Світанкова зоря покликала у незвідані далі

Випускний вечір — це святковий і водночас сумний день – день прощання зі школою. Ця урочиста подія належить до таких, які зазвичай відбуваються лише раз у житті, коли зустрічаються світлі надії і сум розлуки, радість зустрічі з майбутнім і сум прощання.

Вечір 27 червня. Пообіді прошелестів рясний і такий довгожданний літній дощ, ніби навмисно вимивши дорогу для 41 випускника ліцею № 2, для яких настав час, коли єдина шкільна стежина, якою вони прямували протягом одинадцяти років навчання, розійшлася різними шляхами.

Подвір’я ліцею того вечора замайорило різнобарв’ям квітів, святковим вбранням, добрими і щирими посмішками. Вже не просто дівчатка і хлопчики, а дівчата і юнаки за кілька хвилин до початку свята неструнким натовпом збираються на ліцейному дворі.У цей святковий і хвилюючий день дівчата були елегантними, у вишуканому вбранні, а юнаки старалися почуватися мужньо та впевнено, навіть відчайдушні хулігани виглядали статечними і притихлими. Важливість моменту усіх без винятку змушувала перейнятися почуттям відповідальності і розуміння, що все, що зараз відбудеться, стане невід’ємною частиною їх подальшого життя.

Після благословення протоієрея Варвинського храму Георгія Луценка востаннє зі шкільного подвір’я вирушила святково вбрана колона одинадцятикласників Варвинського ліцею №2 на чолі з директором В.І. Небратом, його заступниками В.Д. Бойко та Л.Я. Кардаш та класними керівниками Н.А. Шукай і Т.А. Приліпко. Випускники 2019 року парами, взявшись за руки, як на перший дзвоник у далекому 2008, йшли на свій останній шкільний бал вулицями селища. У загальному піднесеному настрої відчувалася нервова напруга невідомості та сподівання.

І от нарешті будинок культури, де відбуватимуться урочистості. Біля порогу в очікуванні дітей зібрались учителі, батьки, родичі, друзі. Лунає музика, випускники, схвильовані, розгублені, зніяковілі, під оплески присутніх піднімаються на сцену, щоб отримати такий омріяний документ. Зачитано наказ про випуск учнів зі школи, директор Василь Небрат вручив свідоцтва про повну середню освіту, похвальні грамоти, а випускниці Тетяні Семенченко – заслужену золоту медаль. А випускники у відповідь щиро дякували усіх учителів і працівників гімназії за терпіння, невтомну працю, щоденну турботу про дітей, даруючи їм пісні, вірші, танці, гумористичні мініатюри.

А потім світанкова зоря покликала їх у незвідані далі. Тож нехай майбутнє у них складеться щасливо. Нехай на їхньому шляху ніколи не буде горя і сліз. Нехай вони виявляться потрібними своїй Батьківщині, а не змушені будуть шукати кращого життя десь у засвітах.

Текст і фото Н.ПАЛЯНИЦІ

This slideshow requires JavaScript.