Щоб було тепло і ногам, і серцям!

Наш другий фронт

Організація ветеранів Варвинської СТГ вже давно є не просто осередком спілкування варвинців старшого покоління – творчих, захоплених, непосидючих і активних, а й таким собі волонтерським об`єднанням. Тут гуртуються не тільки на поміч один одному, тим, хто у скруті, підтримують всі корисні громадські акції у селищі, а й активно волонтерять на поміч нашим захисникам із ЗСУ.

Багато побачивши і переживши, людина мудрішає, стає більш співчутливою і приязною, цінує життя – і своє, і кожної людини. Відтак, незважаючи на скромні доходи, саме пенсіонери першими діляться всім, що мають, і беруть участь у зборах передач на фронт, виділяють посильну дещицю із невеличких пенсій на придбання дороговартісного обладнання.

Не відпочивають і руки майстринь із гуртків рукоділля, які об’єднує ветеранська організація. Теплі шкарпетки для воїнів, яких ніжно іменують синочками та внучатами, плетуть умілі і невтомні жінки із гуртка “Чарівна нитка плюс”.

Кожна з гуртківців щотижня передає на добру справу одну-дві пари сплетених добротних шкарпеток, а з ними – і затишок рідної домівки, впевненість, що на мирній землі воїнів чекають, підтримують, за них вболівають.

Тут вже й розробили свою модель – під берці: шкарпетки подовжені, наче гольфи, аби перекривали взуття і воно не терло ноги.

Нитки на вироби зносять здому, купують, розпускають колишній плетений одяг, а коли їх бракує – кидають клич про допомогу небайдужим землякам. Серед таких зокрема підприємиця Інна Дубчак, котра постачає матеріали ветеранським майстриням.

Очільниця організації ветеранів М.М. Качаєва дякує небайдужим колежанкам Ларисі Андріївні Шпетній, Люд­милі Олексіївні Козловій, Люд­­милі Григорівні Євдоки­менко, Ніні Іванівні Мали­шовій, Ніні Федорівні Калан­тиренко, Тамарі Семенівні Рад­ченко, Вірі Георгіївні Наг­нойній, Тетяні Іванівні Дубенчук, Світлані Миколаївні Поеті, які чимало часу і сил ще з 2014-го, а нині – і поготів, приділяють цій добрій справі.

Для добросердих жінок це свій посильний фронт і внесок у спільну перемогу над агресором. З думкою, щоб було тепло і ногам українських воїнів, і серцям, дружно працюють далі. Закликають до того і кожну варвинчанку, котра має вільну хвильку часу і вміє тримати в руках спиці та клубок.

Є. Зима, фото автора

Цей матеріал створено в рамках проєкту «Сила місцевих медіа – для посилення згуртованості українців», що реалізується Громадською спілкою «Українська Асоціація Медіа Бізнесу» у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу».