Щоразу сільські школи закриваються із «можливістю» відкрити. Але досі не відновлено ще жодної…

Із сесії районної ради

Порядок денний вересневої сесії районної ради ряснів питаннями фінансового, майнового, організаційного характеру, сесії передувала спільна робота депутатських комісій, де попередньо їх розібрали і відпрацювали гострі кути. Слухали того дня інформацію виконувача обов`язків начальника відділення поліції, розглянули виконання місцевої програми «Власний дім» – пільгове кредитування житлового будівництва, внесли поточні зміни до районного бюджету і переліків комунального майна, до установчих документів районних медзакладів первинної і вторинної ланок, припинили діяльність Антонівського ЗЗСО І-ІІ ступенів тощо. З плином часу саме перше і останнє із названих питань до розгляду, думаю, у багатьох учасників того зібрання залишило відчуття, що ми, мешканці сільської периферії, вже не перший рік пливемо у спільному «Титаніку» назустріч своєму «айсбергу».

Очільником Варвинського відділення поліції, де що не рік чи й частіше відбуваються ротації на цій тривожній посаді, наразі призначено прилучанина Олександра Логвіненка. Дільничний офіцер, щойно зі служби в зоні ООС, може будь-якого моменту вийти на пенсію, у нас постав перед необхідністю фактичного відновлення цього правоохоронного органу: штату майже немає (некомплект 15 посад), як і транспорту на виїзди, слабка оперативно-розшукова робота, розгул порушників ПДР на догорах, «висять» нерозкриті злочини, зокрема, проти власності, тощо.

Якщо статистика за півріччя у неспеціаліста-правника нібито й не викликає гнітючого враження, то заклик нового очільника «усім миром» добирати кадри у поліцію повернув до реальності: на зарплату від 10 тис. грн служити нікому, приймуть тут всіх охочих, але порядних, з освітою чи без, з можливістю подальшого навчання…

Районна рада за наслідками розгляду ситуації рекомендувала відділенню поліції посилити кадрову і слідчу роботу, селищній раді – встановити сертифіковані обмежувачі швидкості («лежачі поліцейські») на центральних вулицях селища і повернутися до програми встановлення камер відеоспостереження, які б допомогли навести порядок на дорогах і не тільки. Як звучало на сесії, Варва – останній райцентр області, який залишається осторонь такої роботи.

Фінансовий блок питань представила начальник фінвідділу РДА Оксана Гмиря, зокрема, звіт про виконання районного бюджету у І півріччі, поточні зміни до річного бюджету. Як звучало в обговоренні ще на засіданні комісій, ситуація у райбюджеті наприкінці року складна: якщо за півріччя районний бюджет мав перевиконання 1,8 млн грн, то вже 8 міс. показали невиконання більше 200 тис. Починаючи з жовтня, до кінця року близько 4 млн грн бракуватиме на першочергові видатки. Тож район розраховує на субвенції з області і ОТГ.

Справедливе обурення райдепів звучало щодо непомірної вартості встановлення модемів на газові лічильники, якими треба обладнати всі бюджетні установи району (для ЦРЛ – близько 240 тис. грн, по 150 тис. – кожна школа), що поглине значні кошти із куцого бюджету.

Щодо неминучості припинення Анто­нів­ської дев`ятирічки інформував загал начальник сектору освіти РДА Володимир Кутовий. Починаючи з двотисячних, говорив він, це вже третя сільська школа, яку у зв`язку із відсутністю контингенту учнів доводиться закривати. Буквально до Першовересня жевріло сподівання, що у Антонівці залишиться хоча б початкова ланка, проте наразі 9 антонівських школярів вирушили до прилуцької Линовиці, 5 – до Журавської школи. Відтак заклад ліквідовується, майно передається у інші школи, приміщення – сільраді. Особливо тяжко буде дітворі початкових класів, адже доїжджатимуть зморені додому хіба увечері, зазначив він. Непопулярне рішення голосували голосно, довго, але майже одноголосно, крім сільського депутата – педагога ліквідованої школи. В. Улизько нагадав, що села приречені на вимирання через відсутність сільгосппереробки, тваринництва на місцях. Сучасні «латифундії» розглядають їх лише як площі під майбутні посіви.

Остаточно затверджено того дня і матеріали процедури ліквідації районного радіомовлення.

З 1 квітня наступного року суттєві зміни (велике питання – чи на краще) очікують вторинну ланку медицини – ЦРЛ, повідомив головлікар установи Юрій Полонець. Зокрема, більше не буде так званих субвенцій, галузь фінансуватиметься Національною службою здоров`я, а от нормативи того фінансування, із досвіду центру первинної медико-санітарної допомоги, триматимуть заклад на голодній пайці. Очолюватимуть обидва заклади директори, по конкурсу на контракт прийматиметься спеціаліст навіть без медичної освіти.

Також вересневою сесію було скасовано рішення про надання молодому лікарю-хірургу службового житла, адже потенційний спеціаліст працевлаштувався у міській лікарні. Пошук фахівців триває.

У сесії брали участь голова РДА Любов Доля, представники: Інституту національної пам`яті – Сергій Бутко, нардепа від округу В.Зуба – Василь Матухно, активними в обговоренні були депутати Микола Бойко, Олег Ященко, Ігор Рябоконь, Віталій Улизько, Олег Антоненко та ін. Зокрема, науковець-історик вкотре закликав варвинців врегулювати конфліктну ситуацію із встановленням меморіальної дошки уродженцю Дащенок, керівнику бою під Крутами А. Гончаренку.

Приємну місію – вручення почесних грамот облради депутатам районним – В.Лавріненку і М.Капку, виконав Петро Бакуменко.

Є. Зима,

фото автора і Л.Шведюк.

This slideshow requires JavaScript.