ПЕРШУ СЕСІЮ ВІДТЕРМІНОВАНО

Із перших вуст

Перша сесія Варвинської селищної ради восьмого скликання очікувалася 26 листопада – так було оголошено виборчою комісією, так планувала рада, задіявши у період епідемічних пересторог для зібрання будинок культури із просторою залою, анонсувавши онлайн-трансляцію, так планували новообрані депутати, збираючись у ній, і навіть сільські «групи підтримки» – на ганку БК… Але те зібрання стало сесією-фальстартом, котра після попередньої дискусії офіційно так і не відкрилася.

Окремі депутати вказали на те, що проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д ще очікує підпису Президента і оприлюднення, відтак не набрав законної сили, тож немає чіткого законодавчого підгрунтя для ліквідації попередніх самоврядних органів у селах. Приставши на такі застереження, депутати не реєструвалися до участі у зібранні, тож і необхідного кворуму для початку роботи не було.

Сесія мала бути резонансною, на ній планували до затвердження керівний склад ради, штатний розпис, старост сіл тощо. Тож згодом у соцмережах зазвучали такі коментарі: не поділили портфелів і комусь там їх не вистачило, невдоволені домовленостями змінюватимуть коаліцію…

Ось який коментар з приводу перенесення першої сесії надала газеті голова громади Валентина Саверська-Лихошва:

– Якби ми свого часу за законом про добровільне об`єднання громад, як і наші найближчі сусіди – Срібне, Талалаївка і ін., з першого разу об`єдналися всі чи майже всі населені пункти, то ми б розпочали скликану сесію. А так нам доведеться вирішувати багато непростих питань – приміром, з якого дня починається правонаступництво. Дійсно, законопроект не підписаний Президентом і ми розпочати не можемо, бо будь-яка людина може звернутися до суду і сказати: хто вам дозволив з сьогоднішнього дня мене розраховувати… Щоб запобігти цьому, краще відтермінувати початок роботи нової ради.

Я не критикую, бо знаю, як це працювати і всього не передбачиш, але було б добре, аби вся необхідна законодавча база була відпрацьована ще до виборів.

Щодо майбутньої структури апарату ради, котра завжди на слуху на старті її роботи, Валентина Василівна дещо привідкрила завісу: заступників голови планується три, старости діятимуть у кожному селі, крім одного, де вже фактично майже немає установ і воно малочисельне. Порозуміння між депутатами різних політсил шукають, хоч і болісно. Тож будемо сподіватися, що у тих пошуках не загубляться потреби мешканців громади, які їх туди делегували. Час братися до пошуку шляхів наповнення бюджету, раціонально його використовувати, організувати надання життєвоважливих послуг у громаді, дбати про її розвиток.

Є. Зима, фото автора

Повторно скликається перша сесія

Відповідно до частин 3,6 статті 283 Виборчого кодексу України, частини 4 статті 45, частин 2,10,12 статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Постанови Варвинської селищної територіальної виборчої комісії № 63 від 26.11.2020 року “Про повторне скликання першої сесії 8 скликання Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області” скликати повторно першу сесію Варвинської селищної ради 7 грудня 2020 року в приміщенні Будинку культури смт Варва, о 10-ій год.

Голова комісії В. Рябушкін
Секретар комісії  Н. Сопілко