Реквієм по ГПЗ, або Як же ж ми тільки глибоко стурбовані…

Вчора, 10 травня, на центральній площі Варви відбувся мітинг щодо подальшої долі Гнідинцівського ГПЗ. Торік нас всіх годували байками, що сировина не надходить на це підприємство, бо держава шантажує „Укрнафту” дозволами на її видобуток. Щойно дозволи було надано, інша загроза – реорганізація самого нафтогазопереробника.

Іноземний менеджмент до місцевих сентиментів – енергобезпека, люди, сім`ї, чим годувати – не схильний. Кажуть, ганяти давальницький газ у Гнідинці нині не рентабельно. Ще з осені, і цього теж ніхто офіційно не говорить, готувався обхідний шлях на Качанівку. Нинішнього травня зроблять пробний пуск, якщо він буде вдалим, наш завод вже ніхто не врятує від остаточного занепаду.

…Прапори, гучна музика, а мені – як реквієм, збір підписів у партійній палатці, люду, як на ярмарку. У тих, чиє робоче місце під загрозою, обличчя стривожені, ті, хто покищо почуваються впевненіше – посміхаються, говорять про черговий піар від організаторів.

Столичні поважні гості – нардепи від „Самопомочі” О. Сироїд та В.Войціцька говорять, що вони – з нами. Кредит довіри ще тільки відкрито. Місцеві посадовці теж виступають: ми писали, ми зверталися.  Відстоїмо разом…

Особисто я думками із заводчанами біля мікрофона – Т. Левченко, Н. Тороповою,  А. Петрієнком, які не озираються на те, чи всім сподобаються їх слова. Там і про сервіси, де поховалися заводські чинки, і про свідоме нищення місцевого газовидобутку.

Фінал зібрання – спільна ухвала, чергове звернення до всіх, всіх, всіх (як на мене, бракує ще „Дарагіє марсіанє!” – однак ефект був би ідентичним)  і підписи під ним тих, хто ще не втрачає надію.

Але… Яке „глибоке занепокоєння”, коли цілий колектив, колись тисячний,  ведуть як на заклання?  Днями різатимемо пускову стрічечку і далі – нулі варвинцям у гаманці та бюджети. Де гурт нардепів від Варвинщини, щоб замість “брихінгів” плечем у двері високих кабінетів? Де перекриті дороги,  де палатки на майдани?..

“Дарагіє марсіанє!  Як же ж ми  тільки глибоко стурбовані…”

Є.Зима.

Докладніше буде у газеті. Наразі   – фото і запис, кому цікаво.

запис мітинга

This slideshow requires JavaScript.