СПІЛЬНО РОЗВИВАТИ МАЙБУТНЮ ГРОМАДУ

Справи депутатські

Вже за лічені місяці Вар­вин­­ська об`єднана територіальна гро­мада внаслідок остаточного пе­ре­фор­­матування адміністратив­но-­те­ри­­­торіа­льного устрою держави стане об`єд­на­ною у повному ро­зу­­­мінні цього слова, ліквідувавши штучне розмежування території Вар­винщини, її населення і ресурсів, що виникло внаслідок утворення ОТГ «на три села». Поділ на селищне і районне підпорядкування, на «наші – не наші» залишиться у минулому. Готуватися до роботи в нових реаліях, консолідувати населені пункти колишнього Варвинського району на спільний подальший розвиток, вивчати пропозиції лідерів думок у селах і селищі Варвинщини, ретельно прораховувати майбутню спільну скарбницю громади – такі завдання визначає для себе і колег по бюджетній комісії селищної ради її голова Віктор Гармаш.

Немало однодумців, зорієнтованих на спільну працю щодо виживання і розвитку Варвинщини, має у сільських громадах. Серед таких – досвідчений місцевий аграрій, керівник сільгосптовариства «Прог­рес», депутат ра­­йон­ної ради Микола Бой­ко, з яким днями зустрілися на новому «прогресівському» об`єкті – потужному зерносушильному комплексі у Гнідинцях, будівництво якого завершується.

Довідково. Нова гнідинцівська сушар­ка, що здаля вабить око величчю срібляс­тих “банок”, допоможе місцевим аграріям у оптимізації витрат, зусиль і часу на під­готовку вирощеного зерна до реалізації. Потужність комплексу – 400-500 тонн зерна на добу. Він зробить місцевих аграріїв незалежними від дорожнечі на такі послуги і черг на чужі елеватори, дасть можливість реалізувати свою продукцію у момент оптимальних цін на неї. Також на зерносушильному комплексі планують створити до двох десятків нових робочих місць, що дуже актуально в умовах села.

А всього у господарстві у сезон польових робіт працевлаштовано більше 200 осіб, розвивається і рільництво, і тваринництво, більше 6 млн грн податків та орендної плати сплачує «Прогрес» до бюджетів, в тому числі до місцевого.

Микола Бойко разом з колегами по «Прогресу» зуміли впродовж багатьох десятиліть зберегти господарство у селах Гнідинці і Остапівка, підтримують їх соціальну сферу. З авторитетним фінансистом Віктором Гармашем їх поєднують спільні завдання – в умовах реформування місцевої влади, найближчої до кожної людини, зберегти і примножити надбане поколіннями варвинців, забезпечити функціонування гуманітарних установ та інфраструктури життєзабезпечення великої об`єднаної Варвинщини, розвиток кожного села зокрема. Тож депутати – селищний і районний, обговорили стан справ у районі і подальші спільні дії на розвиток єдиної громади.

Є. Зима, фото автора