ТАКИМ БУВ ПІДСУМОК ДЕВ`ЯТИ БЮДЖЕТНИХ МІСЯЦІВ

Із засідання виконкому селищної ради

Чільне місце у розгляді виконкому на його минулому засіданні (12 листопада, під головуванням В. Саверської-Лихошви) посідав звіт про виконання селищного бюджету за 9 міс. поточного року, який довела до відома присутніх начальник фінансового відділу селищної ради Марина Кузьмич.

Як відомо, поточний рік – «ковідний», що мало суттєвий відбиток і на доходах спільної громадівської скарбниці, і на видатках. Вперше за час існування громади було не виконано план по надходженнях, зазначила доповідачка, надійшло 69,6 млн грн – пів відсотка або 300 тис. грн не дотягли до плану.

У порівнянні з 2019 роком «мінуси» показовіші: надходження зменшилися на 10 млн грн – за рахунок зменшення заробітних плат, скорочення працівників, доходів від підприємництва у період карантину; переведення місцевих нафтовиків, зокрема, працівників Гнідинцівського ГПЗ, до інших підрозділів «Укрнафти».

Куди сплачуватиме податки супермаркет, що відкрився нещодавно у селищі, запитували члени виконкому. Податок з доходів фізичних осіб (нині близько 30 нових робочих місць, планується 50) і акцизи – до варвинського бюджету, за місцем здійснення діяльності, решта – за місцем реєстрації суб`єкта господарювання. Чому ж тоді на нафтовицькі відрахування не діє принцип «за місцем здійснення діяльності»?..

Видатки за 9 міс.: на заробітну плату бюджетної сфери та інші захищені статті спрямовано більше 42,5 млн грн (61%), на благоустрій – 924 тис., на співфінансування районних установ і соціальних програм – 5,9 млн, на утримання доріг – 1 млн, на підтримку КП «Господар» і відшкодування різниці оскаржених тарифів – близько 2 млн, на капітальні видатки – 1,2 млн., майже 327 тис. – на пільги і допомоги мешканцям громади, співфінансування Озерянського стаціонару для непрацездатних – 116 тис. грн, на забезпечення заходів, спрямованих на протидію коронавірусу – 500 тис. грн, на лікування хворих на цукровий діабет – близько 300 тис. Минула позачергова сесія додала медикам на засоби індивідуального захисту ще 50,8 тис. грн.

Заробітна плата у бюджетній сфері громади та інші першочергові видатки забезпечені до кінця року, на районні установи надано близько 1,1 млн грн (жовтень, листопад), йшлося на зібранні.

Виконком розглянув і ухвалив відповідні рішення щодо встановлення способу участі бабусі у спілкуванні та вихованні онуки (жінка мешкає у Чернігові, 4-річна онука – у Варві, між батьками тривав судовий спір, з ким бути дитині, нині ж бабуся намагається встановити спілкування з дівчинкою у зручні їй дні з виїздом до міста, але виконком дозволив спілкування в межах Варви); надання дозволу на укладення договору купівлі-продажу (теж конфліктний випадок у сім`ї, де є неповнолітні діти, а батьки розлучаються і вирішують майнові питання), дозволу на спилювання аварійних дерев (з рекомендаціями щодо відновлення зелених насаджень), надання матеріальної допомоги на лікування і при народженні дитини, учасникам АТО/ООС, переведення житлового приміщення в нежитлове (кутова квартира у одній з п`ятиповерхівок – під магазин квітів) тощо.

Є. Зима,
фото Я. Богоденка