СІЛЬЧАН ЧЕКАЮТЬ НЕМИНУЧІ РЕФОРМИ

У територіальних громадах

Про роботу виконавчого комітету Дащенківської сільської ради та основні показники соціально-економічного розвитку села звітувала 24 січня під час загальних зборів громадян сільський голова Світлана Хажанець. Доповідь її була ґрунтовною і охопила практично всі аспекти життя громади, ретельно охарактеризувавши проблеми глибинки. А ситуація в селі нині складається не кращим чином: безробіття, складна демографія – за минулий рік померло 11 сільчан, а народилося лише двоє малюків. Загалом у Дащенках проживає 255 чоловік (з них 137 – працездатного віку, 103 – пенсіонери, дітей шкільного віку – 8, дошкільного – 7). І все ж навіть за таких умов село живе – працюють фельдшерський пункт, сільський клуб, бібліотека, дитсадок, виїзне відділення зв’язку, хоча до роботи останнього у сільчан є багато нарікань – з приводу невчасно виплачених переказів та доставки газет.


Минулого року значну спонсорську допомогу селу надавали орендарі землі, депутати. Так, за сприяння СТОВ „Дружба-Нова” реконструйовано церкву, грейдерувалися дороги, надавалася техніка для зведення греблі, придбавалися подарунки дітям до новорічних свят, надавалася поміч на поховання, народження і т.ін. За рахунок коштів ЗАТ „Прогрес” відремонтовано газовий лічильник в ДНЗ «Росинка», проводилися святкові заходи до 9 Травня. За сприяння народного депутата О.Кодоли придбано музичну апаратуру в сільський клуб, а на території школи встановлено дитячий майданчик.

На території сільської ради постійно проводиться робота з благоустрою населеного пункту, введено в практику проведення загальносільських толок в упорядкуванні території кладовища, біля пам’ятних знаків невідомому солдату та жертвам Голодомору, біля артезіанської свердловини, вирубувалися чагарники, обкошувалися бур’яни на узбіччях доріг, ліквідовувались стихійні сміттєзвалища. Але, як зазначила Світлана Хажанець, на жаль, санітарний стан села бажає бути кращим, адже частина сільчан висипають сміття, аби подалі від свого двору. «Напевне, ще не всі сповна розуміють, що село – велике спільне подвір’я і хати скраю тут немає. Якщо ж кожен прибере 10 метрів біля двору, а не винесе туди сміття, то село буде чистим і впорядкованим» – говорила вона.

Очільниця села торкнулася і тих змін, які чекають на сільчан – це реформи медицини, пошти, децентралізація влади. “Ніхто не може спрогнозувати, стане краще чи гірше нам після цих реформ, але, все ж таки, не потрібно втрачати надію” – сказала вона у своїй доповіді.

Також Світлана Хажанець повідомила, що в минулому році до їх сільської ради надійшов лист від Журавської сільської ради щодо об’єднання сіл Журавка, Антонівка, Богдани, Світличне і Дащенки з адміністративним центром в селі Журавка. Але в селі розуміють: якщо й об’єднуватися, то тільки з Варвинською громадою, тому відмовилися від такої пропозиції. Поскільки землі Дащенок не межують з варвинськими, то й приєднатися до неї вони не можуть, поки інші села не визначаться, з ким об’єднатися, отож їм залишається тільки вичікувати.

Присутні на сході представники різних служб дали відповіді на запитання сільчан. Зокрема, головлікар ЦПМСД Володимир Панченко поінформував присутніх про програму «Доступні ліки», а також наголосив на необхідності підписання декларації з лікарем. Про зміни в нарахуванні субсидій інформувала начальник відділу соціальних допомог Антоніна Ройко. Представник СТОВ “Дружба-Нова” Олександр Іскін розповів про діяльність товариства і повідомив приємну для пайовиків новину – про збільшення орендної плати.
Підбивали підсумки зібрання заступник голови райради Віталій Хажанець та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Левадний, який також виконав приємну місію, вручивши за багаторічну сумлінну працю та з нагоди річниці Соборності України Подяку голови ОДА очільниці села Світлані Хажанець.

Н.ПАЛЯНИЦЯ