ПЕРШІ УСПІХИ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ

З історії місцевого спорту

У вересні 1986 р. була відкрита Варвинська дитячо-юнацька спортивна школа. В ній на відділеннях легкої атлетики та футболу навчалося 320 учнів. З юними легкоатлетами та футболістами займався тренерський колектив в складі Івана Вікторовича Остаха, директора школи; Валентини Борисівни Остах, тренера з легкої атлетики; Анатолія Івановича Падалки, тренера з легкої атлетики; Сергія Ми­ко­лайовича Ситченка, тренера з фут­болу. На базі Журавської середньої шко­ли працювало 3 групи з футболу, де тренування проводив Анатолій Іванович Бойко. Адміністративне приміщення ДЮСШ розміщувалося в будинку на території стадіону і займало дві кімнати загальною площею 25 м2. Навчально-тренувальні заняття проводилися на райцентрівському стадіоні, в заводському спортивному залі «Факел» та спортзалі середньої школи.

Ось, що пише газета «Радянське життя»: «Прилученням шкільної юні до фізкультури, турботою про набуття нею необхідних якостей, гарту, зростання майстерності займається Варвинська ДЮСШ системи народної освіти. Сьогодні завдання полягає в тому, щоб фізкультура і спорт стали дійсно масовими. Тому слід нашим дітям, нашій юній зміні, якомога раніше прищеплювати любов до фізкультури і спорту, до здорового способу життя».

Підсумком навчально-тренувального процесу були змагання. Вони проходили в різних містах області. І були перші успіхи. Так, весною 1990 року відбулися обласні змагання з легкоатлетичного кросу, що проходили в м. Щорс. Честь нашого району відстоювали Юля Тимченко, Марина Піша, Валерій Петренко, Олексій Левун. Команду готувала тренер Вікторія Пукас, колишня випускниця спортивної школи. І було особливо радісно, що наші легкоатлети у третій групі району зайняли перше місце, за що нагороджені дипломом і кубком.

Відмінні результати показали: Олек­сандр Нагнойний на обласних змаганнях в легкоатлетичному манежі республіканської школи-інтернат міста Київ став чемпіоном, пробігши 60 м за 7,3 сек. Марина Піша стрибала у довжину 5 м 25 см, у висоту 140 см. По другому спортивному розряду бігав кросову дистанцію Сергій Скоромець. Відмінні результати показували Юля Тимченко, Ярослав Галушка, Ольга Андрієвська, Анатолій Борсук, Богдан Макух, Олена Баняс.
Вихованці спортивної школи – дружна команда «Юність» (тренер І.В. Остах) стала чемпіоном області на приз «Шкіряний м’яч». В її складі грали: Олексій Галушка, Віталій Скорик, Геннадій Бевз, Олександр Нагнойний, Олександр Даценко, Сергій Іващенко, Валерій Дончак, Віталій Кривуца, Сергій Касьяненко, Сергій Кропива, Ігор Астапенко, Микола Тетюха (на фото).

І. ОСТАХ, ветеран спорту,
відмінник освіти України