Така ситуація у Варвинській ЦРЛ

Станом на 30 листопада на лікуванні у місцевій райлікарні перебували 18 пацієнтів з пневмоніями: 11 – у інфекційному відділенні (воно заповнене) і 7 – у терапевтичному, інформував на щотижневій оперативній нараді у РДА директор КНП «Варвинська ЦРЛ» Юрій ПОЛОНЕЦЬ. У терапевтичному відділенні розгорнуто 25 додаткових ліжок для таких пацієнтів.

На жаль, розраховувати на фінансування від держави такого напрямку у Варві не доводиться, адже для контрактування з НСЗУ пакету послуг за нормативами бракує і спеціалістів, і обладнання, йшлося на нараді. Зокрема, має бути кілька анестезіологів та інфекціоністів, централізована подача кисню, належне лабораторне обстеження тощо. Відтак доведеться організовувати допомогу власними силами, за рахунок місцевих бюджетів.

Пацієнтам, котрі відмовляються від госпіталізації в прилуцький медзаклад, визначений для прийому хворих на коронавірус, доводиться самостійно оплачувати вартість медикаментів. У Прилуках можна скористатися ліками десь на 4 тис. грн, що теж не відповідає реальним витратам пацієнта (орієнтовно 1 тис. – день лікування).

Нині заповненість розгорнутих ліжок – приблизно половина наявних, але, судячи з динаміки поширення хвороби, прогнози медиків необнадійливі.

Записала Є. Зима