг, не дасть застоятися комунальній техніці. Хоч снігоочисних одиниць у селищному КП «Господар» нещодавно додалося – придбано новий трактор з відвалом, також – ще один новий відвал до наявного трактора, дві одиниці техніки надано комунальникам місцевим сільгоспвиробником, заготовлено достатню кількість протиожеледної суміші, проте часті снігопади і коливання температур однак даються взнаки. Варвинці зауважили досить-таки оперативне подолання наслідків найрясніших снігопадів грудня – початку січня, проте нарікань на якість й оперативність прибирання вулиць і тротуарів, об`єктів інфраструктури громади теж не бракує. Ситуацію коментує директор КП Руслан Ніязов:

– Дійсно, зимовий період 2018-2019 років доволі складний. Інтен­сивні опади, що супроводжуються перепадом температур від морозу до відлиги, призводять до утворення снігових заметів, накатів на проїзній частині доріг, обабіч вулиць і тротуарів, біля установ і закладів внаслідок чищення зростають снігові бархани. Зауважте, що маємо саме такий сезон, коли копітка робота триває щоденно, а в окремі дні техніка працювала у цілодобовому режимі.

Доброго слова за нелегку роботу заслуговують наші трактористи – Микола Бавикін, Микола Тетюха, Олександр Коломієць, Володимир Стеценко, Юрій Малієнко, котрі відповідально ставляться до справи. За необхідності працюють і в нічну пору, і у вихідні.

– Яка ж техніка підприємства задіяна на снігоприбиранні?

– Трактори ЮМЗ, «Беларус» (міні-трактор з протрушувачем для тротуарів), МТЗ-80, переданий нам «дружбянами». І, звісно ж, придба­ний за сприяння голови громади, депутатів, апарату ради новий «Беларус» 82.1, який працює у «тестовому» режимі. Трактор з`явився дуже вчасно, тож ми вдячні всім, хто про це подбав.

На жаль, посилена експлуатація тракторів у найпіковіші снігопади призвела до технічних несправностей двох одиниць техніки, які було оперативно усунуто. Наразі вся наявна техніка перебуває у справному стані. Такі моменти – робочі, за необхідності ми власними силами виконуємо ремонтні роботи, шукаємо способи модернізувати наявну техніку. Так, ось вже у січні придбано додатковий відвал, а «дружбівську» вантажівку пристосували до обробки вулиць протиожеледною сумішшю. Щодня о шостій ранку вона виїздить на проблемні ділянки доріг, здійснюється обробка сумішшю, а потім розбитий колесами автівок лід підчищаємо тракторами.

– Мешканці периферійних вулиць скаржаться, що мусять довго чекати своєї черги на розчищання…

– Дійсно, першочергово працюємо на шляхах з найбільшою інтенсивністю руху транзитного транспорту, пасажирських перевезень, центральних вулицях селища, де знаходяться ключові заклади інфраструктури. Ми конструктивно сприймаємо критику варвинців, але одномоментно охопити всі потреби, дійти до кожного провулку і кожного помешкання просто неможливо. Навіть центральні вулиці – Шевченка, Миру, розчищати нашими, не вельми потужними тракторами, досить складно – проходять по дві одиниці одночасно або один трактор – декілька разів. Отож, цьогоріч мусимо терпляче витримувати і шквал снігу, і шквал нарікань. До речі, на підприємстві діє цілодобова телефонна лінія – номер 2-13-18, де фіксуємо не тільки аварійні ситуації на водогонах, а й скарги щодо розчищання снігу. Проте і мешканцям громади слід з розумінням ставитися до ситуації, до технічних проблем, важкої праці комунальників. На дзвінки щодо снігоприбирання ми реагуємо, але не в режимі «швидкої допомоги» чи таксі за викликом.

– Насамкінець розмови щодо технічних проблем. Певно, найбільше бракує потужної спецтехніки?

– Так, трактори більше придатні для обслуговування невеликих вулиць, перехресть, територій установ тощо. Магістральні шляхи доцільніше чистити грейдером, котрого у нас немає, іншою потужною технікою. Навіть новий сміттєвоз, у якому є нині гостра потреба, можна було б придбати з відвалом.

Бракує розтрушувачів, іншої спецтехніки, тож у підсиленні матеріально-технічної бази сподіваємося на підтримку селищної ради. Такі витрати будуть виправдані можливістю оперативно здійснювати необхідні заходи з благоустрою, а це – комфорт мешканців громади.

Розмову вела Є.Зима