«Сонечко» готується засяяти дітворі

Липень – час роботи табірної зміни у відновленому леляківському «Сонечку» – майже на порі, тож у цьому відпочинковому закладі, який надалі працюватиме під егідою об`єднаної громади, кипить підготовча робота. Завершується ремонт основного приміщення зі спальнями, ігровими зонами, підготовка кухні, санвузлів, кімнати комплектуються меблями, м`яким інвентарем. Добираються кадри для роботи з дітьми, готується технічний персонал, вирішуються організаційні питання.

Що вдалося зробити до цьогорічного сезону, про плани на подальші роки розповідає заступник селищного голови з гуманітарних питань Тамара ДЕЙНЕКА:

– Планується одна липнева зміна, тож час не чекає – 21 червня заклад огляне комісія, а 30-го почнемо приймати відпочивальників. Працюють всі швидко, злагоджено, зосереджено.

Приміщення нам передано районом у лютому цього року, тому планувати значні ремонтні роботи змоги не було. Перш за все, довелося повністю замінити електропроводку на сучасну у всіх приміщеннях на території табору, як і вимагалося приписом ДСНС щодо можливості функціонування закладу. Також встановлено блискавкозахист, придбано вказівники входів-виходів. А відтак довелося повністю оновлювати шпалери, штукатурити, фарбувати.

На роботах задіяні працівники селищної ради, центру дитячо-юнацької творчості, Леляківського старостату, місцевих школи і садка, селищного загону благоустрою, за що їм велика вдячність. Копітку роботу провели наші електрики.

Те, що ремонтуємо заклад власними силами, суттєво заощадило кошти і час. Близько 150 тис. грн буде використано на будматеріали, деякі придбання.

На кухні облаштовано друге роздаткове вікно, аби діти не шикувалися у чергу. Придбано нові жарочну шафу на три відділення і електросковороду. Замінимо посуд, постільну білизну, частково – матраци.

Дещо оновиться подвір`я: встановлюються лавочки та інші необхідні конструкції, оновимо вхід на територію табору, до санвузла буде вимощено плиткою доріжку. На 21 день оренди район надасть нам сцену, котру свого часу було придбано для таких потреб. Медпункт та ізолятор, як і має бути, облаштуємо в окремому приміщенні, обладнаємо меблями, холодильником тощо.

Звісно, хотілось би суттєвіше оновити санітарні зручності для дітей. У подальші роки хочемо збудувати санвузли й душові за прикладом заводської «Веселки».

Завершуються роботи із паспортизації табірного пляжу, який знаходиться за 100 метрів від основної території. Встановимо там кольорові «грибочки», додамо піску.

Сонячний удайський пляж стане однією з переваг нашого табору, хоча досі він чомусь не використовувався. Мене взагалі дивує, що, народивши таку «дитину» – «Сонечко» ще 2004 року, особливої уваги вона не бачила, а тепер ми, «батьки прийомні», маємо одним днем усунути всі вади, зробити із закладу лялечку.

Але наразі поспішаємо і трудимося з іншими думками: про здоров`я, цікавий відпочинок наших діток. Бо хто зможе оздоровитися тут – перш за все, відсотків 80 – дітвора із соціально-незахищених категорій, сироти, з багатодітних родин та ін., діти воїнів АТО. Для батьків плата складатиме лише 10 % вартості путівки (550 грн). 15 путівок планує профінансувати район для діток з інших населених пунктів Варвинщини.

Вже нині маємо більше заяв, аніж планується 90 місць для юних відпочивальників. Якщо у когось із основного списку плани зміняться, то залучатиметься такий «резерв».

Постараємося забезпечити гарне, вітамінізоване харчування, цікаве дозвілля. Будуть й екскурсії, походи, барвисті табірні свята. Колектив, який очолить Людмила Володимирівна Бор­сук – молода, ініціативна жінка, котра має педагогічний досвід у Київ­ських освітніх закладах, теж збираємо в основному молодіжний, щоб дітки отримали цікаве спілкування з молодими педагогами, заряд креативу й енергії.

Насамкінець зазначу: селищна рада і надалі планує зберігати і розбудовувати цю відпочинкову перлину нашої громади, тож сподіваємося на підтримку депутатського корпусу, громадськості. Леляки – це не тільки краса природи, осередок дитячої творчості, а й затишна місцина неподалік батьківських домівок, а для дітвори, особливо молодшого шкільного віку, це дуже важливо. Впевнені, “Сонечко” стане для них острівцем щастя, радості, розвитку й спілкування.

This slideshow requires JavaScript.

Записала Є. Зима, фото автора